۲۵ واقعیت شگفت انگیز در مورد کره زمین که احتمالا نمی دانستید

0
9058

[dropcap size=big]5[/dropcap]طولانی ترین رشته کوه جهان نیز در کف اقیانوس ها کشف شده است . این رشته کوه دریایی با عنوان پشته میانی اقیانوسی شناخته میشود و توسط زنجیره ای از آتش فشان ها به طول ۶۵۰۰۰ کیلومتر در سرتاسر سیاره کشیده شده است .

پشته میان اقیانوسی ، طولانی ترین رشته کوه جهان


[dropcap size=big]4[/dropcap]دانشمندان تخمین زده اند که تاکنون بین ۱۰۰ تا ۱۱۵ میلیارد انسان روی کره زمین زندگی کرده است . جمعیت فعلی جهان ۷٫۳ میلیارد نفر است که کشورهای چین و هند به تنهایی حدود یک سوم آن را به خود اختصاص داده اند .

تعداد انسانی که تا کنوی روی کره زمین زندگی کرده اند


[dropcap size=big]3[/dropcap]قاره هشتمی نیز به صورت شناور روی سطح اقیانوس آرام کشف شده است ! این قاره هشتم با نام مستعار تکه زباله بزرگ اقیانوس آرام شناخته می شود . تخمین زده می شود که وسعت این حجم زباله دو برابر وسعت ایالات متحده آمریکاست .

قاره هشتم ، تکه زباله اقیانوس آرام


[dropcap size=big]2[/dropcap] رودخانه نیل طولانی ترین رودخانه جهان با طولی برابر ۶۸۵۳ کیلومتر است . این رودخانه با عبور از ۱۱ کشور آفریقایی ، منبع اصلی آب آشامیدنی کشورهای مصر و سودان می باشد .

نیل طولانی ترین رودخانه جهان


[dropcap size=big]1[/dropcap] اگر چه کره زمین برای ما بسیار بزرگ به نظر می رسد ، ولی خورشید به تنهایی می تواند ۱٫۳ میلیون سیاره زمین را در خود جای دهد .

اندازه خورشید در برابر زمین