متاسفانه بسیاری از افراد در دوره های مختلف تاریخی ، شکنجه ها را تحمل کرده و یا هنگام اجرای آن ها در گذشته اند . در وحشیانه بودن شکنجه شکی نیست ، اما بعضی روش ها در تاریخ وجود داشته است که حتی شنیدن آن ها نیز مو را به بدن انسان سیخ می کند . روش هایی که در آن ها از یک ماده یا وسیله با ماهیت خوب برای زجر دادن افراد استفاده میشده است . در این مطلب ۲۰ نمونه از وحشیانه ترین تکنیک های شکنجه در تاریخ را همراه با تصویر به شما معرفی می کنیم .

1وان !

این نوع شکنجه با نام نشستن در وان هم شناخته می شود . فرد بیچاره در حالی که فقط سر وی بیرون از وان چوبی قرار دارد ، درون وان نشانده می شود ، به این ترتیب امکان حرکت از او گرفته می شده است . بعد از آن شکنجه دهنده ، صورت قربانی را با مخلوط شیر و عسل می پوشاند . با این کار ، پس از مدت کوتاهی مگس ها دور صورت قربانی جمع شده و شروع به خوردن مخلوط شیر و عسل می کنند . در مدت شکنجه ، دائما به قربانی غذا خورانده می شده و این کار باعث میشد که بعد از مدتی وان چوبی از مدفوع قربانی پر شود . بعد از گذشت چند روز کرم ها نیز پدیدار شده و بدن قربانی را زنده زنده می خوردند !

2گاو برنجی

نام دیگر این شکنجه گاو سیسیلی می باشد که برای اولین بار در یونان باستان ابداع شده است . در این روش یک تکه بزرگ از فلز برنج را ذوب کرده و آن را به شکل یک گاو می سازند ، این گاو تو خالی بوده و امکان ورود و خروج اشیا به داخل آن وجود داشته است . قربانی را درون گاو قرار داده و در آن را قفل می کردند . سپس آتشی را زیر شکم گاو روشن کرده و اجازه می دادند که حرارت آتش گاو را داغ و سوزان کند . با این کار فرد قربانی درون گار ، زنده زنده کباب می شد و با سر و صدای زیاد جان خود را از دست می داد . گاو را طوری طراحی کرده بودند که صدای قربانی در حال سوختن ، به شکل صدای غرش گاو نر به گوش تماشاچی ها و سایر افراد برسد .

این روش یک نوع اعدام از طریق شکنجه است . در این روش قربانی را مجبور می کنند که روی یک چوب تیز و کلفت بنشیند . سپس این چوب را به صورت عمودی قرار می دهند . این کار باعث می شود که چوب به صورت آهسته و با وزن بدن خود قربانی وارد بدن وی شود . در اغلب موارد چوب از دهان و یا شانه های قربانی خارج می شده است . این روش اعدام را اغلب برای درد و زجر کشیدن محکومین به کار می برده اند. در این روش سعی میشود که چوب فرو رفته، ارگان های حساس بدن مثل قلب و کبد و غیره را مورد اصابت قرار ندهد، تا شخص مدت بیشتری زنده مانده و درد بکشد.

4چنگال دو سر

این وسیله از یک تکه فلز یک پارچه که دو سر آن به شکل چنگال تیز است ساخته شده که به یک بند چرمی متصل است . یک سر این وسیله به زیر چانه فرد و سر دیگر آن روی چناغ سینه وی قرار می گرفته است . از بند چرمی نیز برای بستن و محکم کردن وسیله روی گردن قربانی استفاده می شده است . با این وسیله اگر سر قربانی کمی پایین بیاید گلو و سینه وی شکافته شده و باعث زجر کشیدن وی می شود .

5قلاده خاردار

این نوع شکنجه در واقع نوعی تست مقاومت بوده است ، قربانی باید این وسیله را روی گردن خود بسته و به زندگی خود ادامه دهید . البته با وجود این وسیله روی گردن زندگی معنایی نداشته ، چرا که امکان غذاخوردن ، خوابیدن و پایین آوردن سر برای قربانی وجود نداشته است . این وسیله اغلب از جنس فلز و یا چوب ساخته می شده است .

 

6بارانی از جنس سرب

این وسیله عموما با سرب مذاب ، آب  یا روغن جوش پر می شده است . شکنجه گر ماده مذاب را به صورت قطره قطره روی شکم و یا سایر قسمت های بدن قربانی مانند چشم ها ، می چکانده است . برخورد این ماده مذاب با بدن قربانی باعث ایجاد درد زیاد و بعضا مرگ وی می شده است .

7خردکننده انگشتان !

اقسام مختلفی از این وسیله وجود دارد ولی عملکرد همه شبیه هم می باشد . این وسیله تنها برای یک هدف خاص طراحی شد و آن خرد کردن آهسته انگشتان است .  البته اندازه های بزرگ تر این ماشین می توانسته زانو ها و آرنج را نیز خرد کند . خرد کننده سر هم وجود دارد که البته بیشتر برای اعتراف گرفتن مورد استفاده قرار می گرفته است . اولین بار از این وسیله در قرون وسطی استفاده شده است .

8شکنجه با طناب

طناب ساده ترین وسیله برای شکنجه قربانیان محسوب می شده است ، به عنوان مثال با بستن دست و پای فرد و بستن او به درخت وی را خلع سلاح کرده و در برابر حمله حیوانات وحشی قرار می داده اند . همچنین از طناب برای اعدام کردن و به دار کشیدن افراد استفاده می شده است . گاهی نیز طناب را به دست یا سایر اندام های قربانی بسته و سر دیگر طناب را به اسب می بستند ، سپس اسب را حرکت داده تا اندام قربانی قطع شود .

9گیوتین

یکی از بدترین نوع اعدام ها ، اعدام با گیوتین است . گیوتین نام وسیله ای ساده و در عین حال کشنده است که از یک تیغه تیز ، طناب و قاب تشکیل شده است . سر قربانی در پایین ترین قسمت گیوتین قرار گرفته و جلاد با بالابردن تیغه توسط طناب و رها کردن آن سر وی را قطع می کرده است . این روش اعدام یکی از روش های است که نسبت به سایر روش ها سریع تر انجام شده و قربانی درد زیادی را احساس نمی کند .

10قفسه مرگ

این وسیله برای یک کار طراحی شده و آن ، جدا کردن مفاصل قربانی از یکدیگر است . این نوع قربانی به عنوان دردناک ترین نوع شکنجه در قرون وسطی شناخته می شود . این نوع وسیله از یک قاب چوبی تشکیل شده که بالا و پایین آن یک دسته وجود دارد . دست ها و پاهای قربانی به این دسته ها بسته می شده و دو فرد دیگر دسته ها می چرخاندند . این کار باعث جدا شدن مفاصل کمر قربانی و گاها خارج شدن آن ها از بدن وی می شده است . در بعضی موارد هم اندام قربانی به عنوان مثال کتف ها و یا پاهای قربانی کنده می شده است .

 

11قیچی زبان بر !

این وسیله که در نگاه اول یک قیچی به نظر می رسد ، در واقع یک ابزار برای بریدن زبان است . ابتدا دهان قربانی را با وسیله ای به نام دهان باز کن باز می کردند ، سپس زبان وی را با ابزار دیگری گرفته و بیرون می آوردند . در این هنگام قیچی زبان بر را انتهای زبان قربانی قرار داده و با بستن تدریجی پیچ آن ، زبان او را قطع می کردند .

12شکنجه با موش !؟

تنها ماندن با یک موش برای خیلی ها خودش یک شکنجه تمام عیار محسوب می شود ! اما این نوع شکنجه در قرون وسطی راضی کننده نبوده است . یکی از بدترین نوع آن ها ، نوعی شکنجه بوده است که در آن یک یا چند موش (جونده) را درون قفسی که از یک سمت باز بوده است قرار داده و قسمت باز را روی بدن قربانی قرار می دادند . سپس به قسمت بالای قفس آتش اضافه کرده و موش ها را می ترساندند . موش ها که در حالت طبیعی از آتش فرار می کنند برای آسیب ندیدن راهی جز ورود به بدن قربانی و پاره کردن آن نداشتند . با این کار در بدن قربانی آسیب های مرگباری به وجود می آمد .

13صندلی شکنجه

نام دیگر این وسیله صندلی یهوداست ، این ابزار وحشتناک در قرون وسطی به سیاه چال ها اضافه شد . کلیه سطوح این صندلی با لایه ای از ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ میخ تیز و کلفت پوشانده می شد ، در قسمت های مختلف این صندلی تسمه هایی تعبیه شده بود تا قربانی را ثابت نگه داشته و مانع بلند شدن او شود . با توجه به این که جنس تیغه های آن از آهن بود ، در بعضی از انواع آن ، قسمتی وجود داشت تا تیغه های را داغ کرده و شدت شکنجه را افزایش دهند . این وسیله بیشتر برای ترساندن مردم بود تا از آن ها اعتراف گرفته و گاها گناه انجام نداده را به گردن بگیرند .

14کفش های سیمانی

روش کفش های سیمانی اولین بار توسط مافیای آمریکایی برای از بین بردن دشمن های خود استفاده شده است . پای خیانت کاران و جاسوس ها را درون محفظه ای قرار داده و آن را با سیمان پر می کردند . پس از خشک شدن سیمان ، قربانی را زنده زنده درون دریا یا سایر مکان ها با آب عمیق می انداختند .

15قیچی کروکدیل

این نوع شکنجه بیشتر برای قطع عضو کسانی که قصد داشتند پادشاه و یا سایر مقام های بلند پایه را ترور کنند ، مورد استفاده قرار می گرفت . ابتدا این قیچی آهنی را حرارت داده تا به رنگ قرمز در آید ، سپس اندام مورد نظر قربانی را بین تیغه های قرار داده و آن را قطع می کردند .

 

16ازدواج جمهوری خواهان فرانسه !

علاوه بر گیوتین و سوزاندن در آتش ، این روش توسط ژان باتیست در طول انقلاب فرانسه استفاده شد . در این روش ، مردان و زنان را برهنه کرده و با زنجیر به هم متصل می کردند ، سپس آن ها را درون آب یخ زده می انداختند تا غرق شده و یا از شدت سرما بمیرند . اگر آب یخ زده در دسترس نبود ، آن ها را با شمشیر و سر نیزه می کشتند . این روش بیشتر برای راهبه ها و کشیش ها مورد استفاده قرار می گرفت .

17چرخ شکننده !

این نوع شکنجه با نام چرخ کاترین هم شناخته می شود ، این روش برای کشتن قربانی به آرامی هر چه تمام تر و زجر بیشتر او ایجاد شده بود . ابتدا اندام قربانی را به پره های یک چرخ بزرگ چوبی می بستند ، سپس شکنجه گر با چرخاندن آرام چرخ به صورت همزمان با ضربه های یک چکش بزرگ آهنی استخوان های بخش های مختلف بدن قربانی را می شکستند . بعد از شکستن استخوان ها ، قربانی رها می کردند تا به آرامی بمیرد یا او را بالای یک برج بلند قرار می دادند تا زنده زنده خوراک پرندگان شود . قربانی در بیشتر موارد ، تا چند روز زنده می ماند و زجر می کشید ، مرگ قربانی ها بیشتر به دلیل کم شدن آب بدن رخ می داد . در برخی موارد هم که قلب جلاد به رحم می آمد ، با یک ضربه به سینه و یا شکم قربانی او را می کشته است .

18الاغ اسپانیایی

یکی از دستگاه های شکنجه در طول تفتیش عقاید در اسپانیا ، الاغ اسپانیایی نام داشته است . این وسیله یکی از وجشتناک ترین دستگاه ها برای شکنجه محسوب می شود . قربانی را به صورت برهنه روی یک چهار پایه به شکل الاغ قرار می دادند ، در قسمت بالایی این چهار پایه یک گوه ی تیز V شکل وجود داشت که قربانی در واقع روی آن می نشست . بعد از آن ، شکنجه گر کم کم به پاهای قربانی وزنه هایی را اضافه می کرد تا اینکه قربانی به وسیله گوه ِ تیز از وسط به دو نیم تقسیم شود .

19شکنجه با ارّه

در این روش ، قربانی به صورت وارونه آویزان می شد تا خون به شدت وارد مغز او شده و در طول اجرای شکنجه طولانی ، قربانی را آگاه نگه دارد . سپس شکنجه گر با استفاده از ارّه شروع به بریدن بدن قربانی می کند تا زمانی که بدن قربانی کاملا به دو قسمت تقسیم شود . اکثر قربانی ها پس از رسیدن ارّه به شکم جان خود را از دست می دادند و عذاب کمتری را تحمل می کردند .

20دار زدن ، کشیدن و به چهار قسمت تقسیم کردن !

در دوران قرون وسطی ، خیانت کاران در انگلیس با این روش اعدام می شدند . هزاران نفر به این روش کشته شده اند . در این روش شکنجه ، قربانی را برای لحظه کوتاهی دار می زندند و قبل از این که بمیرد او را پایین می کشاندند ، سپس دستگاه تناسلی و روده های قربانی را جلوی وی می سوزاندند ، در نهایت قربانی را به چهار قسمت تقسیم کرده و گردن او را می زدند .

13 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here