عجیب ترین موضوعی که تا به حال در مورد کره زمین می دانستید و به آن فکر کرده اید ، چه چیزی بوده است ؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که روزانه بیش از ۱۰۰ تن شهاب سنگ با اندازه گرد و غبار وارد جو زمین می شود یا اینکه با توجه به جایی که در روی زمین قرار دارید می توانید با سرعت بیش از ۱۶۰۹ کیلومتر بر ساعت دور محور آن بچرخید . این دو واقعیت تنها بخش کوچکی از ویژگی های خارق العاده ی این سیاره است . سیاره زمین تنها جسم آسمانی شناخته شده ایست که محیط زندگی مناسبی برای بیش از ۷.۳ میلیارد انسان فراهم کرده است . با این وجود در مقایسه با عظمت جهان هستی و تعداد بی شمار اشیا آسمانی ، کره زمین برای ما یک سیاره پهناور ، با مناظر دیدنی و فوق العاده زیبا محسوب می شود . هیچ سیاره شناخته شده ای در عالم وجود ندارد که دارای چنین تنوعی بزرگی باشد . پس با قاطعیت می گوییم که سیاره ما شگفت انگیز است ! موافق نیستید ؟ در این مطلب ، ۲۵ واقعیت شگفت انگیز از اعماق رازآلود اقیانوس ها تا بلندای تنها قمر زمین را برای شما آماده کرده ایم .


 

[dropcap size=big]۲۵[/dropcap]برخی از دانشمندانی که در مورد ماه تحقیق می کنند بر این باورند که کره زمین در یک بازه زمانی دارای دو قمر بوده است . قل کوچک تر ماه فعلی چند میلیون سال قبل با آن برخورد کرده و تنها یکی از آن ها باقی مانده است .

کره ماه و برادر دوقلو


[dropcap size=big]۲۴[/dropcap]اگر چه امروزه کره زمین خانه بیش از ۱۴ میلیون گونه مختلف از حیات است ، دانشمندان تخمین زده اند که بیش از ۹۹ درصد گونه هایی که تا به حال روی کره زمین زندگی کرده اند اکنون منقرض شده اند .

دایناسور ، انقراض ، 99 درصد منقرض شده


[dropcap size=big]۲۳[/dropcap]نزدیک ۷۰ درصد سطح کره زمین توسط اقیانوس ها پوشیده شده ، ولی تا کنون حدود ۵ درصد آن مورد کاوش انسان قرار گرفته است .

اقیانوس ها ، اکتشاف


[dropcap size=big]۲۲[/dropcap]کمربند گرین استون نیوواگیتوک ، یک ساختار سنگی می باشد که در سواحل شرقی خلیج هادسون در شمال استان کبک، کانادا قرار گرفته است . این کمربند سنگی دارای قدیمی ترین سنگ های کشف شده کره زمین است که عمری نزدیک ۴.۳ میلیارد سال برای آن ها تخمین زده شده است . سن این سنگ ها تفاوت اندکی با سن تخمین زده شده برای زمین دارد ، عمر کره زمین نزدیک به ۴.۵ میلیارد سال تخمین زده شده است .

کمربند گرین استون نیوواگیتوک


[dropcap size=big]۲۱[/dropcap]طبق برآورد دانشمندان ، بیش از ۸۰ درصد سطح کره زمین خاستگاه آتشفشانی دارد .

آتش فشان ، خاستگاه کره زمین

1
2
3
4
5
مطلب قبلی۲۰ اتفاق جالبی که باور نمی کنید واقعی باشند
مطلب بعدی۲۰ باور به ظاهر صحیح در مورد بدن شما که اشتباه هستند

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here