متاسفانه بسیاری از افراد در دوره های مختلف تاریخی ، شکنجه ها را تحمل کرده و یا هنگام اجرای آن ها در گذشته اند . در وحشیانه بودن شکنجه شکی نیست ، اما بعضی روش ها در تاریخ وجود داشته است که حتی شنیدن آن ها نیز مو را به بدن انسان سیخ می کند . روش هایی که در آن ها از یک ماده یا وسیله با ماهیت خوب برای زجر دادن افراد استفاده میشده است . در این مطلب ۲۰ نمونه از وحشیانه ترین تکنیک های شکنجه در تاریخ را همراه با تصویر به شما معرفی می کنیم .

1

وان !

این نوع شکنجه با نام نشستن در وان هم شناخته می شود . فرد بیچاره در حالی که فقط سر وی بیرون از وان چوبی قرار دارد ، درون وان نشانده می شود ، به این ترتیب امکان حرکت از او گرفته می شده است . بعد از آن شکنجه دهنده ، صورت قربانی را با مخلوط شیر و عسل می پوشاند . با این کار ، پس از مدت کوتاهی مگس ها دور صورت قربانی جمع شده و شروع به خوردن مخلوط شیر و عسل می کنند . در مدت شکنجه ، دائما به قربانی غذا خورانده می شده و این کار باعث میشد که بعد از مدتی وان چوبی از مدفوع قربانی پر شود . بعد از گذشت چند روز کرم ها نیز پدیدار شده و بدن قربانی را زنده زنده می خوردند !2

گاو برنجی

نام دیگر این شکنجه گاو سیسیلی می باشد که برای اولین بار در یونان باستان ابداع شده است . در این روش یک تکه بزرگ از فلز برنج را ذوب کرده و آن را به شکل یک گاو می سازند ، این گاو تو خالی بوده و امکان ورود و خروج اشیا به داخل آن وجود داشته است . قربانی را درون گاو قرار داده و در آن را قفل می کردند . سپس آتشی را زیر شکم گاو روشن کرده و اجازه می دادند که حرارت آتش گاو را داغ و سوزان کند . با این کار فرد قربانی درون گار ، زنده زنده کباب می شد و با سر و صدای زیاد جان خود را از دست می داد . گاو را طوری طراحی کرده بودند که صدای قربانی در حال سوختن ، به شکل صدای غرش گاو نر به گوش تماشاچی ها و سایر افراد برسد .

3

این روش یک نوع اعدام از طریق شکنجه است . در این روش قربانی را مجبور می کنند که روی یک چوب تیز و کلفت بنشیند . سپس این چوب را به صورت عمودی قرار می دهند . این کار باعث می شود که چوب به صورت آهسته و با وزن بدن خود قربانی وارد بدن وی شود . در اغلب موارد چوب از دهان و یا شانه های قربانی خارج می شده است . این روش اعدام را اغلب برای درد و زجر کشیدن محکومین به کار می برده اند. در این روش سعی میشود که چوب فرو رفته، ارگان های حساس بدن مثل قلب و کبد و غیره را مورد اصابت قرار ندهد، تا شخص مدت بیشتری زنده مانده و درد بکشد.

4

چنگال دو سر

این وسیله از یک تکه فلز یک پارچه که دو سر آن به شکل چنگال تیز است ساخته شده که به یک بند چرمی متصل است . یک سر این وسیله به زیر چانه فرد و سر دیگر آن روی چناغ سینه وی قرار می گرفته است . از بند چرمی نیز برای بستن و محکم کردن وسیله روی گردن قربانی استفاده می شده است . با این وسیله اگر سر قربانی کمی پایین بیاید گلو و سینه وی شکافته شده و باعث زجر کشیدن وی می شود .

5

قلاده خاردار

این نوع شکنجه در واقع نوعی تست مقاومت بوده است ، قربانی باید این وسیله را روی گردن خود بسته و به زندگی خود ادامه دهید . البته با وجود این وسیله روی گردن زندگی معنایی نداشته ، چرا که امکان غذاخوردن ، خوابیدن و پایین آوردن سر برای قربانی وجود نداشته است . این وسیله اغلب از جنس فلز و یا چوب ساخته می شده است .

 

6

بارانی از جنس سرب

این وسیله عموما با سرب مذاب ، آب  یا روغن جوش پر می شده است . شکنجه گر ماده مذاب را به صورت قطره قطره روی شکم و یا سایر قسمت های بدن قربانی مانند چشم ها ، می چکانده است . برخورد این ماده مذاب با بدن قربانی باعث ایجاد درد زیاد و بعضا مرگ وی می شده است .

7

خردکننده انگشتان !

اقسام مختلفی از این وسیله وجود دارد ولی عملکرد همه شبیه هم می باشد . این وسیله تنها برای یک هدف خاص طراحی شد و آن خرد کردن آهسته انگشتان است .  البته اندازه های بزرگ تر این ماشین می توانسته زانو ها و آرنج را نیز خرد کند . خرد کننده سر هم وجود دارد که البته بیشتر برای اعتراف گرفتن مورد استفاده قرار می گرفته است . اولین بار از این وسیله در قرون وسطی استفاده شده است .

8

شکنجه با طناب

طناب ساده ترین وسیله برای شکنجه قربانیان محسوب می شده است ، به عنوان مثال با بستن دست و پای فرد و بستن او به درخت وی را خلع سلاح کرده و در برابر حمله حیوانات وحشی قرار می داده اند . همچنین از طناب برای اعدام کردن و به دار کشیدن افراد استفاده می شده است . گاهی نیز طناب را به دست یا سایر اندام های قربانی بسته و سر دیگر طناب را به اسب می بستند ، سپس اسب را حرکت داده تا اندام قربانی قطع شود .

9

گیوتین

یکی از بدترین نوع اعدام ها ، اعدام با گیوتین است . گیوتین نام وسیله ای ساده و در عین حال کشنده است که از یک تیغه تیز ، طناب و قاب تشکیل شده است . سر قربانی در پایین ترین قسمت گیوتین قرار گرفته و جلاد با بالابردن تیغه توسط طناب و رها کردن آن سر وی را قطع می کرده است . این روش اعدام یکی از روش های است که نسبت به سایر روش ها سریع تر انجام شده و قربانی درد زیادی را احساس نمی کند .

10

قفسه مرگ

این وسیله برای یک کار طراحی شده و آن ، جدا کردن مفاصل قربانی از یکدیگر است . این نوع قربانی به عنوان دردناک ترین نوع شکنجه در قرون وسطی شناخته می شود . این نوع وسیله از یک قاب چوبی تشکیل شده که بالا و پایین آن یک دسته وجود دارد . دست ها و پاهای قربانی به این دسته ها بسته می شده و دو فرد دیگر دسته ها می چرخاندند . این کار باعث جدا شدن مفاصل کمر قربانی و گاها خارج شدن آن ها از بدن وی می شده است . در بعضی موارد هم اندام قربانی به عنوان مثال کتف ها و یا پاهای قربانی کنده می شده است .

 

11

قیچی زبان بر !

این وسیله که در نگاه اول یک قیچی به نظر می رسد ، در واقع یک ابزار برای بریدن زبان است . ابتدا دهان قربانی را با وسیله ای به نام دهان باز کن باز می کردند ، سپس زبان وی را با ابزار دیگری گرفته و بیرون می آوردند . در این هنگام قیچی زبان بر را انتهای زبان قربانی قرار داده و با بستن تدریجی پیچ آن ، زبان او را قطع می کردند .

12

شکنجه با موش !؟

تنها ماندن با یک موش برای خیلی ها خودش یک شکنجه تمام عیار محسوب می شود ! اما این نوع شکنجه در قرون وسطی راضی کننده نبوده است . یکی از بدترین نوع آن ها ، نوعی شکنجه بوده است که در آن یک یا چند موش (جونده) را درون قفسی که از یک سمت باز بوده است قرار داده و قسمت باز را روی بدن قربانی قرار می دادند . سپس به قسمت بالای قفس آتش اضافه کرده و موش ها را می ترساندند . موش ها که در حالت طبیعی از آتش فرار می کنند برای آسیب ندیدن راهی جز ورود به بدن قربانی و پاره کردن آن نداشتند . با این کار در بدن قربانی آسیب های مرگباری به وجود می آمد .

13

صندلی شکنجه

نام دیگر این وسیله صندلی یهوداست ، این ابزار وحشتناک در قرون وسطی به سیاه چال ها اضافه شد . کلیه سطوح این صندلی با لایه ای از ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ میخ تیز و کلفت پوشانده می شد ، در قسمت های مختلف این صندلی تسمه هایی تعبیه شده بود تا قربانی را ثابت نگه داشته و مانع بلند شدن او شود . با توجه به این که جنس تیغه های آن از آهن بود ، در بعضی از انواع آن ، قسمتی وجود داشت تا تیغه های را داغ کرده و شدت شکنجه را افزایش دهند . این وسیله بیشتر برای ترساندن مردم بود تا از آن ها اعتراف گرفته و گاها گناه انجام نداده را به گردن بگیرند .

14

کفش های سیمانی

روش کفش های سیمانی اولین بار توسط مافیای آمریکایی برای از بین بردن دشمن های خود استفاده شده است . پای خیانت کاران و جاسوس ها را درون محفظه ای قرار داده و آن را با سیمان پر می کردند . پس از خشک شدن سیمان ، قربانی را زنده زنده درون دریا یا سایر مکان ها با آب عمیق می انداختند .

15

قیچی کروکدیل

این نوع شکنجه بیشتر برای قطع عضو کسانی که قصد داشتند پادشاه و یا سایر مقام های بلند پایه را ترور کنند ، مورد استفاده قرار می گرفت . ابتدا این قیچی آهنی را حرارت داده تا به رنگ قرمز در آید ، سپس اندام مورد نظر قربانی را بین تیغه های قرار داده و آن را قطع می کردند .

 

16

ازدواج جمهوری خواهان فرانسه !

علاوه بر گیوتین و سوزاندن در آتش ، این روش توسط ژان باتیست در طول انقلاب فرانسه استفاده شد . در این روش ، مردان و زنان را برهنه کرده و با زنجیر به هم متصل می کردند ، سپس آن ها را درون آب یخ زده می انداختند تا غرق شده و یا از شدت سرما بمیرند . اگر آب یخ زده در دسترس نبود ، آن ها را با شمشیر و سر نیزه می کشتند . این روش بیشتر برای راهبه ها و کشیش ها مورد استفاده قرار می گرفت .

17

چرخ شکننده !

این نوع شکنجه با نام چرخ کاترین هم شناخته می شود ، این روش برای کشتن قربانی به آرامی هر چه تمام تر و زجر بیشتر او ایجاد شده بود . ابتدا اندام قربانی را به پره های یک چرخ بزرگ چوبی می بستند ، سپس شکنجه گر با چرخاندن آرام چرخ به صورت همزمان با ضربه های یک چکش بزرگ آهنی استخوان های بخش های مختلف بدن قربانی را می شکستند . بعد از شکستن استخوان ها ، قربانی رها می کردند تا به آرامی بمیرد یا او را بالای یک برج بلند قرار می دادند تا زنده زنده خوراک پرندگان شود . قربانی در بیشتر موارد ، تا چند روز زنده می ماند و زجر می کشید ، مرگ قربانی ها بیشتر به دلیل کم شدن آب بدن رخ می داد . در برخی موارد هم که قلب جلاد به رحم می آمد ، با یک ضربه به سینه و یا شکم قربانی او را می کشته است .

18

الاغ اسپانیایی

یکی از دستگاه های شکنجه در طول تفتیش عقاید در اسپانیا ، الاغ اسپانیایی نام داشته است . این وسیله یکی از وجشتناک ترین دستگاه ها برای شکنجه محسوب می شود . قربانی را به صورت برهنه روی یک چهار پایه به شکل الاغ قرار می دادند ، در قسمت بالایی این چهار پایه یک گوه ی تیز V شکل وجود داشت که قربانی در واقع روی آن می نشست . بعد از آن ، شکنجه گر کم کم به پاهای قربانی وزنه هایی را اضافه می کرد تا اینکه قربانی به وسیله گوه ِ تیز از وسط به دو نیم تقسیم شود .

19

شکنجه با ارّه

در این روش ، قربانی به صورت وارونه آویزان می شد تا خون به شدت وارد مغز او شده و در طول اجرای شکنجه طولانی ، قربانی را آگاه نگه دارد . سپس شکنجه گر با استفاده از ارّه شروع به بریدن بدن قربانی می کند تا زمانی که بدن قربانی کاملا به دو قسمت تقسیم شود . اکثر قربانی ها پس از رسیدن ارّه به شکم جان خود را از دست می دادند و عذاب کمتری را تحمل می کردند .

20

دار زدن ، کشیدن و به چهار قسمت تقسیم کردن !

در دوران قرون وسطی ، خیانت کاران در انگلیس با این روش اعدام می شدند . هزاران نفر به این روش کشته شده اند . در این روش شکنجه ، قربانی را برای لحظه کوتاهی دار می زندند و قبل از این که بمیرد او را پایین می کشاندند ، سپس دستگاه تناسلی و روده های قربانی را جلوی وی می سوزاندند ، در نهایت قربانی را به چهار قسمت تقسیم کرده و گردن او را می زدند .

28 دیدگاه

  1. یا خدا!😨😨😨😨😨
    صندلی شکنجه و گاو برنجی قیچی زبان بر و چنگال دو سر و شکنجه با اره و الاغ اسپانیایی و موش خیلی خیلی بد بود😱😱😱😱😵😵😵

دیدگاه خود را ارسال کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here