[dropcap size=big]۵[/dropcap]طولانی ترین رشته کوه جهان نیز در کف اقیانوس ها کشف شده است . این رشته کوه دریایی با عنوان پشته میانی اقیانوسی شناخته میشود و توسط زنجیره ای از آتش فشان ها به طول ۶۵۰۰۰ کیلومتر در سرتاسر سیاره کشیده شده است .

پشته میان اقیانوسی ، طولانی ترین رشته کوه جهان


[dropcap size=big]۴[/dropcap]دانشمندان تخمین زده اند که تاکنون بین ۱۰۰ تا ۱۱۵ میلیارد انسان روی کره زمین زندگی کرده است . جمعیت فعلی جهان ۷.۳ میلیارد نفر است که کشورهای چین و هند به تنهایی حدود یک سوم آن را به خود اختصاص داده اند .

تعداد انسانی که تا کنوی روی کره زمین زندگی کرده اند


[dropcap size=big]۳[/dropcap]قاره هشتمی نیز به صورت شناور روی سطح اقیانوس آرام کشف شده است ! این قاره هشتم با نام مستعار تکه زباله بزرگ اقیانوس آرام شناخته می شود . تخمین زده می شود که وسعت این حجم زباله دو برابر وسعت ایالات متحده آمریکاست .

قاره هشتم ، تکه زباله اقیانوس آرام


[dropcap size=big]۲[/dropcap] رودخانه نیل طولانی ترین رودخانه جهان با طولی برابر ۶۸۵۳ کیلومتر است . این رودخانه با عبور از ۱۱ کشور آفریقایی ، منبع اصلی آب آشامیدنی کشورهای مصر و سودان می باشد .

نیل طولانی ترین رودخانه جهان


[dropcap size=big]۱[/dropcap] اگر چه کره زمین برای ما بسیار بزرگ به نظر می رسد ، ولی خورشید به تنهایی می تواند ۱.۳ میلیون سیاره زمین را در خود جای دهد .

اندازه خورشید در برابر زمین

1
2
3
4
5
مطلب قبلی۲۰ اتفاق جالبی که باور نمی کنید واقعی باشند
مطلب بعدی۲۰ باور به ظاهر صحیح در مورد بدن شما که اشتباه هستند

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here