[dropcap size=big]۱۵[/dropcap]کشور کانادا با داشتن بیش از ۹۱ هزار کیلومتر خط ساحلی ، صاحب طولانی ترین خط ساحلی جهان است . این مقدار تقریبا برابر است با ۱۵ درصد از خطوط ساحلی کل کره زمین . جالب است بدانید که طول خطوط ساحلی کره زمین چیزی بیش از ۵۳۰ هزار کیلومتر است .

خطوط ساحلی کره زمین


[dropcap size=big]۱۴[/dropcap]طبق نظر برخی از زیست شناسان ستاره ای ، زمین می توانسته به جای سبز بودن ، بنفش باشد . این تئوری بر پایه این واقعیت شکل گرفته است که شکل اولیه حیات در سال های خیلی دور زمین به جای حیات بر پایه کلروفیل ، بر پایه رتینال بوده است ، که اگر این شکل حیات تاکنون ادامه می داشت کره زمین به رنگ بنفش دیده می شد .

کره زمین بنفش


[dropcap size=big]۱۳[/dropcap]بزرگ ترین و سنگین ترین موجودی که تا کنون روی کره زمین زندگی کرده است ، نهنگ آبی نام دارد . وزن نهنگ آبی بالغ به بیش از ۱۸۰ تن (۱۸۰۰۰۰ کیلوگرم) می رسد . به عنوان مثال ، وزن آرژانتیناسور یکی از بزرگ ترین دایناسور های شناخته شده تنها حدود ۸۰ تن تخمین زده شده است .

بزرگ ترین و سنگین ترین موجود تاریخ


[dropcap size=big]۱۲[/dropcap] بیابان آتاکاما در آمریکای جنوبی ، صاحب رکورد خشک ترین منطقه کره زمین است . در قسمت های میانی این بیایان ، مناطقی وجود دارد که تاکنون بارشی برای آن ها ثبت نشده است .

خشک ترین منطقه جهان ، بیابان آتاکاما


[dropcap size=big]۱۱[/dropcap]در طول ماه های تابستان ، در بعضی از نقاط شمالی نیم کره شمالی و یا بعضی نقاط جنوبی نیم کره جنوبی ، خورشید ۲۴ ساعته قابل رویت است . این پدیده عجیب و باورنکردنی با عنوان خورشید نیمه شب و یا روز قطبی شناخته می شود .

خورشید نیمه شب

1
2
3
4
5
مطلب قبلی۲۰ اتفاق جالبی که باور نمی کنید واقعی باشند
مطلب بعدی۲۰ باور به ظاهر صحیح در مورد بدن شما که اشتباه هستند

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here