۲۰ تصویر واقعی که باور نمی کنید فتوشاپ نباشند

0
4336
20 تصویر واقعی که باور نمی کنید فتوشاپ نباشند
20 تصویر واقعی که باور نمی کنید فتوشاپ نباشند

هر روز تعداد افرادی که فتوشاپ را یاد می گیرند و از آن برای خلق تصاویر استفاده می کنند ، بیشتر و بیشتر می شود . به جرات می توان گفت که امروزه مرز بین تصاویر فتوشاپی و واقعی به قدری نازک شده است که تشخیص طبیعی یا غیر طبیعی بودن یک تصویر کار هر کسی نیست . ولی خوشبختانه تعداد تصاویر واقعی که روزانه در فضای اینترنت منتشر می شوند و به طرز خارق العاده ای زیبا هستند ، کم نیست . این تصاویر زیبا حاصل هنرمندی مادر طبیعت و یک دوربین عکاسی است . خوشبختانه هنوز هم تعداد زیادی زیبایی بدون فوتوشاپ در طبیعت وجود دارد ، مانند این ۲۰ تصویر واقعی که در این مطلب برای شما جمع آوری کرده ایم .


 

[dropcap size=big]20[/dropcap]پروونس نام یک منطقه تاریخی و زیبا در جنوب شرقی فرانسه است که به دلیل گیاهان معروف خود ، شهرتی جهانی دارد . مزارع اسطوخودوس در این محل با داشتن ظاهری عجیب ،  کاملا واقعی و طبیعی هستند .

مزارع اسطوخودوس فرانسه


[dropcap size=big]19[/dropcap]صحرای نامیب ، نام یکی از خشک ترین و خشن ترین مکان های روی زمین ، با طبیعتی زیبا و نفس گیر است . در این تصویر زیبا ، یک تپه شنی غول پیکر را در پس زمینه می بینیم ، شکل کارتونی درختان هم ، ظاهری مثل نقاشی های مدرن را در ذهن بیننده تداعی می کند . با این وجود ، در طبیعی بودن این تصویر فوق العاده ، شکی وجود ندارد .

صحرای نامیب


[dropcap size=big]18[/dropcap]ویستریا ، نام یک گیاه بالارونده از خانواده باقلاییان است . این گیاه در تصویر زیر ، ظاهری مانند سیارات دیگر را در پارک گل اشیکاگا ژاپن ایجاد کرده است .

ویستریا

 


[dropcap size=big]17[/dropcap]منورکا یکی از جزایر اسپانیایی در دریای مدیترانه است . آب این جزیره به حدی صاف و تمیز است که در تصویر زیر قایق ها را به صورت معلق نمایش می دهد .

جزیره منورکا دریای مدیترانه


[dropcap size=big]16[/dropcap]کو تاپو ، نام یک جزیره به ارتفاع ۲۰ متر در تایلند است . ترجمه نام این جزیره به فارسی ، جزیره میخی می باشد . این صخره دیدنی و جذاب به هماناندازه که به نظرمی رسد ، شکننده و لرزان است .

کو تاپو ، تایلند


[dropcap size=big]15[/dropcap]بازتاب تصویر درختان بائوباب گراندیدیه در دریاچه ای در غرب ماداگاسکار ، ظاهری بسیار زیبا و دیدنی را خلق کرده است . ارتفاع این درختان تا ۳۰ متر هم می رسد .

درختان بائوباب گراندیدیه


[dropcap size=big]14[/dropcap]وسط بیابان قره قوم در ترکمنستان ، یک دهانه ایجاد شده است که از سال ۱۹۷۱ بعد از این که یک دکل حفاری شوروی در آنجا آتش گرفت ، در حال سوختن است .

بیابان قره قوم در ترکمنستان


[dropcap size=big]13[/dropcap]کرم های شب تابی که در پارک ملی کوه های اسموکی زندگی می کنند ، می توانند الگوی تابشی خود را با هم هماهنگ کرده و مناظری بدیع و چشم نواز را خلق کنند .

کرم های شب تاب

 


[dropcap size=big]12[/dropcap]کوه فوجی بلند ترین کوه ژاپن است ، ابرهای نادر عدسی شکل بر فراز قله این کوه ایجاد می شود که ظاهری عجیب را به این کوهستان می دهد . به دلیل شکل غیر عادی این ابرها ، گاهی افراد آن ها را با یو اف او ها اشتباه می گیرند !

ابرهای کوه فوجی

 


[dropcap size=big]11[/dropcap]جزایر Mudhdhoo در مالدیو خانه نوعی فیتوپلانکتون درخشنده و منحصر به فرد است که پس از غروب خورشید ظاهری دیدنی و زیبا را خلق می کنند .

فیتوپلانکتون

 


[dropcap size=big]10[/dropcap]ابرهای موج دار شوریده ، نام یک گونه از ابر با ظاهری جذاب و گاها شوم است . این تصویر که در آن ابرهای شوریده قابل رویت هستند در نیوزلند ثبت شده است .

ابر موج دار شوریده

 


[dropcap size=big]9[/dropcap]سومین چشمه آب گرم جهان ، Grand Prismatic Spring در پارک ملی یلوستون آمریکاست ، رنگ های زیبا و جذاب این چشمه آب گرم ، به علت وجود باکتری رنگدانه دار در بستر میکروبی است که در کناره غنی از مواد معدنی چشمه رشد کرده اند .

سومین چشمه آب گرم جهان


[dropcap size=big]8[/dropcap]جزر و مد قرمز یا به صورت رسمی تر ، شکوفایی جلبکی یک پدیده طبیعی است که در آن جلبک به سرعت در آب تجمع می یابد . این پدیده باعث تغییر رنگ اقیانوس و یا ساحل به رنگ قرمز می شود .

شکوفایی جلبکی قرمز

 


[dropcap size=big]7[/dropcap]تصویر زیر مربوط به سنگ های موج دار واقع در نزدیکی مرز ایالات آریزونا و یوتا آمریکا است . سنگ های این منطقه ظاهری رنگارنگ و غیر معمول دارند .

سنگ های موج دار آمریکا

 


[dropcap size=big]6[/dropcap]در استان هونان چین ، جاذبه زمین باعث ایجاد ساختار سنگی تیانزی شده است . بلندترین نقطه این ساختار سنگی ۱۲۶۰ متر از سطح دریا فاصله دارد .

ساختار سنگی تیانزی

 


[dropcap size=big]5[/dropcap]این تصویر که در نگاه اول شبیه امپراطوری پریان به نظر می رسد ، در واقع یک منطقه در نیوزلند است . علت آن هم درخشش هم زمان کرم های شب تاب در غارهای وایتومو می باشد .

غارهای وایتومو نیوزلند

 


[dropcap size=big]4[/dropcap]دریاچه صورتی نام یکی از دریاچه های نمکی در استرالیاست . رنگ صورتی این دریاچه به دلیل وجود جلبک سبز ، هالوباکتریوم و تعداد زیاد میگو آب شور ایجاد می شود .

دریاچه صورتی

 


[dropcap size=big]3[/dropcap]چیزی که در تصویر زیر شبیه دکل های کشتی ارواح بیرون زده از آب های فیروزه ایست در واقع تنه درختان مرده می باشد . این تصویر در جنوب شرقی قزاقستان ثبت شده است .

تنه درختان مرده در دریاچه

 


[dropcap size=big]2[/dropcap]پس از وقوع طوفان شن در استرالیا ، شهر سیدنی توسط یک مه قرمز رنگ غلیظ پوشیده شد . در این تصویر به سختی خانه اپرای سیدنی قابل دیدن است .

طوفان شن سیدنی

 


[dropcap size=big]1[/dropcap]تصویری که در زیر شبیه یک تابلو نقاشی انتزاعی به نظر می رسد ، در واقع یک تصویر هوایی از جریان آتشفشانی روی زمین های یخی و خاکستر آتش فشان ، در ایسلند است .

تصویر هوایی آتش فشان

 

دیدگاه خود را ارسال کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here