تمپر قهوه خوب و مناسب از جمله مهم‌ترین تجهیزاتی است که هر باریستایی به آن نیاز دارد. چرا که تمپر خوب لازمه اسپرسویی خوش طعم است. توصیه می‌کنیم که نکاتی را حین خرید تمپر قهوه در نظر داشته باشید. این نکات به شما کمک می‌کنند که قهوه‌ای خوش طعم داشته باشید. فرقی نمی‌کند که تمپر را برای مصارف خود یا برای کافه‌تان می‌خواهید، درهرصورت این راهنما به شما کمک می‌کند که خریدی خوب را تجربه نمایید. در این محتوا از مجله لیست بیست به معرفی راهنمای خرید تمپر قهوه خواهیم پرداخت. از شما دعوت می‌کنیم که ما را تا پایان این متن همراهی نمایید.

تمپر قهوه چیست؟

در ابتدا لازم است که سر یک موضوع به اشتراک برسیم. تمپر قهوه چیست؟ تمپر قهوه مصداق واقعی فلفل نبین چه ریزه است. در واقع این وسیله اندازه کوچکی دارد؛ ولی نقش بسیار مهمی در تهیه قهوه ایفا می‌کند. اگر در بیست سؤالی از شما پرسیدند که آیا در جیب جا می‌شود یا نه؟ با اطمینان به این سؤال جواب مثبت دهید. چرا که تمپر بسیار کوچک است و طراحی ساده‌ای نیز دارد. علاوه بر آن استفاده از این وسیله بسیار راحت خواهد بود.

این وسیله برای تهیه اسپرسو کاربرد دارد. وظیفه اصلی تمپر کمپرس کردن دانه‌های قهوه است. باریستاها برای هر بار دم کردن اسپرسو پورتافیلتر موکا یا قهوه ساز را با پودر قهوه پر می‌کنند. قبل از این که پورتافیلتر درون قهوه ساز قرار بگیرد، پودر قهوه به کمک تمپر فشرده می‌شود.

چرا خرید تمپر قهوه اهمیت دارد؟

شاید از خودتان بپرسید که تمپر قهوه چه اهمیتی در تهیه اسپرسو دارد؟ یا اصلاً چرا باید قهوه را درون پورتافیلتر فشرده نمود؟ در پاسخ به این سؤال باید توضیح دهیم که فشرده کردن پودر قهوه اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که هر چه پودر قهوه فشرده‌تر شود، آب به سختی از بین ذرات آن عبور می‌کند.

عبور سخت آب بین ذرات قهوه به معنای خوش عطر و خوش طعم شدن قهوه اسپرسو است. در واقع به کمک تمپر، قهوه‌ای بی نظیر خواهید داشت. حال با خرید تمپر قهوه خوب دانه‌های قهوه را به بهترین شکل ممکن می‌توانید فشرده کنید. در نهایت سطح قهوه بسیار صافی در پورتافیلتر خواهید داشت.

صاف شدن سطح قهوه به معنای عدم وجود کانال در پورتافیلتر است؛ بنابراین آب گرم به بهترین شکل ممکن از پودر قهوه فشرده عبور می‌کند. علاوه بر این با صاف کردن سطح قهوه فضایی برای آب جوش در پورتافیلتر باقی می‌ماند. در واقع اگر پودر قهوه را به درستی در پورتافیلتر فشرده کنید، آب سریعاً به درون آن نفوذ نمی‌کند؛ بنابراین اگر فضایی در پورتافیلتر برای آب جوش وجود نداشته باشد، آب جوش از پورتافیلتر خارج می‌شود. این فضا به آب جوش زمان کافی را می‌دهد که به درستی وارد پودر فشرده شده قهوه شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید تمپر قهوه

اساس استفاده از تمپر قهوه

برای استفاده از تمپر قهوه قدم‌های زیر را به ترتیب پیش بروید:

 • ابتدا تمپر را درون پورتافیلتر قهوه ساز بریزید. سپس آن را با انگشت‌های وسط، اشاره و شصت نگه دارید.
 • پس از آن بازویتان را با زاویه ۹۰ درجه نگه دارید. ساعدتان را نیز به شکل عمودی یا همان ۹۰ درجه روی تمپر بگذارید.
 • حال تمپر را روی پودر قهوه قرار دهید و پودر را فشار دهید.
 • در نهایت تمپر قهوه را روی پودر قرار دهید که سطح آن صاف و یکدست شود.

نکاتی درباره نحوه استفاده از تمپر قهوه

حال که با چیستی و چگونگی کار با تمپر قهوه آشنا شدید، ما را در این بخش نیز همراهی نمایید. نکات مطرح شده در این قسمت به شما کمک می‌کند که بهترین عملکرد را از تمپر قهوه داشته باشید.

 • برای این که سطح پودر قهوه صاف شود. نیاز است که تمپر را به‌آرامی روی پودر قهوه فشار دهید. البته برای صاف‌شدن سطح قهوه به فشار بیش از حد نیازی نیست.
 • قبل از استفاده از تمپر روی پودر قهوه کمی با آن تمرین کنید. تمپر را روی سطحی قرار دهید. هر چه فشار بیشتری به تمپر وارد کنید، نیروی بیشتری به آن اعمال می‌شود. این مسئله در خصوص پودر قهوه نیز صدق می‌کند.
 • تمامی سطح تمپر را به صورت یکدست روی پودر قهوه بگذارید. مراقب باشد که تمپر با زاویه روی پودر قهوه نباشد.
 • دست خود را در حالت نود درجه نگه دارید که فشار یکسانی به پودر قهوه اعمال شود.

نکاتی که حین خرید تمپر قهوه باید رعایت کنید

تنها زمانی از مزایای تمپر قهوه بهره‌مند می‌شوید که نکات مطرح شده در متن زیر را به هنگام خرید رعایت کنید.

قطر تمپر قهوه

قطر تمپر قهوه اولین نکته‌ای است که حین خرید این وسیله باید در نظر داشته باشید. هر دستگاه اسپرسو سازی پورتافیلتر با ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. در واقع پورتافیلتر هر دستگاهی قطری مشخص خواهد داشت. از این رو حین خرید تمپر قهوه به قطر آن دقت کنید که مطابق با پورتافیلتر دستگاهتان باشد. به طور معمول پورتافیلتر قطری به اندازه ۵۸ میلی‌لیتر دارد. با این حال این وسیله را در اندازه‌های زیر نیز می‌توانید بیابید:

 • ۴۹ میلی‌متر
 • ۵۱ میلی‌متر
 • ۵۳ میلی‌متر
 • ۵۷ میلی‌متر

وزن تمپر قهوه

وزن دومین فاکتوری است که حین خرید باید به آن دقت کنید. وزن تمپر شاخص مهمی است. چرا که اگر تمپر وزن کمی داشته باشد، پودر قهوه به خوبی فشرده و صاف نمی‌شود. از طرفی نیاز است که فشار و نیروی بیشتری برای فشرده کردن قهوه اعمال کنید. در صورتی که تمپر وزن بالایی داشته باشد، حین کار دستتان خسته می‌شود.

جنس تمپر قهوه

جالب است بدانید که جنس پایه تمپر نیز در کیفیت و طعم نهایی قهوه تأثیر می‌گذارد. به طور معمول تمپرها را از پلاستیک می‌سازند. چرا که کار با این گونه تمپرها راحت‌ها و سریع‌تر خواهد بود. در صورتی که تمپر از پلاستیک بی‌کیفیتی تهیه شده باشد، پس از مدتی سطح صافش دچار اعوجاج می‌شود. در نتیجه تمپر کجی خواهید داشت که قادر به صاف کردن پودر قهوه شما نیست. تمپر پلاستیکی عیب دیگری نیز دارد. چگالی پلاستیک کم است. در واقع برای فشرده سازی پودر قهوه به اعمال نیروی بیشتری نیاز دارید.

به همین خاطر توصیه می‌کنیم که باریستاهای حرفه‌ای و خبره از تمپرهایی از جنس استیل و فلز استفاده کنند. این نوع از تمپرها استحکام و مقاومت بالایی دارند و ماندگاری بالایی از خود نشان می‌دهند. در نتیجه با خرید تمپر قهوه از جنس استیل یا فلز شاید پول بیشتری هزینه کنید، ولی مدت زمان بیشتری از آن استفاده خواهید کرد.

دسته تمپر قهوه

جنس دسته نکته دیگری است که حین خرید تمپر قهوه باید به آن دقت کنید، چرا که دسته تمپر همانند پایه آن اهمیت بسیاری دارد. تمپرهای قهوه در دو نوع دسته کالیبری و غیر کالیبری طراحی و تولید می‌شوند. هر یک از این دسته‌ها ویژگی و مشخصات منحصر به فردی دارند.

دسته تمپرهای کالیبری به صورتی طراحی شده‌اند که دسته به صورت مستقیم به پایه آن وصل نیست. به همین خاطر نیروی اعمال شده به پودر قهوه به صورت یکسان و یکدستی خواهد بود. بیشتر این دسته‌ها به وزنی در حدود ۱۴ کیلوگرم نیاز دارند. توصیه می‌کنیم که تازه کارها از این گونه تمپرها استفاده نمایند.

طراحی تمپرها با دسته غیر کالیبری ساده‌تر خواهد بود. این مدل از تمپرها دسته‌ای متصل به پایه دارند. در واقع دسته به طور کاملاً مستقیم به پایه آن متصل شده است. این نوع از تمپرها برای باریستاهای با تجربه و خبره مناسب‌تر خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید آسیاب قهوه

انواع سطح تمپر

سومین فاکتوری که حین خرید تمپر قهوه باید در نظر داشته باشید، سطح آن است. نوع و مدل سطح تمپر در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شود. هر یک از این مدل‌ها کارایی خاصی دارند. انواع سطح تمپر به شرح زیر هستند:

سطح تخت

این گونه از تمپرها سطحی کاملاً صافی دارند. در نتیجه تمام سطح تمپر به یک میزان با پودر قهوه در تماس است. به همین خاطر در حین استفاده از تمپرهایی با  سطح صاف تمامی پودر قهوه فشرده می‌شود.

سطح محدب

سطح این گونه از تمپرها کمی حالت محدب دارد. این مدل از تمپرها برای کسانی مفید است که تمایل به استفاده از تمپرهایی با سطح صاف ندارند. به کمک تمپر قهوه با سطح محدب می‌توانید لبه‌های بیرونی پودر قهوه را نیز فشرده و صاف کنید. سطح بیرونی قهوه کمی نازک‌تر از بخش‌‌های داخلی و مرکزی است. به همین خاطر این تمپر کمک می‌کند که هدایت آب در دیواره‌های داخلی راحت‌تر باشد.

استفاده از این گونه تمپرها به باریستاهای حرفه‌ای توصیه می‌شود. زیرا اگر نحوه درست کار با این تمپرها را ندانید، ممکن است سطحی ناصاف روی پودر قهوه خود ایجاد کنید. در نتیجه میزان فشرده شدن پودر قهوه در همه جای آن یکسان نخواهد بود.

نیمه محدب

تمپرهایی با سطح نیمه محدب را با عنوان C-Flat نیز می‌شناسند. این گونه از تمپرها سطحی صاف تا محدب دارند. در واقع ترکیب تمپرهایی با سطح صاف و محدب موجب تولید تمپر نیمه محدب شده است. لبه‌های این تمپر کمی حالت خمیده دارد و وسط آن کاملاً صاف است. به همین خاطر قسمت وسط تمپر بیش از سایر نقاطش پودر قهوه را فشرده می‌کند.

سطح شیاردار

خطوط مدوری روی سطح تمپر قهوه شیاردار وجود دارد. استفاده از این تمپر موجب ایجاد خطوطی دایره‌ای روی پودر قهوه می‌شود. از این رو آب بهتر و راحت‌تر روی خطوط ایجاد شده قرار می‌گیرد. در واقع این شیارها جریان آب را بهتر کنترل می‌کنند. البته به این نکته دقت داشته باشید که شستشوی این گونه از تمپرها کمی سخت خواهد بود. پس توصیه می‌کنیم که حین خرید تمپر قهوه این نکته را نیز در یاد داشته باشید.

در ادامه این مطلب از راهنمای خرید تمپر قهوه توجه شما را به ۲۵ مدل برتر از این نوع محصولات جلب می‌نماییم. ناگفته نماند تمام این تمپرها از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب‌ترین قیمت نیز می‌باشند. شما می‌توانید با کلیک روی هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی‌تان دست پیدا کنید.


1تمپر قهوه مدل فنری ۵۱

تمپر قهوه مدل فنری 51

مشخصات

 • نوع
  تمپر قهوه سایز ۵۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

2تمپر قهوه و مت تک و ناک باکس مدل ۵۱

تمپر قهوه و مت تک و ناک باکس مدل 51

مشخصات

 • وزن
  ۵۰۰ گرم
 • نوع
  پلاستیک

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

3تمپر قهوه و مت و ناک باکس مدل ۵۱

تمپر قهوه و مت و ناک باکس مدل 51

مشخصات

 • وزن
  ۵۲۰ گرم
 • نوع
  پلاستیک

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

4تمپر قهوه مدل ۵۱

تمپر قهوه مدل 51

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • نوع
  چوبی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

5تمپر قهوه مدل Tm 51

تمپر قهوه مدل Tm 51

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • نوع
  تمپر
 • سایر توضیحات
  سایز : ۵۱ میلی مترجنس دسته : چوب راشسایر ویژگی ها :سطح صیقلیسطح آبکاری شدهدسته مقاوم در برابر رطوبتوجود شیار های مدرج در دیواره جانبی جهت سنجش میزان فشار

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

6تمپر قهوه مدل تکنیکال کد TE51

تمپر قهوه مدل تکنیکال کد TE51

مشخصات

 • وزن
  ۲۰۹ گرم
 • نوع
  تمپر قهوه تکنیکال
 • سایر توضیحات
  _قابلیت تنظیم ارتفاع_رنگ بندی متنوع

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

7تمپر قهوه مدل ۵۱MM

تمپر قهوه مدل 51MM

مشخصات

 • وزن
  ۶۰۰ گرم
 • نوع
  استیل

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

8تمپر قهوه مدل ۵۱ فلزی

تمپر قهوه مدل 51 فلزی

مشخصات

 • وزن
  ۵۵۰ گرم
 • نوع
  فلزی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

9تمپر و پیمانه قهوه مدل ۵۱modular

تمپر و پیمانه قهوه مدل 51modular

مشخصات

 • وزن
  ۲۰ گرم
 • سایر توضیحات
  جهت استفاده برای موکاپادهای با ظرفیت ۳ کاپ به بالا و ماشین اسپرسو های خانگی که معمولا قطر پرتافیلتر آنها ۵۱ میلی متر است.دارای پیمانه ۷ گرمی قهوه

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

10تمپر قهوه مدل ۰۰۱

تمپر قهوه مدل 001

مشخصات

 • وزن
  ۲۰ گرم
 • سایر توضیحات
  جهت استفاده برای موکاپات های با ظرفیت ۳ کاپ به بالا و ماشین اسپرسو های خانگی که معمولا قطر پرتافیلتر آنها ۵۱ میلی متر است.دارای پیمانه ۷ گرمی قهوه

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

11تمپر قهوه کد T50

 تمپر قهوه کد T50

مشخصات

 • وزن
  ۲۲ گرم

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

12تمپر قهوه آرکا کد Tac 51

تمپر قهوه آرکا کد Tac 51

مشخصات

 • وزن
  ۲۹۰ گرم
 • نوع
  تمپر
 • سایر توضیحات
  – عصاره‌گیری درست جهت حفظ طعم و عطر- دارای سری استیل -جنس دسته abs

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

13تمپر قهوه آرکا مدل TF51

تمپر قهوه آرکا مدل TF51

مشخصات

 • وزن
  ۳۲۰ گرم
 • نوع
  تمپر قهوه
 • سایر توضیحات
  – دارای ابعاد ۵×۱۰×۵ سانتی‌متر و وزن ۳۲۰ گرم – قطر پایه تمپر ۵۱ میلی‌متر – آبکاری به روش pvd – سازگار با صنایع غذایی- ساخت ایران

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

14تمپر قهوه مدل تکنیکال کد TE58

تمپر قهوه مدل تکنیکال کد TE58

مشخصات

 • وزن
  ۲۳۰ گرم
 • نوع
  تمپر قهوه تکنیکال
 • سایر توضیحات
  _قابلیت تنظیم ارتفاع_رنگ بندی متنوع

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

15تمپر قهوه مباشی مدل ME-TP51

تمپر قهوه مباشی مدل ME-TP51

مشخصات

 • وزن
  ۲۷۸ گرم
 • نوع
  تمپر قهوه
 • سایر توضیحات
  – ساخته شده از پلاستیک فشرده و آهن ضد زنگ- مناسب برای انواع دستگاه های خانگی- قطر ۵۱ میلیمتر

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

16تمپر قهوه مدل ۵۱

تمپر قهوه مدل 51

مشخصات

 • وزن
  ۲۵۰ گرم
 • نوع
  استیل با دسته چوبی
 • سایر توضیحات
  مناسب برای انواع اسپرسوساز با فیلتر سایز ۵۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

17تمپر قهوه آرکا مدل Tac 49

تمپر قهوه آرکا مدل Tac 49

مشخصات

 • وزن
  ۲۸۰ گرم
 • نوع
  تمپر
 • سایر توضیحات
  سایز : ۴۹ میلی متر جنس دسته :ABS مشکی براق سایر ویژگی ها : سطح صیقلی سطح آبکاری شده به روش PVD (سازگار با صنایع غذایی) دسته مقاوم در برابر رطوبت وجود شیار های مدرج در دیواره جانبی جهت سنجش میزان فشار

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

18تمپر قهوه ارکا مدل TW 51

تمپر قهوه ارکا مدل TW 51

مشخصات

 • وزن
  ۲۸۰ گرم
 • نوع
  تمپر
 • سایر توضیحات
  سایز : ۵۱ میلی مترجنس دسته : چوب راشسایر ویژگی ها :سطح صیقلیسطح آبکاری شدهدسته مقاوم در برابر رطوبتوجود شیار های مدرج در دیواره جانبی جهت سنجش میزان فشار

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

19تمپر قهوه کد ۵۱۶۱

تمپر قهوه کد 5161

مشخصات

 • وزن
  ۲۸۰ گرم
 • سایر توضیحات
  تمپر قهوه سایز ۵۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

20تمپر قهوه مدل ۰۲

تمپر قهوه مدل 02

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • نوع
  تمپر قهوه دسته پلاستیکی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

21تمپر قهوه دلونگی مدل فنری کد D51

تمپر قهوه دلونگی مدل فنری کد D51

مشخصات

 • وزن
  ۲۱۰ گرم
 • نوع
  فلز و استیل
 • سایر توضیحات
  تمپر فنری دلونگی سایز ۵۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

22تمپر قهوه مدل MH1 بسته ۱۰ عددی

تمپر قهوه مدل MH1 بسته 10 عددی

مشخصات

 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • نوع
  تمپر و پیمانه

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

23تمپر مت و پیمانه قهوه مدل ۰۲

تمپر مت و پیمانه قهوه مدل 02

مشخصات

 • وزن
  ۸۰ گرم
 • نوع
  سیلیکونی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

24تمپر قهوه مدل WS51

تمپر قهوه مدل WS51

مشخصات

 • وزن
  ۳۱۰ گرم
 • سایر توضیحات
  قطر ۵۱ میلی مترمناسب دستگاه های خانگیساخت ایران

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

25تمپر قهوه گتر کد ۱۳۷۰

تمپر قهوه گتر کد 1370

مشخصات

 • وزن
  ۱۰۸ گرم
 • نوع
  مت
 • سایر توضیحات
  ابعاد ۸ سانتیمترابعاد کالا ۲×۲×۱۱دارای جعبه بسته بندی وزن ۴۲ گرم

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

خرید تمپر قهوه تا زمانی ساده به نظر می‌رسد که هنوز به فروشگاه اینترنتی یا بازار مراجعه نکرده باشید. پس از آن متوجه خواهید شد که خرید این محصول آن چنان‌که فکر می‌کردید هم ساده نیست. در متن فوق سعی کردیم در قالب راهنمایی ۵ نکته مهمی را معرفی کنیم که حین خرید باید در نظر بگیرید. علاوه بر آن چیستی و نحوه کار با آن را توضیح دادیم.

ضمن تشکر و امیدواری از مفید بودن این مطلب برای انتخاب و خرید شما، خواندن مطلب راهنمای خرید اسپرسوساز را نیز به شما توصیه می‌کنیم. شما کاربران عزیز می‌توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با تیم پشتیبانی لیست بیست در میان بگذارید.

مطلب قبلی۲۵ مدل واکس کفش باکیفیت و ارزان با خرید اینترنتی
مطلب بعدیبرترین مدل‌های سنبه ارزان و باکیفیت با قیمت روز و خرید اینترنتی

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here