متاسفانه بسیاری از افراد در دوره های مختلف تاریخی ، شکنجه ها را تحمل کرده و یا هنگام اجرای آن ها در گذشته اند . در وحشیانه بودن شکنجه شکی نیست ، اما بعضی روش ها در تاریخ وجود داشته است که حتی شنیدن آن ها نیز مو را به بدن انسان سیخ می کند . روش هایی که در آن ها از یک ماده یا وسیله با ماهیت خوب برای زجر دادن افراد استفاده میشده است . در این مطلب ۲۰ نمونه از وحشیانه ترین تکنیک های شکنجه در تاریخ را همراه با تصویر به شما معرفی می کنیم .

1 شکنجه های باستانی

وان !

این نوع شکنجه با نام نشستن در وان هم شناخته می شود . فرد بیچاره در حالی که فقط سر وی بیرون از وان چوبی قرار دارد ، درون وان نشانده می شود ، به این ترتیب امکان حرکت از او گرفته می شده است . بعد از آن شکنجه دهنده ، صورت قربانی را با مخلوط شیر و عسل می پوشاند . با این کار ، پس از مدت کوتاهی مگس ها دور صورت قربانی جمع شده و شروع به خوردن مخلوط شیر و عسل می کنند . در مدت شکنجه ، دائما به قربانی غذا خورانده می شده و این کار باعث میشد که بعد از مدتی وان چوبی از مدفوع قربانی پر شود . بعد از گذشت چند روز کرم ها نیز پدیدار شده و بدن قربانی را زنده زنده می خوردند !


پیشنهاد شگفت انگیز دیجی کالا

2 گاو برنجی یا سیسیلی

گاو برنجی

نام دیگر این شکنجه گاو سیسیلی می باشد که برای اولین بار در یونان باستان ابداع شده است . در این روش یک تکه بزرگ از فلز برنج را ذوب کرده و آن را به شکل یک گاو می سازند ، این گاو تو خالی بوده و امکان ورود و خروج اشیا به داخل آن وجود داشته است . قربانی را درون گاو قرار داده و در آن را قفل می کردند . سپس آتشی را زیر شکم گاو روشن کرده و اجازه می دادند که حرارت آتش گاو را داغ و سوزان کند . با این کار فرد قربانی درون گار ، زنده زنده کباب می شد و با سر و صدای زیاد جان خود را از دست می داد . گاو را طوری طراحی کرده بودند که صدای قربانی در حال سوختن ، به شکل صدای غرش گاو نر به گوش تماشاچی ها و سایر افراد برسد .

3 چهار میل کردن یا به سیخ کشیدن

این روش یک نوع اعدام از طریق شکنجه است . در این روش قربانی را مجبور می کنند که روی یک چوب تیز و کلفت بنشیند . سپس این چوب را به صورت عمودی قرار می دهند . این کار باعث می شود که چوب به صورت آهسته و با وزن بدن خود قربانی وارد بدن وی شود . در اغلب موارد چوب از دهان و یا شانه های قربانی خارج می شده است . این روش اعدام را اغلب برای درد و زجر کشیدن محکومین به کار می برده اند. در این روش سعی میشود که چوب فرو رفته، ارگان های حساس بدن مثل قلب و کبد و غیره را مورد اصابت قرار ندهد، تا شخص مدت بیشتری زنده مانده و درد بکشد.

4 چنگال دو سر

چنگال دو سر

این وسیله از یک تکه فلز یک پارچه که دو سر آن به شکل چنگال تیز است ساخته شده که به یک بند چرمی متصل است . یک سر این وسیله به زیر چانه فرد و سر دیگر آن روی چناغ سینه وی قرار می گرفته است . از بند چرمی نیز برای بستن و محکم کردن وسیله روی گردن قربانی استفاده می شده است . با این وسیله اگر سر قربانی کمی پایین بیاید گلو و سینه وی شکافته شده و باعث زجر کشیدن وی می شود .

5 قلاده خاردار

قلاده خاردار

این نوع شکنجه در واقع نوعی تست مقاومت بوده است ، قربانی باید این وسیله را روی گردن خود بسته و به زندگی خود ادامه دهید . البته با وجود این وسیله روی گردن زندگی معنایی نداشته ، چرا که امکان غذاخوردن ، خوابیدن و پایین آوردن سر برای قربانی وجود نداشته است . این وسیله اغلب از جنس فلز و یا چوب ساخته می شده است .

 

6 بارانی از جنس سرب

بارانی از جنس سرب

این وسیله عموما با سرب مذاب ، آب  یا روغن جوش پر می شده است . شکنجه گر ماده مذاب را به صورت قطره قطره روی شکم و یا سایر قسمت های بدن قربانی مانند چشم ها ، می چکانده است . برخورد این ماده مذاب با بدن قربانی باعث ایجاد درد زیاد و بعضا مرگ وی می شده است .

7 خردکننده انگشتان !

خردکننده انگشتان !

اقسام مختلفی از این وسیله وجود دارد ولی عملکرد همه شبیه هم می باشد . این وسیله تنها برای یک هدف خاص طراحی شد و آن خرد کردن آهسته انگشتان است .  البته اندازه های بزرگ تر این ماشین می توانسته زانو ها و آرنج را نیز خرد کند . خرد کننده سر هم وجود دارد که البته بیشتر برای اعتراف گرفتن مورد استفاده قرار می گرفته است . اولین بار از این وسیله در قرون وسطی استفاده شده است .

8 شکنجه با طناب

شکنجه با طناب

طناب ساده ترین وسیله برای شکنجه قربانیان محسوب می شده است ، به عنوان مثال با بستن دست و پای فرد و بستن او به درخت وی را خلع سلاح کرده و در برابر حمله حیوانات وحشی قرار می داده اند . همچنین از طناب برای اعدام کردن و به دار کشیدن افراد استفاده می شده است . گاهی نیز طناب را به دست یا سایر اندام های قربانی بسته و سر دیگر طناب را به اسب می بستند ، سپس اسب را حرکت داده تا اندام قربانی قطع شود .

9 گیوتین

گیوتین

یکی از بدترین نوع اعدام ها ، اعدام با گیوتین است . گیوتین نام وسیله ای ساده و در عین حال کشنده است که از یک تیغه تیز ، طناب و قاب تشکیل شده است . سر قربانی در پایین ترین قسمت گیوتین قرار گرفته و جلاد با بالابردن تیغه توسط طناب و رها کردن آن سر وی را قطع می کرده است . این روش اعدام یکی از روش های است که نسبت به سایر روش ها سریع تر انجام شده و قربانی درد زیادی را احساس نمی کند .

10 قفسه مرگ

قفسه مرگ

این وسیله برای یک کار طراحی شده و آن ، جدا کردن مفاصل قربانی از یکدیگر است . این نوع قربانی به عنوان دردناک ترین نوع شکنجه در قرون وسطی شناخته می شود . این نوع وسیله از یک قاب چوبی تشکیل شده که بالا و پایین آن یک دسته وجود دارد . دست ها و پاهای قربانی به این دسته ها بسته می شده و دو فرد دیگر دسته ها می چرخاندند . این کار باعث جدا شدن مفاصل کمر قربانی و گاها خارج شدن آن ها از بدن وی می شده است . در بعضی موارد هم اندام قربانی به عنوان مثال کتف ها و یا پاهای قربانی کنده می شده است .

 

11 قیچی زبان بر

قیچی زبان بر !

این وسیله که در نگاه اول یک قیچی به نظر می رسد ، در واقع یک ابزار برای بریدن زبان است . ابتدا دهان قربانی را با وسیله ای به نام دهان باز کن باز می کردند ، سپس زبان وی را با ابزار دیگری گرفته و بیرون می آوردند . در این هنگام قیچی زبان بر را انتهای زبان قربانی قرار داده و با بستن تدریجی پیچ آن ، زبان او را قطع می کردند .

12 شکنجه با موش !؟

شکنجه با موش !؟

تنها ماندن با یک موش برای خیلی ها خودش یک شکنجه تمام عیار محسوب می شود ! اما این نوع شکنجه در قرون وسطی راضی کننده نبوده است . یکی از بدترین نوع آن ها ، نوعی شکنجه بوده است که در آن یک یا چند موش (جونده) را درون قفسی که از یک سمت باز بوده است قرار داده و قسمت باز را روی بدن قربانی قرار می دادند . سپس به قسمت بالای قفس آتش اضافه کرده و موش ها را می ترساندند . موش ها که در حالت طبیعی از آتش فرار می کنند برای آسیب ندیدن راهی جز ورود به بدن قربانی و پاره کردن آن نداشتند . با این کار در بدن قربانی آسیب های مرگباری به وجود می آمد .

13 صندلی شکنجه

صندلی شکنجه

نام دیگر این وسیله صندلی یهوداست ، این ابزار وحشتناک در قرون وسطی به سیاه چال ها اضافه شد . کلیه سطوح این صندلی با لایه ای از ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ میخ تیز و کلفت پوشانده می شد ، در قسمت های مختلف این صندلی تسمه هایی تعبیه شده بود تا قربانی را ثابت نگه داشته و مانع بلند شدن او شود . با توجه به این که جنس تیغه های آن از آهن بود ، در بعضی از انواع آن ، قسمتی وجود داشت تا تیغه های را داغ کرده و شدت شکنجه را افزایش دهند . این وسیله بیشتر برای ترساندن مردم بود تا از آن ها اعتراف گرفته و گاها گناه انجام نداده را به گردن بگیرند .

14 کفش های سیمانی

کفش های سیمانی

روش کفش های سیمانی اولین بار توسط مافیای آمریکایی برای از بین بردن دشمن های خود استفاده شده است . پای خیانت کاران و جاسوس ها را درون محفظه ای قرار داده و آن را با سیمان پر می کردند . پس از خشک شدن سیمان ، قربانی را زنده زنده درون دریا یا سایر مکان ها با آب عمیق می انداختند .

15 قیچی کروکدیل

قیچی کروکدیل

این نوع شکنجه بیشتر برای قطع عضو کسانی که قصد داشتند پادشاه و یا سایر مقام های بلند پایه را ترور کنند ، مورد استفاده قرار می گرفت . ابتدا این قیچی آهنی را حرارت داده تا به رنگ قرمز در آید ، سپس اندام مورد نظر قربانی را بین تیغه های قرار داده و آن را قطع می کردند .

 

16 Republican Marriage

ازدواج جمهوری خواهان فرانسه !

علاوه بر گیوتین و سوزاندن در آتش ، این روش توسط ژان باتیست در طول انقلاب فرانسه استفاده شد . در این روش ، مردان و زنان را برهنه کرده و با زنجیر به هم متصل می کردند ، سپس آن ها را درون آب یخ زده می انداختند تا غرق شده و یا از شدت سرما بمیرند . اگر آب یخ زده در دسترس نبود ، آن ها را با شمشیر و سر نیزه می کشتند . این روش بیشتر برای راهبه ها و کشیش ها مورد استفاده قرار می گرفت .

17 چرخ شکننده !

چرخ شکننده !

این نوع شکنجه با نام چرخ کاترین هم شناخته می شود ، این روش برای کشتن قربانی به آرامی هر چه تمام تر و زجر بیشتر او ایجاد شده بود . ابتدا اندام قربانی را به پره های یک چرخ بزرگ چوبی می بستند ، سپس شکنجه گر با چرخاندن آرام چرخ به صورت همزمان با ضربه های یک چکش بزرگ آهنی استخوان های بخش های مختلف بدن قربانی را می شکستند . بعد از شکستن استخوان ها ، قربانی رها می کردند تا به آرامی بمیرد یا او را بالای یک برج بلند قرار می دادند تا زنده زنده خوراک پرندگان شود . قربانی در بیشتر موارد ، تا چند روز زنده می ماند و زجر می کشید ، مرگ قربانی ها بیشتر به دلیل کم شدن آب بدن رخ می داد . در برخی موارد هم که قلب جلاد به رحم می آمد ، با یک ضربه به سینه و یا شکم قربانی او را می کشته است .

18 الاغ اسپانیایی

الاغ اسپانیایی

یکی از دستگاه های شکنجه در طول تفتیش عقاید در اسپانیا ، الاغ اسپانیایی نام داشته است . این وسیله یکی از وجشتناک ترین دستگاه ها برای شکنجه محسوب می شود . قربانی را به صورت برهنه روی یک چهار پایه به شکل الاغ قرار می دادند ، در قسمت بالایی این چهار پایه یک گوه ی تیز V شکل وجود داشت که قربانی در واقع روی آن می نشست . بعد از آن ، شکنجه گر کم کم به پاهای قربانی وزنه هایی را اضافه می کرد تا اینکه قربانی به وسیله گوه ِ تیز از وسط به دو نیم تقسیم شود .

19 شکنجه با ارّه

شکنجه با ارّه

در این روش ، قربانی به صورت وارونه آویزان می شد تا خون به شدت وارد مغز او شده و در طول اجرای شکنجه طولانی ، قربانی را آگاه نگه دارد . سپس شکنجه گر با استفاده از ارّه شروع به بریدن بدن قربانی می کند تا زمانی که بدن قربانی کاملا به دو قسمت تقسیم شود . اکثر قربانی ها پس از رسیدن ارّه به شکم جان خود را از دست می دادند و عذاب کمتری را تحمل می کردند .

20 دار زدن ، کشیدن و به چهار قسمت تقسیم کردن !

دار زدن ، کشیدن و به چهار قسمت تقسیم کردن !

در دوران قرون وسطی ، خیانت کاران در انگلیس با این روش اعدام می شدند . هزاران نفر به این روش کشته شده اند . در این روش شکنجه ، قربانی را برای لحظه کوتاهی دار می زندند و قبل از این که بمیرد او را پایین می کشاندند ، سپس دستگاه تناسلی و روده های قربانی را جلوی وی می سوزاندند ، در نهایت قربانی را به چهار قسمت تقسیم کرده و گردن او را می زدند .

مطلب قبلی۲۰ واقعیت شگفت انگیز درباره بدن انسان
مطلب بعدی۲۵ مدل ابرو عجیب و خنده دار از سرتاسر جهان + عکس

116 دیدگاه

  • مثلا میخواستم به علمم اضافه بشه الان وحشت کردم مخصوصا گاو برنجی و اره و همشون افتضاح بودن. 🤐😢😖😖😖

  • من هزار بار خوندم
   خیلی باحال بود مخصوصا شکنجه با اره و شکنجه با موش
   عـــالــیه ولی نمی تونم خودم رو جای قربانی بزارم

 1. والله خوندنش هم ترس و اضطراب میاره.
  یک گلابی غمگین هم داشتیم ولی توی این وسایل خبری ازش نبود.

  • پشمام ادیت شد حاجی 😵
   اصلا نمتونم خودمو بزارم جای قربانیا😐
   ووووییی تو چین برای کشتن پادشاهای خیانتکار ده بیستا زن خوشگل میفرستادن جلوشون نمیذاشتن بهشون دست بزنن😂😂😂😂

 2. یا خدا!😨😨😨😨😨
  صندلی شکنجه و گاو برنجی قیچی زبان بر و چنگال دو سر و شکنجه با اره و الاغ اسپانیایی و موش خیلی خیلی بد بود😱😱😱😱😵😵😵

  • نخیر 😑دزد کجا بوده ؟
   کسی که دزدی کرده رو که شکنجه نمیکنن
   این کارا بیشتر برای تفتیش عقاید انجام میشده مخصوصا شکنجه هی قرون وسطی

   • در کل بد نبود، شکنجه با اره هم از همشون بدتر بود، اما من شکنجه های خفن تری سراغ دارم: 😈😹 ۱_پوست آدم و آروم آروم بِکنن بعد روی گوشت آب جوووووش بریزن ، ۲_آدم و پایین یه کوه بزارن بعد برن بالای کوه از ارتفاع خیلی زیاد یه سنگ گنده بندازن روی آدمه😃کلن منفجر میشه

   • بله و حتی برای نابودی دین و مذهب درست اروپایی ها از جمله ریچارد شیردل شیطانی بزرگ بودن که برای موفقیت خودشون با نقش مسیح جنگ رو آغاز کردند و خودشون ضد خداپرستی هستند

   • جناب ، اون زمان دزد ها رو چرخ شکننده یعنی مورد ۱۷م میکردم ولی استخوان هاشون رو نمیشکستن فقط گیجشون میکردند و بعد هم آزادشون میکردم همین .

  • بد نیست چند تا از همین وسایل شکنجه رو توی ایران بیارن. اونوقت دیگه نه اختلاس گری داریم نه دزد نه خائن 😏

   • دقیقا اما این کار گناه کبیرس چون شکنجه در حد مرگ جزو بی احساسی میشه حتی اگر طرف قاتلی باشه که ۹۰ نفرو شکنجه میداده

 3. نه بلرزید ونه بترسید بیشتراین موارد بین کشورهای اسلامی اصلا دیده نشده بود تا به برکت صدام فلان فلان شده مدشد ورسید سمت ما داعش خیلی فلان فلان شده دست انگلیس وروس وآمریکا روازپشت بست شکنجه جسمی اگر برای آرمان وهدف باشه یاحتی برای دین ومذهب بازهم عذاب خاص خودش روداره اما صدها مادریا هزاران پدر حاضربودن تمام این موارد ویابیشتر رو بپذیرن ولی دختر بچه شون رو ازش نگیرن و…تااینجا که تاریخ نویسان نوشتن هر دولتی یاحاکمی دردنیا وجود داشته ظلم هم کرده وزور هم گفته یکی مثل هیتلر یا صدام قتل وعام میکرد چون مرض داشتند حاکم های مایا وجناب چنگیز هم که ازرنگ قرمز خوششون میومد داعش چکیده زباله همه اینها بود هم حقوق می گرفت هم غارت می کرد هم زن وبچه …اگرنه فلان فلان شده حرومزاده ازسویس وآلمان نمیومد صحرای عرب آدم سر بزنه
  دست آخر خاک بر سرت ادوغان دعاکن دستم بهت نرسه امروز نوزده مدل شکنجه یادگرفتم اون شیروعسل گرونه اون هیچ بقیش میخ وچوب وایناست گیرمیارم یه جوری.

 4. تا اونجا که من از تاریخ ایران می‌دونم تو ایران قدیم از چهارمیل کردن و اره استفاده می‌شده ولی واقعا پشم ریزون تازه گلابی غمگین را جا انداخته،😂😂😂

  • وای چقدر ترسناک
   فکر کن جای اونا بودی
   چقدر درد کشیدن
   از همه ترسناک تر صندلی میخ دار
   و اره و پوس کندن انسان 😱😱😖😖

 5. از نظر من بدترین اعدام اینه که بخش هایی از پوست قربانی بکنی و سپس گوشت بدون پوست قربانی را اتش بزنی

 6. خیلی دوست داشتم جای این شکنجه گر بودم و همه ی این شکنجه گر ها رو شکنجه میکردم😈😈😈

 7. واقعا مزخرف بودن اونایی ک از همچین چیزایی حتی علیه آدمای بد هم استفاده میکردن حتما سادیسمی بودن اصن روانی بودن آخه کدوم آدمی با هم نوعش اینکارا رو می‌کنه ایییییییییی بهش فکرم میکنم حالم بده میشه

 8. از نظر من دوران قرونی یا وسطی یگی از بهترین دوران هاست که ذات انسان ها رو نشون میده. ولی شکنجه با اره خیلی زیاده روی بود حتی نمیتونم خودم رو جای قربانی بزارم. بقیشون میشد تحمل کرد ولی این رو نه

  • همین الانم میتونی بری تو حیات وحش زندگی کنی چون اونجا برات بهترین دوران و سبک زندگیه! شما لیاقت زندگی در دنیای پیشرفته و آروم امروزی که برات ارزش قائل هستن رو نداری! ارزش اینکه با انسانیت باهات رفتار کنن نداری

 9. توی بعضی از باور های قدیمی دنسا اومده که هر انسان باید در بدن تمام انسان های تاریخ زندگی کنه یعنی اینکه اگه اینا درست باشه هرکدوم از ما باید چند هزار بار با همه این روشا شکنجه بشیم و حتی هم شکنجه گر باشیم هم شکنجه شونده موفق باشید و خوب بخوابین😂

 10. مامانی خیلی بد بود خداییش بد بود من خیلی ترسیدم مخصوصا اون موش
  😱😱😱😰😰😰😰😰😰😨😰😨😨😰😨😰😓😰😥😰😥😥😰😓😓😰😥😰😥😰😨😰😨😰😥😰😥😥😰😥😰😥😰😥😰😥😰😥😰😥😥😰😥😰 خیلی بد بود رحم کنید نامردا

 11. من اومدم دنبال یک دستگاه شکنجه و کشنده روسی که اینجا نبود این وسیله ای که من می گم
  در مقایسه با اینا باید ۱۶ساعت زجر بکشی تا بمیری. دستگاهش اینجوریه که طرف رو روی یک صندلی می بندن جلوی طرف هم یک مته ی دریل
  هستش که می چرخه هر ۵دقیقه ۵میلیمتر قفسه
  انسان رو سوراخ می کنه تا خون زیادی از دست بده و درد زیادی هم بکشه تا آخرش ریه رو سوراخ کنه و بمیره

 12. باز شکر بین اعراب حتی قبل اسلام هم این چیزانبوده و فوق عذاب دادناشونان این بوده که فرزند دختر رو زنده به گور میکردند که بعد اسلام اون هم حل شد…واقعا هم اروپاییان باستان ادم نبودند هیچ وقت بین کشورهای خاورمیانه همچین شکنجه هایی نبوده

  • آره قبول دارم چون ما شیوه برده داری و شکنجه دادن رو بلد بودیم در قرون وسطی ما بیشتر وقت ها خیلی خانع هارو به سیاهچال میبردیم دارشون میزدیم فقط همین بله ولی از وقتی معاویه و امسال اون حکومت کردند شیوه جدیدی از شکنجه اومد این هم بود که سینه های زنان را میبریدند

 13. دوحالت داره مینونه اشرف باشه و میتونه حرامزاده و پسترین و کثیف ترین مخلوق نفرین شده باشه

 14. اگه این هوش خودشون رو به جای اختراع شکنجه،برای اختراع وسایل زندگی خرج میکردند،الان رو مریخ بودیم.

 15. اولا اینکه آدمای خوب رو بیشتر شکنجه میدادن مخصوصا مسلمان ها چون بیشتر در قرون وسطی جنگ صلیبی بوده دوما بدترشو ساواکیا با مردمون انجام میدادن

 16. وای پشمام ریخت خیلی ناجور بود خدا راشکر تو قرن ۲۱ به دنیا اومدیم. وگرنه شکنجه ها ناجور بودن از ۱۶ تا ۲۰ سکته قلبی را زدم 🤣

 17. من از اون آسمون آبی میخوام … من از اون شبهای مهتابی میخوام …. خدایا کی انسان به جایی می رسه که دیگه ظلم نکنه؟! نه اسمی از شکنجه باشه نه شکنجه گر نه شکنجه شونده نه ظالم نه مظلوم نه …

 18. اونا وحشی حیوون بودن که همچین کارایی میکردن متاسفم خداروشکر مردن همشون بیچاره مردم اون زمان

 19. متاسفانه وقتی انسانیت ارزش خودش رو ازدست داده شکنجه در همه زمانها ودر همه مکانها به ظهور رسیده و تنها جای که شکنجه نیست دل مهربانه مادره .

 20. میدونی خیلی بده..تو فکر کن وارونت کردونو میخوان از وسط ببرنت..مخصوصا ما پسرا که دیگه اونجامونم حساسس😒😂

 21. وای حالم بد شد آخه کدوم روانی این کارا رو انجام میده بد اون شکنجه گر هم که این کارو انجام میداده خودشم یه نوع شکندست . حالا که فکر میکنم میبینم نه اوضاع روحی روانیشون خراب بوده دیوانه های فلان ……..شده .🤮🤮🤮🤮

 22. وای چقدر ترسناک بود، فکر کن جای اون انسانات بدبخت بودی آخه دلم براشون سوخت، آخه اون شکنجه گرا قلب نداشتن عذاب دیدن انسان رو می‌دیدند، از همه ترسناک ترش پوست کندن و اره کردن بود

 23. یه لحظه خودمو جای اون بیچاره ها فکر کردم😖😰 یا خدا اونا چی بودن😑 ولی بنظرم شکنجه شماره هفت خیلی بهتره برای کودک آزار و حیوان آزار و اینها👍👌😬

 24. سرگرم شدم.
  اما حیف که تو قرون وسطی زندگی نمیکنیم.
  دوران خیلی خوبی بوده کلی‌ هم سرگرمی داشتن.

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here