۲۵ واقعیت شگفت انگیز در مورد کره زمین که احتمالا نمی دانستید

0
9058

[dropcap size=big]15[/dropcap]کشور کانادا با داشتن بیش از ۹۱ هزار کیلومتر خط ساحلی ، صاحب طولانی ترین خط ساحلی جهان است . این مقدار تقریبا برابر است با ۱۵ درصد از خطوط ساحلی کل کره زمین . جالب است بدانید که طول خطوط ساحلی کره زمین چیزی بیش از ۵۳۰ هزار کیلومتر است .

خطوط ساحلی کره زمین


[dropcap size=big]14[/dropcap]طبق نظر برخی از زیست شناسان ستاره ای ، زمین می توانسته به جای سبز بودن ، بنفش باشد . این تئوری بر پایه این واقعیت شکل گرفته است که شکل اولیه حیات در سال های خیلی دور زمین به جای حیات بر پایه کلروفیل ، بر پایه رتینال بوده است ، که اگر این شکل حیات تاکنون ادامه می داشت کره زمین به رنگ بنفش دیده می شد .

کره زمین بنفش


[dropcap size=big]13[/dropcap]بزرگ ترین و سنگین ترین موجودی که تا کنون روی کره زمین زندگی کرده است ، نهنگ آبی نام دارد . وزن نهنگ آبی بالغ به بیش از ۱۸۰ تن (۱۸۰۰۰۰ کیلوگرم) می رسد . به عنوان مثال ، وزن آرژانتیناسور یکی از بزرگ ترین دایناسور های شناخته شده تنها حدود ۸۰ تن تخمین زده شده است .

بزرگ ترین و سنگین ترین موجود تاریخ


[dropcap size=big]12[/dropcap] بیابان آتاکاما در آمریکای جنوبی ، صاحب رکورد خشک ترین منطقه کره زمین است . در قسمت های میانی این بیایان ، مناطقی وجود دارد که تاکنون بارشی برای آن ها ثبت نشده است .

خشک ترین منطقه جهان ، بیابان آتاکاما


[dropcap size=big]11[/dropcap]در طول ماه های تابستان ، در بعضی از نقاط شمالی نیم کره شمالی و یا بعضی نقاط جنوبی نیم کره جنوبی ، خورشید ۲۴ ساعته قابل رویت است . این پدیده عجیب و باورنکردنی با عنوان خورشید نیمه شب و یا روز قطبی شناخته می شود .

خورشید نیمه شب