هر روز تعداد افرادی که فتوشاپ را یاد می گیرند و از آن برای خلق تصاویر استفاده می کنند ، بیشتر و بیشتر می شود . به جرات می توان گفت که امروزه مرز بین تصاویر فتوشاپی و واقعی به قدری نازک شده است که تشخیص طبیعی یا غیر طبیعی بودن یک تصویر کار هر کسی نیست . ولی خوشبختانه تعداد تصاویر واقعی که روزانه در فضای اینترنت منتشر می شوند و به طرز خارق العاده ای زیبا هستند ، کم نیست . این تصاویر زیبا حاصل هنرمندی مادر طبیعت و یک دوربین عکاسی است . خوشبختانه هنوز هم تعداد زیادی زیبایی بدون فوتوشاپ در طبیعت وجود دارد ، مانند این ۲۰ تصویر واقعی که در این مطلب برای شما جمع آوری کرده ایم .


 

[dropcap size=big]۲۰[/dropcap]پروونس نام یک منطقه تاریخی و زیبا در جنوب شرقی فرانسه است که به دلیل گیاهان معروف خود ، شهرتی جهانی دارد . مزارع اسطوخودوس در این محل با داشتن ظاهری عجیب ،  کاملا واقعی و طبیعی هستند .

مزارع اسطوخودوس فرانسه


[dropcap size=big]۱۹[/dropcap]صحرای نامیب ، نام یکی از خشک ترین و خشن ترین مکان های روی زمین ، با طبیعتی زیبا و نفس گیر است . در این تصویر زیبا ، یک تپه شنی غول پیکر را در پس زمینه می بینیم ، شکل کارتونی درختان هم ، ظاهری مثل نقاشی های مدرن را در ذهن بیننده تداعی می کند . با این وجود ، در طبیعی بودن این تصویر فوق العاده ، شکی وجود ندارد .

صحرای نامیب


[dropcap size=big]۱۸[/dropcap]ویستریا ، نام یک گیاه بالارونده از خانواده باقلاییان است . این گیاه در تصویر زیر ، ظاهری مانند سیارات دیگر را در پارک گل اشیکاگا ژاپن ایجاد کرده است .

ویستریا

 


[dropcap size=big]۱۷[/dropcap]منورکا یکی از جزایر اسپانیایی در دریای مدیترانه است . آب این جزیره به حدی صاف و تمیز است که در تصویر زیر قایق ها را به صورت معلق نمایش می دهد .

جزیره منورکا دریای مدیترانه


[dropcap size=big]۱۶[/dropcap]کو تاپو ، نام یک جزیره به ارتفاع ۲۰ متر در تایلند است . ترجمه نام این جزیره به فارسی ، جزیره میخی می باشد . این صخره دیدنی و جذاب به هماناندازه که به نظرمی رسد ، شکننده و لرزان است .

کو تاپو ، تایلند


[dropcap size=big]۱۵[/dropcap]بازتاب تصویر درختان بائوباب گراندیدیه در دریاچه ای در غرب ماداگاسکار ، ظاهری بسیار زیبا و دیدنی را خلق کرده است . ارتفاع این درختان تا ۳۰ متر هم می رسد .

درختان بائوباب گراندیدیه


[dropcap size=big]۱۴[/dropcap]وسط بیابان قره قوم در ترکمنستان ، یک دهانه ایجاد شده است که از سال ۱۹۷۱ بعد از این که یک دکل حفاری شوروی در آنجا آتش گرفت ، در حال سوختن است .

بیابان قره قوم در ترکمنستان


[dropcap size=big]۱۳[/dropcap]کرم های شب تابی که در پارک ملی کوه های اسموکی زندگی می کنند ، می توانند الگوی تابشی خود را با هم هماهنگ کرده و مناظری بدیع و چشم نواز را خلق کنند .

کرم های شب تاب

 


[dropcap size=big]۱۲[/dropcap]کوه فوجی بلند ترین کوه ژاپن است ، ابرهای نادر عدسی شکل بر فراز قله این کوه ایجاد می شود که ظاهری عجیب را به این کوهستان می دهد . به دلیل شکل غیر عادی این ابرها ، گاهی افراد آن ها را با یو اف او ها اشتباه می گیرند !

ابرهای کوه فوجی

 


[dropcap size=big]۱۱[/dropcap]جزایر Mudhdhoo در مالدیو خانه نوعی فیتوپلانکتون درخشنده و منحصر به فرد است که پس از غروب خورشید ظاهری دیدنی و زیبا را خلق می کنند .

فیتوپلانکتون

 


[dropcap size=big]۱۰[/dropcap]ابرهای موج دار شوریده ، نام یک گونه از ابر با ظاهری جذاب و گاها شوم است . این تصویر که در آن ابرهای شوریده قابل رویت هستند در نیوزلند ثبت شده است .

ابر موج دار شوریده

 


[dropcap size=big]۹[/dropcap]سومین چشمه آب گرم جهان ، Grand Prismatic Spring در پارک ملی یلوستون آمریکاست ، رنگ های زیبا و جذاب این چشمه آب گرم ، به علت وجود باکتری رنگدانه دار در بستر میکروبی است که در کناره غنی از مواد معدنی چشمه رشد کرده اند .

سومین چشمه آب گرم جهان


[dropcap size=big]۸[/dropcap]جزر و مد قرمز یا به صورت رسمی تر ، شکوفایی جلبکی یک پدیده طبیعی است که در آن جلبک به سرعت در آب تجمع می یابد . این پدیده باعث تغییر رنگ اقیانوس و یا ساحل به رنگ قرمز می شود .

شکوفایی جلبکی قرمز

 


[dropcap size=big]۷[/dropcap]تصویر زیر مربوط به سنگ های موج دار واقع در نزدیکی مرز ایالات آریزونا و یوتا آمریکا است . سنگ های این منطقه ظاهری رنگارنگ و غیر معمول دارند .

سنگ های موج دار آمریکا

 


[dropcap size=big]۶[/dropcap]در استان هونان چین ، جاذبه زمین باعث ایجاد ساختار سنگی تیانزی شده است . بلندترین نقطه این ساختار سنگی ۱۲۶۰ متر از سطح دریا فاصله دارد .

ساختار سنگی تیانزی

 


[dropcap size=big]۵[/dropcap]این تصویر که در نگاه اول شبیه امپراطوری پریان به نظر می رسد ، در واقع یک منطقه در نیوزلند است . علت آن هم درخشش هم زمان کرم های شب تاب در غارهای وایتومو می باشد .

غارهای وایتومو نیوزلند

 


[dropcap size=big]۴[/dropcap]دریاچه صورتی نام یکی از دریاچه های نمکی در استرالیاست . رنگ صورتی این دریاچه به دلیل وجود جلبک سبز ، هالوباکتریوم و تعداد زیاد میگو آب شور ایجاد می شود .

دریاچه صورتی

 


[dropcap size=big]۳[/dropcap]چیزی که در تصویر زیر شبیه دکل های کشتی ارواح بیرون زده از آب های فیروزه ایست در واقع تنه درختان مرده می باشد . این تصویر در جنوب شرقی قزاقستان ثبت شده است .

تنه درختان مرده در دریاچه

 


[dropcap size=big]۲[/dropcap]پس از وقوع طوفان شن در استرالیا ، شهر سیدنی توسط یک مه قرمز رنگ غلیظ پوشیده شد . در این تصویر به سختی خانه اپرای سیدنی قابل دیدن است .

طوفان شن سیدنی

 


[dropcap size=big]۱[/dropcap]تصویری که در زیر شبیه یک تابلو نقاشی انتزاعی به نظر می رسد ، در واقع یک تصویر هوایی از جریان آتشفشانی روی زمین های یخی و خاکستر آتش فشان ، در ایسلند است .

تصویر هوایی آتش فشان

 

مطلب قبلی۲۰ باور به ظاهر صحیح در مورد بدن شما که اشتباه هستند
مطلب بعدی۲۰ اختراع مدرنی که در واقع باستانی هستند

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here