احتمالاً برای شما هم پیش‌آمده که در طول روز بخواهید برای خود و اعضای خانواده‌تان قهوه اسپرسو تهیه کنید. این در حالی است که بعد از تهیه قهوه نتیجه‌ای که می‌خواهید نخواهید گرفت. شاید از خود بپرسید که فوت کوزه‌گری باریستاها برای تولید قهوه‌ای باکیفیت و مخملی چیست؟ باید به شما بگوییم که تکنیک این کار استفاده از لولر قهوه است. اگر شما هم می‌خواهید از این به بعد قهوه‌هایی مخملی، یکدست و باکیفیت داشته باشید، با ما همراه شوید که با نکات خرید لولر قهوه بیشتر آشنا شوید. در این مقاله از مجله لیست‌بیست نکاتی را به شما میگوییم که تنها باریستاهای حرفه‌ای آن را می‌دانند.

چرا داشتن و خرید لولر قهوه مهم است؟

شاید همیشه از مهارت، سرعت و توانایی باریستاها در زمان تهیه قهوه متعجب شده باشید. یکی از وسیله‌هایی که برای تولید قهوه‌ای مرغوب به کمک شما می‌آید لولر خوب و کارآمد است. شاید باریستاها در طول روز بیش از صد شات قهوه درست کنند، اما درست کردن یک فنجان اسپرسو مرغوب بدون توزیع یکنواخت و فشرده‌سازی اصولی آن امکان‌پذیر نخواهد بود.

شاید تصور کنید که توزیع صحیح پودر قهوه تازه آسیاب شده کار آسانی است، اما تسلط واقعی به این کار رمز صحیح تهیه قهوه‌ای مخملی است. از طرفی کوبیدن قهوه و تراز کردن سطح آن به‌صورت دستی و اجرای بی‌عیب و نقض آن واقعاً به مهارت و تجربه نیاز دارد. حال اگر شما مثل باریستایی حرفه‌ای مهارت ندارید، استفاده از تمپرهای معمولی قهوه ممکن است کمی برایتان دشوار باشد. در این میان لولر قهوه باکیفیت به کمک شما خواهد آمد.

درواقع اگر آب از قهوه‌های متراکم نشده عبور کند، نتیجه‌ای نامطلوب از قهوه خود خواهید گرفت. درواقع فشرده کردن باعث می‌شود آب مدت‌زمان بیشتری با قهوه در تماس باشد که البته باید این فشرده کردن به‌صورت یکنواخت انجام شود. اگر این کار به‌درستی انجام نشود طعم قهوه تلخ، ترش و گس خواهد بود که خیلی خوشایند نیست. حال که بااهمیت داشتن و خرید لولر قهوه آشنا شدید، شما را با نکات خرید این محصول آشنا می‌کنیم.

نکات خرید لولر قهوه که باید بدانید

در ابتدا باید به شما بگوییم که لولر قهوه با تمپر تفاوت‌هایی دارد، این در حالی است که کاربردهای مشابهی دارند. درواقع لولر یکی از مدل‌های تمپر است که کار را برای شما راحت‌تر خواهد کرد. جالب است بدانید که این وسیله را با نام تمپر گردون نیز می‌شناسند.

انواع لولر قهوه را بشناسید

یکی از مهم‌ترین نکات خرید لولر قهوه این است که با مدل‌های مختلف آن آشنا شوید. مدل‌های مختلف لولر با چند عامل مشخص تقسیم‌بندی می‌شود که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع طراحی
 • ویژگی‌های ظاهری
 • مواد اولیه ساخت
 • رنگ‌بندی
 • وزن
 • تعداد پره‌ها
 • سایز
 • انواع سطح لولر قهوه

حال که با موارد تأثیرگذار بر تنوع لودرهای قهوه آشنا شدید، به سراغ توضیح انواع آن بر اساس این موارد گفته‌شده می‌رویم.

تعداد پره‌های لولر قهوه

لولرهای قهوه در مدل‌های دو، سه و چهار پره به بازار عرضه می‌شوند که مطابق با نیاز خود می‌توانید یکی از این مدل‌های را انتخاب کنید. اگر شما هم در مورد کارایی و تفاوت این مدل‌ها با یکدیگر آشنایی کافی را ندارید، می‌توانید نظرات خریداران اینترنتی این محصولات را در سایت‌های متنوعی بخوانید و از آن برای خرید ایده بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید قهوه ساز

سایز لولر قهوه

یکی از مهم‌ترین مواردی که در زمان خرید لولر قهوه باید به آن توجه کنید، سایز این محصولات است. لولرهای قهوه در سایزهای ۵۱ و ۵۸ به بازار عرضه می‌شود. البته انتخاب سایز لولر کاملاً به اندازه پورتافیلر دستگاه شما بستگی دارد. این نکته را بدانید که سایز ۵۸ اغلب در دستگاه‌های صنعتی و نیمه‌صنعتی استفاده می‌شود و سایز ۵۱ برای دستگاه‌های اسپرسو ساز خانگی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

خرید لولر قهوه با توجه به وزن آن

وزن این محصولات ارتباط مستقیمی با مواد اولیه تولیدکننده آن دارد. به همین دلیل قیمت لولر قهوه با وزن‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. در این زمان مطابق با نیاز و مصرف خود محصول موردنظر را انتخاب نمایید.

البته به خاطر داشته باشید که وزن لولر قهوه تأثیر مستقیمی بر فشرده کردن آن‌ها دارد. البته اگر وزن لولر متعادل و متوازن نباشد نتیجه کار خراب خواهد شد.

جنس لولر نیز مهم است

همان‌طور که گفته شد لولرهای قهوه را با مواد مختلفی می‌سازند. در این میان اگر شما می‌خواهید از لولر خود برای مدت‌زمان بیشتری استفاده کنید، گزینه‌های مقاوم را انتخاب کنید. مثلاً لولرهایی با جنس استیل ماندگاری و دوام بالایی دارند. به همین دلیل تا مدت‌ها بدون دغدغه می‌توانید با استفاده از آن قهوه‌های خوش‌طعم تهیه کنید.

اغلب افراد تازه‌کار ترجیح می‌دهند که از لولرهایی با پایه پلاستیکی استفاده کنند، اما خرید لولر قهوه از این جنس نکاتی دارد. به خاطر داشته باشید که لولر قهوه پلاستیکی باید مقاوم باشد و نوع پلاستیک استفاده شده در آن نیز باید کیفیت بالایی داشته باشد. نکته‌ی دیگری که در زمان خرید این محصولات حائز اهمیت است وزن پایین آن‌ها به شمار می‌آید. با این لولرها فشار کافی برای عمل‌آوری قهوه‌های مرغوب فراهم نمی‌شود.

امکان افزایش ارتفاع لولر قهوه

یکی از مزیت‌هایی که در برخی از لولرهای قهوه وجود دارد، امکان افزایش ارتفاع آن است. این مزیت زمانی به کمک شما می‌آید که میزان قهوه‌ای که درون پورتافیلتر ریخته‌اید، بیش از اندازه باشد.

خرید لولر قهوه؛ با توجه به مهارت خود

از دیگر مواردی که در زمان خرید مدل‌های مختلفی از لولر قهوه باید به آن توجه داشته باشید، سطح مقطع آن‌ها است. لولرهای قهوه در مدل‌های تخت، شیاردار و چند پره به بازار عرضه می‌شود.

لولر قهوه تخت

لولرهای قهوه تخت همان‌طور که از نامشان پیدا است سطح مقطع تختی دارد. درواقع سطح مقطع این محصولات مشابه تمپر است. با استفاده از این لولرها به‌صورت یکنواخت سطح قهوه را به‌درستی مسطح خواهید کرد.

لولر شیاردار

نام این محصول نیز دقیقاً مشابه سطح مقطع آن است. نتیجه کار با استفاده از این لولر قهوه‌ای با شیارهای دایره‌ای است. جالب است بدانید که این شیارها کمک می‌کند که آب به‌درستی از سطح و درون قهوه عبور کند و نوشیدنی خوش‌طعمی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. تنها به خاطر داشته باشید که شست و شوی این محصولات زمان بیشتری از شما خواهد گرفت.

لولرهای پره دار

نتیجه کار با استفاده از لولرهای پره دار شما را شگفت‌زده خواهد کرد. درصورتی‌که اقدام به خرید لولر قهوه پره دارد کنید، تا مدت‌ها از استفاده آن لذت خواهید برد.

جنس قسمت بالایی لولر قهوه

یکی دیگر از مواردی که در کیفیت و ماندگاری لولر قهوه تأثیرگذار است، جنس قسمت بالایی این محصولات خواهد بود. برای تولید این محصولات از مواد مختلفی استفاده می‌کنند که محبوب‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

 • چوب
 • کائوچو
 • انواع مختلفی از فلز
 • پلاستیک
 • گرانیتی

قیمت خرید لولر قهوه

از دیگر مواردی که در زمان خرید این محصولات باید به آن توجه ویژه‌ای داشت، قیمت آن‌ها است. موارد مختلفی بر قیمت لولر قهوه تأثیرگذار است. بااین‌وجود باید ابتدا نیاز خود را مشخص کرده و پس‌ازآن مطابق با نیاز خود مدل‌های مختلفی از لولر را با یکدیگر مقایسه نمایید. برای این کار حتی می‌توانید از سایت‌های فروش اینترنتی نیز استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید آسیاب قهوه

برند و شرکت تولیدکننده

همان‌طور که میدانید شرکت‌های مختلفی تجهیزات و وسایل موردنیاز تهیه قهوه را تولید می‌کنند. برخی از برندها محصولات باکیفیتی دارند که خیال مصرف‌کنندگان را راحت کرده است. برای این کار می‌توانید نظر خوانندگان این محصولات را در سایت‌های فروش اینترنتی مطالعه نمایید. این کار به شما کمک می‌کند که بهترین محصول با بهترین شرایط را خریداری نمایید.

در ادامه این مطلب از راهنمای خرید لولر قهوه توجه شما را به ۲۵ مدل برتر از این نوع محصولات جلب می‌نماییم. ناگفته نماند تمام این لولرهای قهوه از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب‌ترین قیمت نیز می‌باشند. شما می‌توانید با کلیک روی هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی‌تان دست پیدا کنید.


1لولر قهوه گتر مدل دستگاه خانگی کد G51

لولر قهوه گتر مدل دستگاه خانگی کد G51

مشخصات

 • نوع
  استیل

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

2لولر قهوه گتر مدل simple 51

لولر قهوه گتر مدل simple 51

مشخصات

 • وزن
  ۴۱۰ گرم
 • نوع
  لولر
 • سایر توضیحات
  جنس سر لولر از استینلس استیل بدنه اولر غیر مشکی با رنگ آبکاری شده بسیار با کیفیتبدنه اولر مشکی که با رنگ مقاوم و خاص مشکی کورهای پوشانده شده کاربری خانگی و کافی شاپی سایز ۵۱ میلیمتر بسیار با کیفیت کاربری خانگی و کافی شاپیبا بسته بندی جدید هم فرم و رنگ برای همه ای اولر های های گتر

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

3لولر قهوه گتر مدل لینا کد ۵۸

لولر قهوه گتر مدل لینا کد 58

مشخصات

 • وزن
  ۳۵۰ گرم
 • نوع
  لولر
 • سایر توضیحات
  لولر سایز ۵۸ میلیمتر قابل تنظیم جهت میزان فشردگی قهوه ابعاد: ۴×۶.۵×۶.۵ سانتی متر جنس سر تمپر از استینلس استیل جنس دسته تمپر از استینلس استیل لبه جانبی سر تمپر مدرج می باشد دسته با رنگ آبکاری شده بسیار با کیفیت کاربری خانگی و کافی شاپی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

4لولر قهوه گتر کد ۵۱

لولر قهوه گتر کد 51

مشخصات

 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • نوع
  لولر گتر ۵۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

5لولر قهوه و استند و فانل مدل ۵۸

لولر قهوه و استند و فانل مدل 58

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • نوع
  فلز

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

6لولر قهوه گتر مدل گنبدی ۵۱ – Aergo

لولر قهوه گتر مدل گنبدی 51 - Aergo

مشخصات

 • وزن
  ۴۰۰ گرم
 • نوع
  لولر قهوه
 • سایر توضیحات
  لولر سایز ۵۱ میلیمترقابل تنظیم جهت میزان فشردگی قهوه ابعاد: ۳.۵×۵.۵×۵.۵ سانتی متر جنس سر لولر از استینلس استیل مدل جدید لولر گتر با حالت آرگونومی سازگار با کف دستجنس بدنه رنگ آبکاری شده بسیار با کیفیت کاربری خانگی و کافی شاپیجنس بدنه مشکی با رنگ مقاوم مشکی کورهای پوشانده شده

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

7لولر قهوه گتر مدل L51-G

 لولر قهوه گتر مدل L51-G

مشخصات

 • وزن
  ۴۰۰ گرم
 • سایر توضیحات
  لولر سایز ۵۱ میلیمترقابل تنظیم جهت میزان فشردگی قهوهابعاد: ۳.۵×۵.۵×۵.۵ سانتی مترجنس سر تمپر از استینلس استیلجنس دسته تمپر از استینلس استیللبه جانبی سر تمپر مدرج می باشددسته با رنگ آبکاری شده بسیار با کیفیتکاربری خانگی و کافی شاپی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

8لولر قهوه گتر مدل WL-51

لولر قهوه گتر مدل WL-51

مشخصات

 • وزن
  ۲۸۰ گرم
 • نوع
  چوبی
 • سایر توضیحات
  – لولر سایز ۵۱ گتر – دسته از چوب طبیعی درخت گردو می باشد- داراری لبه مدرج- قابل تنظیم جهت میزان فشردگی پودر قهوه- – به دلیل ذات چوب ممکن است رنگ و طرح محصول کمی با عکس تفاوت داشته باشد-

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

9لولر قهوه مدل WS51 کد ۵۱

لولر قهوه مدل WS51 کد 51

مشخصات

 • وزن
  ۲۸۰ گرم
 • نوع
  لولر قهوه چوبی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

10لولر قهوه گتر مدل Gater53

لولر قهوه گتر مدل Gater53

مشخصات

 • نوع
  لولر قهوه گتر مدل Gater53

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

11لولر قهوه گتر مدل L58-G

 لولر قهوه گتر مدل L58-G

مشخصات

 • وزن
  ۵۰۰ گرم
 • سایر توضیحات
  لولر سایز ۵۸ میلیمترقابل تنظیم جهت میزان فشردگی قهوهابعاد: ۴×۶.۵×۶.۵ سانتی مترجنس سر تمپر از استینلس استیلجنس دسته تمپر از استینلس استیللبه جانبی سر تمپر مدرج می باشددسته با رنگ آبکاری شده بسیار با کیفیتکاربری خانگی و کافی شاپی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

12لولر قهوه گتر مدل L53

لولر قهوه گتر مدل L53

مشخصات

 • وزن
  ۴۳۰ گرم
 • نوع
  لولر قهوه

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

13لولر قهوه مدل قابل تنظیم کد ۵۸

لولر قهوه مدل قابل تنظیم کد 58

مشخصات

 • نوع
  لولر قهوه مدل قابل تنظیم کد ۵۸

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

14لولر قهوه مدل گنبدی کد A51

لولر قهوه مدل گنبدی کد A51

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • نوع
  چوب و استیل
 • سایر توضیحات
  نسل جدید لولر با کفی استیل ۲لبه سایز ۵۱ برای دستگاهای خانگی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

15لولر قهوه مرسانا مدل leveler L51 سایز ۵۱

لولر قهوه مرسانا مدل leveler L51 سایز 51

مشخصات

 • وزن
  ۴۰۰ گرم
 • نوع
  لولر خانگی و دستی
 • سایر توضیحات
  – لولر سایز ۵۱- قابل تنظیم جهت میزان فشردگی قهوه- کاربری: خانگی و کافی شاپ- جنس دسته: پلی اتیلن بهداشتی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

16لولر قهوه گتر مدل L58-OL

 لولر قهوه گتر مدل L58-OL

مشخصات

 • وزن
  ۵۰۰ گرم
 • سایر توضیحات
  لولر سایز ۵۸ میلیمترقابل تنظیم جهت میزان فشردگی قهوهابعاد: ۴×۶.۵×۶.۵ سانتی مترجنس سر تمپر از استینلس استیلجنس دسته تمپر از استینلس استیللبه جانبی سر تمپر مدرج می باشددسته با رنگ آبکاری شده بسیار با کیفیتکاربری خانگی و کافی شاپی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

17لولر قهوه باریستا اسپیس مدل khanegi-51

لولر قهوه باریستا اسپیس مدل khanegi-51

مشخصات

 • وزن
  ۵۵۰ گرم
 • نوع
  لولر

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

18لولر قهوه گتر مدل ۳ تکه کد ۵۸

لولر قهوه گتر مدل 3 تکه کد 58

مشخصات

 • وزن
  ۳۱۰ گرم
 • نوع
  ۳ تکه
 • سایر توضیحات
  لولر سه تکه گترقابل تنظیمکیفیت اصلیجنس سنگین استیلسایز ۵۸عکس توسط رنگین شاپی گرفته شده است

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

19لولر قهوه گتر مدل گنبدی ۵۸ – Aergo

 لولر قهوه گتر مدل گنبدی 58 - Aergo

مشخصات

 • وزن
  ۴۰۰ گرم
 • نوع
  لولر قهوه
 • سایر توضیحات
  لولر سایز ۵۸ میلیمترقابل تنظیم جهت میزان فشردگی قهوه و جنس سر لولر از استینلس استیل مدل جدید لولر گتر با حالت آرگونومی سازگار با کف دستجنس بدنه رنگ آبکاری شده بسیار با کیفیت کاربری خانگی و کافی شاپیجنس بدنه مشکی با رنگ مقاوم مشکی کورهای پوشانده شده

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

20لولر قهوه نوا مدل قابل تنظیم کد ۵۱

لولر قهوه نوا مدل قابل تنظیم کد 51

مشخصات

 • وزن
  ۲۸۶ گرم
 • نوع
  لولر

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

21لولر قهوه ۵۸ کد L58

لولر قهوه 58 کد L58

مشخصات

 • وزن
  ۴۴۲ گرم
 • نوع
  لولر ۵۸ تمام استیل
 • سایر توضیحات
  -قابلیت تنظیم ارتفاع -جنس استیل -ارتفاع ۳.۵ سانتی متر -رنگ بندی متنوع

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

22لولر قهوه مدل grand51

لولر قهوه مدل grand51

مشخصات

 • وزن
  ۳۲۰ گرم
 • نوع
  لولر قهوه مدل grand51 سایز ۵۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

23لولر قهوه گتر مدل قابل تنظیم کد ۵۱

لولر قهوه گتر مدل قابل تنظیم کد 51

مشخصات

 • نوع
  لولر قهوه سایز ۵۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

24لولر قهوه باریستا اسپیس مدل ۵۱

لولر قهوه باریستا اسپیس مدل 51

مشخصات

 • وزن
  ۵۵۰ گرم
 • نوع
  لولر

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

25لولر قهوه مدل ۵۸

لولر قهوه مدل 58

مشخصات

 • وزن
  ۴۵۰ گرم
 • نوع
  لولر قهوه سایز ۵۸

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

نوشیدن قهوه یکی از لذت‌بخش‌ترین کارها برای شروع روز به‌حساب می‌آید. بااین‌حال اگر قهوه‌ای که دم می‌کنید کیفیت و طعم مناسبی نداشته باشد، حال شما را در تمام طول روز می‌گیرد. اگر شما هم می‌خواهید با دستگاه‌های اسپرسو ساز قهوه‌ای مرغوب و مخملی درست کنید، باید سطح قهوه را به‌درستی فشرده کنید. برای این کار بهترین گزینه انتخاب و خرید لولر قهوه باکیفیت و مرغوب است. اگر شما هم می‌خواهید لولر قهوه کاربردی و مناسبی تهیه کنید، به شما پیشنهاد می‌دهیم مقاله بالا از مجله لیست‌بیست را به‌دقت مطالعه نمایید.

ضمن تشکر و امیدواری از مفید بودن این مطلب برای انتخاب و خرید شما، خواندن مطلب راهنمای خرید اسپرسوساز را نیز به شما توصیه می‌کنیم. شما کاربران عزیز می‌توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با تیم پشتیبانی لیست بیست در میان بگذارید.

مطلب قبلی۱۵ مدل دستگاه بخور گرم باکیفیت و ارزان با خرید اینترنتی
مطلب بعدی۲۵ مدل مداد لب خوش‌رنگ و ارزان با خرید اینترنتی

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here