۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس

۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس
۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس

تلاش برای عبور از محدودیت ها یکی از ویژگی های ما انسان هاست . فرقی نمی کند این تلاش ، برای کسب مدال المپیک باشد یا انجام یک چالش شخصی در حیات خانه . هر سال در کتاب گینس ، رکوردهای جدیدی ثبت می شود . در این لیست سعی نکرده ایم که فقط بلندترین ، کوتاه ترین ، بزرگترین و … رکوردهای این کتاب را جمع آوری کنیم ، بلکه سعی ما این بوده که رکوردهای این لیست ، عجیب ترین رکوردهای کتاب گینس باشند . در این مطلب ۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس را با هم بررسی می کنیم .

1بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان !

این ساندویچ با وزنی نزدیک ۷۵ کیلوگرم ، بزرگ ترین ساندویچ قابل خرید در جهان است . با پرداخت مبلغ ۴۰۰ دلار می توانید این ساندویچ را در یکی از رستوران های میشیگان خرید کرده و میل کنید !

2بزرگ ترین کفش جهان !

این کفش با ارتفاع ۱٫۸۳ متر و طول ۵٫۵ متر در ترکیه ، رکورد بزرگ ترین کفش جهان را در اختیار دارد . بیش از ۳۰ نفر در فضای چرمی داخل این کفش جا می شوند .

3بیشترین تعداد نی در دهان !

در سال ۲۰۰۹ ، سیمون المور آلمانی ، با قرار دادن ۴۰۰ نی در دهان خود برای مدت ۱۰ ثانیه توانست رکورد بیشترین تعداد نی در دهان را به نام خود ثبت کرد .

4بیشترین تعداد قاشق روی صورت !

آرون کایسی از کانادا ، توانسته است به صورت همزمان ۱۷ قاشق را روی صورت خود نگه دارد !

5درازترین بینی جهان !

درازترین بینی جهان ، متعلق به مهمت اوزیورک از ترکیه با طول ۸٫۸ سانتی متر است . این شخص توانست در یک برنامه تلویزیونی در سال ۲۰۱۰ این رکورد را به نام خود ثبت کند !

6بزرگترین کلکسیون کرک ناف !

یک فرد استرالیایی اخیرا توانست رکورد بزرگ ترین کلکسیون کرک ناف را به نام خود ثبت کند ، این فرد کرک ناف خود را از ۲۶ سال پیش جمع آوری کرده است . وزن این کلکسیون حال به هم زن ، ۲۲٫۱ گرم است !

7شکستن بیشترین بلوک سیمانی با یک تخم مرغ خام در دست !

جو الکساندر از آلمان ، توانست ۲۴ بلوک سیمانی را در حالی که یک تخم مرغ خام در دستش بود ، بشکند . وی این کار را با آرنج خود انجام داد !

8بیشترین زمان چت کردن !

نورمن پرز از کالیفورنیا با ۹۶ ساعت (۴ روز) چت کردن مداوم ، نام خود را برای این رکورد ثبت کرده است . بر اساس قانون گینس ، پرز هر یک ساعت اجازه داشته است که ۵ دقیقه استراحت کند ! کار سختی نیست ، یک جوان ایرانی می تواند دو برابر این زمان را ثبت کند ، این گوی و این میدان !

9بیشترین تعداد حلزون روی صورت !

در سال ۲۰۰۷ فین کهلر ، توانست با قرار دادن ۴۷ حلزون به صورت همزمان روی صورت خود ، رکورد قبلی خود یعنی ۳۶ حلزون روی صورتش را بشکند !

10گران ترین بیمه مو !

تروی پولامالو ، بازیکن یکی از تیم های رگبی آمریکا ، اخیران موهای خود را با قیمت باورنکردنی ۱ میلیون دلار بیمه کرده است !

11طولانی ترین زمان زنده به گور شدن !

زدنک زاهرادکا اهل جمهوری چک ، ۱۰ روز تمام را بدون آب و غذا درون تابوتی زیر خاک زنده مانده است . تنها یک لوله برای رساندن هوا از سطح زمین به درون تابوت متصل بوده است . فرد قبلی دارنده رکورد تواسنته بود ۴ روز را زیر خاک دوام بیاورد .

12متعجب ترین چشم های دنیا !

کیم گودمن در یک برنامه تلویزیونی توانسته است چشم های خود را ۱٫۱ سانتی متر از حدقه خارج کند .

13بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم !

۱ سپتامبر ۲۰۰۴ ، در یکی از هتل های ترکیه ، ایلکر یلماز توانست با استفاده از چشم خود ، شیر را تا فاصله نزدیک ۳ متر پرتاب کند .

14سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم !

یک فرد استرالیایی ، در سال ۲۰۰۹ توانست در یک برنامه زنده تلویزیونی ، وزنه ۴۱۱ کیلویی را با کاسه چشم خود بکشد !

15بلندترین ریش جهان !

در سال ۲۰۰۸ یک فرد کانادایی ، با ریشی به اندازه ۲٫۳۳ متر توانست نام خود را به عنوان دارنده بلندترین ریش جهان ثبت کند !

16سریع ترین دونده ۱۰۰ متر به صورت چهار دست و پا !

کنیچی اتو سریع ترین دونده جهان به صورت چهار دست و پاست ، در سال ۲۰۰۸ او توانست مسافت صد متر را در ۱۸٫۸۵ ثانیه طی کند !

17بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخ !

ویم هاف هلندی که لقب مرد یخی را به دلیل توانایی خارق العاده خود در تحمل سرما ، به دوش می کشد ، در سال ۲۰۰۹ توانست مدت یک ساعت و ۴۲ دقیقه و ۲۲ ثانیه ، بدن خود را در تماس مستقیم با یخ قرار داده و این رکورد را به نام خود ثبت کند .

18کشسان ترین پوست !

گری ترنر اهل انگلستان ، به دلیل مبتلا بودن به بیماری نادر سندروم اهلرز-دانلوس ، قادر است پوست خود را بیش از ۱۵ سانتی متر بکشد !

19بیشترین تیشرت پوشیده شده به صورت همزمان !

در آپریل ۲۰۰۴ ، جیم وندیک توانست ۲۲۷ تیشرت را روی هم پوشیده و رکورد بیشترین تیشرت پوشیده شده به صورت همزمان را با موقیت به نام خود ثبت کند !

20بلندترین ناخن های جهان !

این یکی از آن رکوردهایی است که برای ثبت ان باید چند دهه صبر کرد ، اما ملوین بوث و لی ردموند فداکاری کرده و این رکورد را به نام خود ثبت کردند . طول ناخن های هر دو دست این افراد روی هم به ترتیب ۹٫۰۵ و ۸٫۶۵ متر است .

19 دیدگاه

 1. جالب بودن منم خیلی دلم میخوادرکوردم رادرکتاب گینس ثبت کنم اما بخاطره نداشتن پرداخت هزینه سنگین ان قیدشو زده ام

 2. بیشتر رکورد های کتاب گینس جهل و خریت محضه. مگه پیامبر مون نگفت در آخرالزمان جاهلیت دوباره برمیگرده، جاهلیتی قوی تر از جاهلیت اعراب بدبخت. یه تعدادی هم از این رکورد ها اصلن دست خود یارو نیست، یعنی هیچ نقشی نداره توی اون رکورد. مثلا رکورد بزرگ ترین دست، بزرگترین پا، بزرگترین بیضه و اینا

 3. کابوس هرشب من زنده به گوریه. بعد اون یارو با نیش باز میره تو تابوت.
  نمیفهمم ادما رو وقتی واسه اینکه دونفر براشون دست بزنه اینقد جون میکنن.
  خودمونم داریم از این ادما که تموم فکر و ذکرشون حرف مردمه.

 4. اونایی که میگن خب تهش بدونن برا این کارا بهشون پول میدن ☹😖خیلی زیاد اول که اسمت بره باید پول بدی ولی بعد به ثبت رسیدن …

 5. ای خدا .
  اولا چت کردن رو که بدون استراحت تا یک هفته هممون بی چون و چرا بلدیم .
  دوما تیشرت پوشیدن که راحت تره . ما خودمون امتحان کردیم ۱۴۷ تا تیشرت رو تن داداشم کردیم . حیف تیشرت های فامیل تموم شد وگرنه بازم جا داشت .

 6. اون دونده ای که میگن چهار دست و پا می راه. مردم مدیر عامل و پروفسور تحویل جامعه میدن اینا هم خر تحویل جامعه میدن.😂😂😂
  والا راس میگم دیگه از بیکاری و بی حوصلگی چه کارایی که نمیکنن.
  بعدشم اونی که ۲۷ تا تی شرت پوشیده بود.من میتونم ثابت کنم که میتونم ۹۹۹۹ تا تی شرت بپوشم روشونم صد تا کاپشن. فقط هزینه ندارم که تو گینس ثبت کنم.
  اونی که با چشمش مردم رو میکشید والا خیلی با حال بود خوشم اومد.
  در ضمن من می تونم یک ماه بدون استراحت چت کنم فقط باید گوشیم شارژ داشته باشه دیگه.
  ولی باید بگم بهترین رکورد دنیا حافظ قرآن بودنه. یه لذت خاصی داره‌. من و برادرم هر دو هامون حافظ هستیم. بیایید تو این کارا اینا افتخار دارن. نه اینکه مثل اژدها ناخن داشته باشی که مثلا چی بشه

 7. سلام من ۴۲ سال هست هنوز ابروهام تکان ندادم آیا کسی در جهان پیدا میشود این. عکس العملی من را در گنیس چطور ثبت میشود

دیدگاه خود را ارسال کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here