در زندگی روزانه ما اتفاقاتی رخ می دهد که گاهی باورشان برایمان سخت است . دو حادثه طوری با یکدیگر هماهنگ عمل می کنند تا همه چیز دست به دست هم دهد و یک اتفاق رخ دهد . این اتفاق ممکن است یک تجربه ی شیرین باشد ، به عنوان مثال دیدن یکی از دوستان قدیمی در جایی که اصلا انتظارش را ندارید و … اتفاق ها ممکن است تلخ باشند ، به عنوان مثال درگذشت یکی از عزیزان . در این مطلب به عنوان اولین پست سایت لیست بیست ،  ۲۰ اتفاق جالب و تصادفی را برای شما آماده کرده ایم که شنیدن آن ها یک چیز است و باور کردن آن ها یک چیز دیگر .

20 گلوله ای که چند سال طول کشید که به هدف بخورد

گلوله ای که چند سال طول کشید که به هدف بخورد

وقتی هنری زیگلند با نامزد خود قطع رابطه کرد ، نامزش دست به خودکشی زد . به همین دلیل برادر دختر تصمیم گرفت که به هنری شلیک کرده و او را بکشد . پس از شلیک گلوله به سمت هنری و به خیال اینکه هنری را کشته است او نیز دست به خود کشی می زند . هنری هم با یک آسیب دیدگی ساده زنده می ماند . گلوله پس از برخورد با وی کمانه کرده و به درختی که در همان حوالی وجود داشته برخورد می کند . چند سال بعد هنری تصمیم می گیرد که درخت را قطع کند ولی هر چه تلاش می کند موفق به انجام این کار نمی شود . به همین دلیل تصمیم می گیرد که از دینامیت برای از بین بردن درخت استفاده کند . حدس بزنید که انفجار دینامیت و پرتاب گلوله درون درخت باعث مرگ چه کسی شد ؟

19

مرگ یکسان دوقلوها در یک زمان ، مکان و اتفاق شبیه به هم

در سال ۲۰۰۲ میلادی ، مردی که سعی داشت با استفاده از دوچرخه از بزرگراه شماره ۸ در فنلاند عبور کند ، با برخورد یک تریلر جان خود را از دست داد . ۲ ساعت بعد برادر دوقلو وی نیز در حالی که قصد عبور از بزرگراه شماره ۸ با دوچرخه را داشت ، با تریلر دیگری تصادف کرد . این دو برادر جدا نشدنی با فاصله ۱.۵ کلیومتر از یکدیگر و با اختلاف ۲ ساعت فوت کردند .

18

حوادث موجود در کتاب ادگار آلن به واقعیت پیوست

“روایت آرتور گوردون پیم” نام کتابی از ادگار آلن بود . این کتاب درباره ۴ فرد نجات یافته از یک حادثه دریایی است که چند روزی را در یک قایق نجات سپری کرده و تصمیم می گیرند که یکی از خدمه های نجات یافته با نام ریچارد پارکر را بخورند تا زده بمانند . چند سال پس از چاپ کتاب ، در سال ۱۸۸۴ یک کشتی با نام Mignonette دچار حادثه شد و تنها ۴ نفر از مسافران آن زنده ماندند . آنها تصمیم می گیرند که برای زنده ماندن ، خدمه ی نجات یافته کشتی را بخورند ! و از همه جالب تر اینکه نام آن خدمه ریچارد پارکر بود !

17

نام خانوادگی های تصادفی و جالب !

در سال ۱۹۲۲ سه فرد انگلیسی به صورت اتفاقی در قطاری در پرو با یکدیگر ملاقات کردند . این سه فرد قبلا به هیچ عنوان با یکدیگر برخوردی نداشته و کاملا تصادفی در کشوری دور با هم برخورد کرده بودند . نام خانوادگی یکی از افراد بینگهام ، نام خانوادگی دیگری پاول و نام خانوادگی فرد آخر بینگهام-پاول بود !

16

سکته قلبی دوقلوها

دو برادر دوقلو با نام های جان و آرتور در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از یکدیگر در انگلیس زندگی می کردند . در تاریخ ۲۲ می ۱۹۷۵ هر دو دردی را در سینه خود احساس کرده و به بیمارستان های متفاوتی منتقل می شوند . این دو برادر در حالی که از حال یکدیگر بی اطلاع بودند ، اندکی بعد در بیمارستان در گذشتند .

15

کتابی که به صورت اتفاقی به خانه برگشت !

آن پاریش ، نویسنده آمریکایی در حال قدم زدن در یکی از کتاب فروشی های پاریس بود . وقتی که او به قفسه کتاب های داستان رسید ، کتابی را با عنوان جک فراست دید . با دیدن کتاب به همسرش گفت که در زمان کوکی عاشق این کتاب بوده است . وی کتاب را برداشت و آن را باز کرد ، در صفحه اول آن نوشته شده بود : “آن پاریش ، شماره ۲۰۹ خیابان وبر ، کلرادو”!

14

شاه اومبرتو مغازه دار !

شاه اومبرتو اول ، پادشاه ایتالیا ، به یک رستوران کوچک مراجعه کرد . خیلی زود متوجه شد که او و صاحب رستوران هر دو در یک روز و یک شهر به دنیا آمده و هر دو با زنی به نام مارگاریتا ازدواج کرده اند . در تاریخ ۲۹ جولای ۱۹۰۰ به شاه گفته شد که رستوران دار در یک حادثه مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در گذشته است . همان روز نیز پادشاه به قتل می رسد .

13

شهر قاتل های تاریخ !

استالین ، هیتلر و فرانتس یوزف که روی هم رفته عامل قتل بیش از ۸۰ میلیون نفر هستند ، هم زمان در شهر وین زندگی می کرده اند .

12

هشدارهای خود را جدی بگیرید !

Danie du Toit منجم ۴۹ ساله اهل آفریقای جنوبی است که قرار بود در یک مراسم در مورد اینکه مرگ هر لحظه امکان دارد به وقوع بپیوندد ، سخنرانی کند . پس از پایان سخنرانی و تشویق حضار ، یک آدامس را از جیب خود خارج کرد و خورد . چند دقیقه بعد همان آدامس وارد مجاری تنفسی او شد و باعث مرگ وی شد .

11

ناپلئون و هیتلر

ناپلئون و هیتلر با فاصله زمانی ۱۲۹ سال از یکدیگر به دنیا آمده اند ، با فاصله ۱۲۹ سال از یکدیگر به قدرت رسیده اند ، با فاصله زمانی ۱۲۹ سال از یکدیگر علیه روسیه اعلام جنگ کرده اند ، و با فاصله زمانی ۱۲۹ سال از یکدیگر شکست خورده اند !

10 عجب تصادف عجیبی !

عجب تصادف عجیبی !

در سال ۱۸۹۵ تنها دو ماشین در ایالت اوهایو آمریکا وجود داشت … جالب است بدانید که این دو ماشین در همان سال با یکدیگر تصادف می کنند !

9 دوقلوهای همسان به معنای واقعی کلمه !

دوقلوهای همسان به معنای واقعی کلمه !

دو برادر دوقلو در ایالت اوهایو امریکا به دنیا آمده و هنگام تولد از یکدیگر جدا شدند . آن ها از وجود یکدیگر اطلاع نداشتند و به صورت کاملا تصادفی به اسم جیمز نامگذاری شدند . هر دو افسر پلیس شدند و با زنی به نام لیندا ازدواج کردند . هر دو صاحب پسر شدند ، یکی نام پسر خود را James Alan گذاشت و دیگری James Allan . هر دو طلاق گرفتند و با زن دیگری به نام بتی ازدواج کردند . یک نکته ی جالب دیگر این که هر دو سگ های خود را با نام toy نامگذاری کردند !

8 کودک خوش شانس !

کودک خوش شانس !

در اوایل سال ۱۹۳۰ فردی با نام جوزف فیگلاک در حال قدم زدن بود که ناگهان کودکی از پنجره افتاد و دقیقا روی شانه وی فرود آمد ! خوشختانه کودک دچار آسیب نشد . یک سال بعد دقیقا همان کودک ، در همان جای قبلی دوباره روی شانه های جوزف افتاد .

7 ای بابا ! دوباره !؟

ای بابا ! دوباره !؟

در سال ۱۹۷۵ مردی که سوار بر اسکوتر بود با یک تاکسی تصادف کرد و درگذشت . یک سال بعد ، برادر وی نیز که سوار بر همان اسکوتر بود با همان تاکسی قبلی که همان مسافر حادثه قبل را به مقصد می رساند ، تصادف کرد و درگذشت !

6 زن خوش شانس !

زن خوش شانس !

ویولت جیسوپ سوار بر کشتی Olympic بود زمانی که این کشتی با ناو جنگی انگلیسی HMS Hawke برخورد کرد . هم چنین زمانی که کشتی Titanic با کوه یخ برخورد کرد ، این زن سوار آن بود . جالب تر آن که زمان برخورد کشتی Britannic با مین های دریایی نیز ویولت جز مسافران آن بود .

5 پیش بینی شماره پلاک

پیش بینی شماره پلاک

پلاک ماشینی که آرشیدوک فرانتس فردیناند در آن به قتل رسید برابر بود با : “A III118” تاریخی که جنگ جهانی اول با آتش بس (Armistice) به پایان رسید نیز برابر بود با تاریخ : ۱۱-۱۱-۱۸

4 کتیبه درون آرامگاه تیمور لنگ !

کتیبه درون آرامگاه تیمور لنگ !

وقتی باستان شناسان شوروی سابق مقبره تیمور لنگ از نواده های چنگیز خان مغول را باز کردند ، یک کتیبه با این متن در آن پیدا نمودند : “هر کس مقبره من را باز کند ، یک مهاجم وحشتناک تر از من را از بند آزاد کرده است” این اتفاق در تاریخ ۲۰ ژوئن ۱۹۴۱ به وقوع پیوست . دو روز بعد آلمان نازی به اتحاد جماهیر شوروی حمله کرد .

3 سد هوور و قربانی های آن !

سد هوور و قربانی های آن !

اولین فردی که هنگام کار در سد هوور درگذشت ، JG Tierny بود ، این اتفاق در تاریخ ۲۰ دسامبر ۱۹۲۲ رخ داد . آخرین مفردی که حین کار روی این پروژه فوت کرد نیز پسر JG Tierny بود . این اتفاق در تاریخ ۲۰ دسامبر ۱۹۳۵ به وقوع پیوست .

2 اتاق هتل !

اتاق هتل !

اواخر سال ۱۹۵۰ فردی با نام George D Bryson یک اتاق در هتل براون رزرو کرد . فرد قبلی که اتاق هتل در اخیار او بود نیز دقیقا همین نام را داشت : George D Bryson

1 هندریکس و هندل !

هندریکس و هندل !

جیمی هندریکس و جرج هندل دو مسیقیدان بزرگ انگلیسی ، هر دو در خیابان بروک لندن زندگی می کرده اند ، اولی شماره ۲۳ و دیگری شماره ۲۵ ، فاصله زمانی بین این دو موسیقیدان ۲۰۰ سال است .

مطلب بعدی۲۵ واقعیت شگفت انگیز در مورد کره زمین که احتمالا نمی دانستید

3 دیدگاه

  1. سلام , مطالب بسیار مفید و جالب بودن , خصوصا قسمت مربوط به مرگ یکسان دوقلوها .
    موفق باشید

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here