۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس

0
29118
۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس
۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس

تلاش برای عبور از محدودیت ها یکی از ویژگی های ما انسان هاست . فرقی نمی کند این تلاش ، برای کسب مدال المپیک باشد یا انجام یک چالش شخصی در حیات خانه . هر سال در کتاب گینس ، رکوردهای جدیدی ثبت می شود . در این لیست سعی نکرده ایم که فقط بلندترین ، کوتاه ترین ، بزرگترین و … رکوردهای این کتاب را جمع آوری کنیم ، بلکه سعی ما این بوده که رکوردهای این لیست ، عجیب ترین رکوردهای کتاب گینس باشند . در این مطلب ۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس را با هم بررسی می کنیم .


 

[dropcap size=big]20[/dropcap]بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان !

بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان - رکورد گینس

این ساندویچ با وزنی نزدیک ۷۵ کیلوگرم ، بزرگ ترین ساندویچ قابل خرید در جهان است . با پرداخت مبلغ ۴۰۰ دلار می توانید این ساندویچ را در یکی از رستوران های میشیگان خرید کرده و میل کنید !


[dropcap size=big]19[/dropcap]بزرگ ترین کفش جهان !

بزرگ ترین کفش جهان ، رکورد گینس

این کفش با ارتفاع ۱٫۸۳ متر و طول ۵٫۵ متر در ترکیه ، رکورد بزرگ ترین کفش جهان را در اختیار دارد . بیش از ۳۰ نفر در فضای چرمی داخل این کفش جا می شوند .


[dropcap size=big]18[/dropcap]بیشترین تعداد نی در دهان !

بیشترین تعداد نی در دهان ، رکورد گینس

در سال ۲۰۰۹ ، سیمون المور آلمانی ، با قرار دادن ۴۰۰ نی در دهان خود برای مدت ۱۰ ثانیه توانست رکورد بیشترین تعداد نی در دهان را به نام خود ثبت کرد .


[dropcap size=big]17[/dropcap]بیشترین تعداد قاشق روی صورت !

بیشترین تعداد قاشق روی صورت ، رکورد گینسآرون کایسی از کانادا ، توانسته است به صورت همزمان ۱۷ قاشق را روی صورت خود نگه دارد !


[dropcap size=big]16[/dropcap]درازترین بینی جهان !

درازترین بینی جهان ، رکورد گینس

درازترین بینی جهان ، متعلق به مهمت اوزیورک از ترکیه با طول ۸٫۸ سانتی متر است . این شخص توانست در یک برنامه تلویزیونی در سال ۲۰۱۰ این رکورد را به نام خود ثبت کند !


[dropcap size=big]15[/dropcap]بزرگترین کلکسیون کرک ناف !

بزرگترین کلکسیون کرک ناف ، رگورد گینس

یک فرد استرالیایی اخیرا توانست رکورد بزرگ ترین کلکسیون کرک ناف را به نام خود ثبت کند ، این فرد کرک ناف خود را از ۲۶ سال پیش جمع آوری کرده است . وزن این کلکسیون حال به هم زن ، ۲۲٫۱ گرم است !


[dropcap size=big]14[/dropcap]شکستن بیشترین بلوک سیمانی با یک تخم مرغ خام در دست !

شکستن بیشترین بلوک سیمانی با یک تخم مرغ خام در دست

جو الکساندر از آلمان ، توانست ۲۴ بلوک سیمانی را در حالی که یک تخم مرغ خام در دستش بود ، بشکند . وی این کار را با آرنج خود انجام داد !


[dropcap size=big]13[/dropcap]بیشترین زمان چت کردن !

بیشترین زمان چت کردن ، رکورد گینسنورمن پرز از کالیفورنیا با ۹۶ ساعت (۴ روز) چت کردن مداوم ، نام خود را برای این رکورد ثبت کرده است . بر اساس قانون گینس ، پرز هر یک ساعت اجازه داشته است که ۵ دقیقه استراحت کند ! کار سختی نیست ، یک جوان ایرانی می تواند دو برابر این زمان را ثبت کند ، این گوی و این میدان !


[dropcap size=big]12[/dropcap]بیشترین تعداد حلزون روی صورت !

بیشترین تعداد حلزون روی صورت ، رکورد گینسدر سال ۲۰۰۷ فین کهلر ، توانست با قرار دادن ۴۷ حلزون به صورت همزمان روی صورت خود ، رکورد قبلی خود یعنی ۳۶ حلزون روی صورتش را بشکند !


[dropcap size=big]11[/dropcap]گران ترین بیمه مو !

گران ترین بیمه مو ، رکورد گینستروی پولامالو ، بازیکن یکی از تیم های رگبی آمریکا ، اخیران موهای خود را با قیمت باورنکردنی ۱ میلیون دلار بیمه کرده است !


[dropcap size=big]10[/dropcap]طولانی ترین زمان زنده به گور شدن !

طولانی ترین زمان زنده به گور شدن، رکورد گینسزدنک زاهرادکا اهل جمهوری چک ، ۱۰ روز تمام را بدون آب و غذا درون تابوتی زیر خاک زنده مانده است . تنها یک لوله برای رساندن هوا از سطح زمین به درون تابوت متصل بوده است . فرد قبلی دارنده رکورد تواسنته بود ۴ روز را زیر خاک دوام بیاورد .


[dropcap size=big]9[/dropcap]متعجب ترین چشم های دنیا !

متعجب ترین چشم های دنیا ، رکورد گینسکیم گودمن در یک برنامه تلویزیونی توانسته است چشم های خود را ۱٫۱ سانتی متر از حدقه خارج کند .


[dropcap size=big]8[/dropcap]بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم !

بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم ، رکورد گینس۱ سپتامبر ۲۰۰۴ ، در یکی از هتل های ترکیه ، ایلکر یلماز توانست با استفاده از چشم خود ، شیر را تا فاصله نزدیک ۳ متر پرتاب کند .


[dropcap size=big]7[/dropcap]سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم !

سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم ، رکورد گینسیک فرد استرالیایی ، در سال ۲۰۰۹ توانست در یک برنامه زنده تلویزیونی ، وزنه ۴۱۱ کیلویی را با کاسه چشم خود بکشد !


[dropcap size=big]6[/dropcap]بلندترین ریش جهان !

بلندترین ریش جهان ، رکورد گینسدر سال ۲۰۰۸ یک فرد کانادایی ، با ریشی به اندازه ۲٫۳۳ متر توانست نام خود را به عنوان دارنده بلندترین ریش جهان ثبت کند !


[dropcap size=big]5[/dropcap]سریع ترین دونده ۱۰۰ متر به صورت چهار دست و پا !

سریع ترین دونده 100 متر به صورت چهار دست و پا ، رکورد گینسکنیچی اتو سریع ترین دونده جهان به صورت چهار دست و پاست ، در سال ۲۰۰۸ او توانست مسافت صد متر را در ۱۸٫۸۵ ثانیه طی کند !


[dropcap size=big]4[/dropcap]بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخ !

رکورد گینس بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخویم هاف هلندی که لقب مرد یخی را به دلیل توانایی خارق العاده خود در تحمل سرما ، به دوش می کشد ، در سال ۲۰۰۹ توانست مدت یک ساعت و ۴۲ دقیقه و ۲۲ ثانیه ، بدن خود را در تماس مستقیم با یخ قرار داده و این رکورد را به نام خود ثبت کند .


[dropcap size=big]3[/dropcap]کشسان ترین پوست !

کشسان ترین پوست ، رکورد گینسگری ترنر اهل انگلستان ، به دلیل مبتلا بودن به بیماری نادر سندروم اهلرز-دانلوس ، قادر است پوست خود را بیش از ۱۵ سانتی متر بکشد !


[dropcap size=big]2[/dropcap]بیشترین تیشرت پوشیده شده به صورت همزمان !

بیشترین تیشرت پوشیده شده به صورت همزمان ، رکورد گینسدر آپریل ۲۰۰۴ ، جیم وندیک توانست ۲۲۷ تیشرت را روی هم پوشیده و رکورد بیشترین تیشرت پوشیده شده به صورت همزمان را با موقیت به نام خود ثبت کند !


[dropcap size=big]1[/dropcap]بلندترین ناخن های جهان !

بلندترین ناخن های جهان ، رکورد گینساین یکی از آن رکوردهایی است که برای ثبت ان باید چند دهه صبر کرد ، اما ملوین بوث و لی ردموند فداکاری کرده و این رکورد را به نام خود ثبت کردند . طول ناخن های هر دو دست این افراد روی هم به ترتیب ۹٫۰۵ و ۸٫۶۵ متر است .

دیدگاه خود را ارسال کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here