۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس

۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس
۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس

تلاش برای عبور از محدودیت ها یکی از ویژگی های ما انسان هاست . فرقی نمی کند این تلاش ، برای کسب مدال المپیک باشد یا انجام یک چالش شخصی در حیات خانه . هر سال در کتاب گینس ، رکوردهای جدیدی ثبت می شود . در این لیست سعی نکرده ایم که فقط بلندترین ، کوتاه ترین ، بزرگترین و … رکوردهای این کتاب را جمع آوری کنیم ، بلکه سعی ما این بوده که رکوردهای این لیست ، عجیب ترین رکوردهای کتاب گینس باشند . در این مطلب ۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس را با هم بررسی می کنیم .


 

[dropcap size=big]20[/dropcap]بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان !

بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان - رکورد گینس

این ساندویچ با وزنی نزدیک ۷۵ کیلوگرم ، بزرگ ترین ساندویچ قابل خرید در جهان است . با پرداخت مبلغ ۴۰۰ دلار می توانید این ساندویچ را در یکی از رستوران های میشیگان خرید کرده و میل کنید !


[dropcap size=big]19[/dropcap]بزرگ ترین کفش جهان !

بزرگ ترین کفش جهان ، رکورد گینس

این کفش با ارتفاع ۱٫۸۳ متر و طول ۵٫۵ متر در ترکیه ، رکورد بزرگ ترین کفش جهان را در اختیار دارد . بیش از ۳۰ نفر در فضای چرمی داخل این کفش جا می شوند .


[dropcap size=big]18[/dropcap]بیشترین تعداد نی در دهان !

بیشترین تعداد نی در دهان ، رکورد گینس

در سال ۲۰۰۹ ، سیمون المور آلمانی ، با قرار دادن ۴۰۰ نی در دهان خود برای مدت ۱۰ ثانیه توانست رکورد بیشترین تعداد نی در دهان را به نام خود ثبت کرد .


[dropcap size=big]17[/dropcap]بیشترین تعداد قاشق روی صورت !

بیشترین تعداد قاشق روی صورت ، رکورد گینسآرون کایسی از کانادا ، توانسته است به صورت همزمان ۱۷ قاشق را روی صورت خود نگه دارد !


[dropcap size=big]16[/dropcap]درازترین بینی جهان !

درازترین بینی جهان ، رکورد گینس

درازترین بینی جهان ، متعلق به مهمت اوزیورک از ترکیه با طول ۸٫۸ سانتی متر است . این شخص توانست در یک برنامه تلویزیونی در سال ۲۰۱۰ این رکورد را به نام خود ثبت کند !


[dropcap size=big]15[/dropcap]بزرگترین کلکسیون کرک ناف !

بزرگترین کلکسیون کرک ناف ، رگورد گینس

یک فرد استرالیایی اخیرا توانست رکورد بزرگ ترین کلکسیون کرک ناف را به نام خود ثبت کند ، این فرد کرک ناف خود را از ۲۶ سال پیش جمع آوری کرده است . وزن این کلکسیون حال به هم زن ، ۲۲٫۱ گرم است !


[dropcap size=big]14[/dropcap]شکستن بیشترین بلوک سیمانی با یک تخم مرغ خام در دست !

شکستن بیشترین بلوک سیمانی با یک تخم مرغ خام در دست

جو الکساندر از آلمان ، توانست ۲۴ بلوک سیمانی را در حالی که یک تخم مرغ خام در دستش بود ، بشکند . وی این کار را با آرنج خود انجام داد !


[dropcap size=big]13[/dropcap]بیشترین زمان چت کردن !

بیشترین زمان چت کردن ، رکورد گینسنورمن پرز از کالیفورنیا با ۹۶ ساعت (۴ روز) چت کردن مداوم ، نام خود را برای این رکورد ثبت کرده است . بر اساس قانون گینس ، پرز هر یک ساعت اجازه داشته است که ۵ دقیقه استراحت کند ! کار سختی نیست ، یک جوان ایرانی می تواند دو برابر این زمان را ثبت کند ، این گوی و این میدان !


[dropcap size=big]12[/dropcap]بیشترین تعداد حلزون روی صورت !

بیشترین تعداد حلزون روی صورت ، رکورد گینسدر سال ۲۰۰۷ فین کهلر ، توانست با قرار دادن ۴۷ حلزون به صورت همزمان روی صورت خود ، رکورد قبلی خود یعنی ۳۶ حلزون روی صورتش را بشکند !


[dropcap size=big]11[/dropcap]گران ترین بیمه مو !

گران ترین بیمه مو ، رکورد گینستروی پولامالو ، بازیکن یکی از تیم های رگبی آمریکا ، اخیران موهای خود را با قیمت باورنکردنی ۱ میلیون دلار بیمه کرده است !


[dropcap size=big]10[/dropcap]طولانی ترین زمان زنده به گور شدن !

طولانی ترین زمان زنده به گور شدن، رکورد گینسزدنک زاهرادکا اهل جمهوری چک ، ۱۰ روز تمام را بدون آب و غذا درون تابوتی زیر خاک زنده مانده است . تنها یک لوله برای رساندن هوا از سطح زمین به درون تابوت متصل بوده است . فرد قبلی دارنده رکورد تواسنته بود ۴ روز را زیر خاک دوام بیاورد .


[dropcap size=big]9[/dropcap]متعجب ترین چشم های دنیا !

متعجب ترین چشم های دنیا ، رکورد گینسکیم گودمن در یک برنامه تلویزیونی توانسته است چشم های خود را ۱٫۱ سانتی متر از حدقه خارج کند .


[dropcap size=big]8[/dropcap]بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم !

بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم ، رکورد گینس۱ سپتامبر ۲۰۰۴ ، در یکی از هتل های ترکیه ، ایلکر یلماز توانست با استفاده از چشم خود ، شیر را تا فاصله نزدیک ۳ متر پرتاب کند .


[dropcap size=big]7[/dropcap]سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم !

سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم ، رکورد گینسیک فرد استرالیایی ، در سال ۲۰۰۹ توانست در یک برنامه زنده تلویزیونی ، وزنه ۴۱۱ کیلویی را با کاسه چشم خود بکشد !


[dropcap size=big]6[/dropcap]بلندترین ریش جهان !

بلندترین ریش جهان ، رکورد گینسدر سال ۲۰۰۸ یک فرد کانادایی ، با ریشی به اندازه ۲٫۳۳ متر توانست نام خود را به عنوان دارنده بلندترین ریش جهان ثبت کند !


[dropcap size=big]5[/dropcap]سریع ترین دونده ۱۰۰ متر به صورت چهار دست و پا !

سریع ترین دونده 100 متر به صورت چهار دست و پا ، رکورد گینسکنیچی اتو سریع ترین دونده جهان به صورت چهار دست و پاست ، در سال ۲۰۰۸ او توانست مسافت صد متر را در ۱۸٫۸۵ ثانیه طی کند !


[dropcap size=big]4[/dropcap]بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخ !

رکورد گینس بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخویم هاف هلندی که لقب مرد یخی را به دلیل توانایی خارق العاده خود در تحمل سرما ، به دوش می کشد ، در سال ۲۰۰۹ توانست مدت یک ساعت و ۴۲ دقیقه و ۲۲ ثانیه ، بدن خود را در تماس مستقیم با یخ قرار داده و این رکورد را به نام خود ثبت کند .


[dropcap size=big]3[/dropcap]کشسان ترین پوست !

کشسان ترین پوست ، رکورد گینسگری ترنر اهل انگلستان ، به دلیل مبتلا بودن به بیماری نادر سندروم اهلرز-دانلوس ، قادر است پوست خود را بیش از ۱۵ سانتی متر بکشد !


[dropcap size=big]2[/dropcap]بیشترین تیشرت پوشیده شده به صورت همزمان !

بیشترین تیشرت پوشیده شده به صورت همزمان ، رکورد گینسدر آپریل ۲۰۰۴ ، جیم وندیک توانست ۲۲۷ تیشرت را روی هم پوشیده و رکورد بیشترین تیشرت پوشیده شده به صورت همزمان را با موقیت به نام خود ثبت کند !


[dropcap size=big]1[/dropcap]بلندترین ناخن های جهان !

بلندترین ناخن های جهان ، رکورد گینساین یکی از آن رکوردهایی است که برای ثبت ان باید چند دهه صبر کرد ، اما ملوین بوث و لی ردموند فداکاری کرده و این رکورد را به نام خود ثبت کردند . طول ناخن های هر دو دست این افراد روی هم به ترتیب ۹٫۰۵ و ۸٫۶۵ متر است .

9 دیدگاه

  1. جالب بودن منم خیلی دلم میخوادرکوردم رادرکتاب گینس ثبت کنم اما بخاطره نداشتن پرداخت هزینه سنگین ان قیدشو زده ام

  2. بیشتر رکورد های کتاب گینس جهل و خریت محضه. مگه پیامبر مون نگفت در آخرالزمان جاهلیت دوباره برمیگرده، جاهلیتی قوی تر از جاهلیت اعراب بدبخت. یه تعدادی هم از این رکورد ها اصلن دست خود یارو نیست، یعنی هیچ نقشی نداره توی اون رکورد. مثلا رکورد بزرگ ترین دست، بزرگترین پا، بزرگترین بیضه و اینا

  3. کابوس هرشب من زنده به گوریه. بعد اون یارو با نیش باز میره تو تابوت.
    نمیفهمم ادما رو وقتی واسه اینکه دونفر براشون دست بزنه اینقد جون میکنن.
    خودمونم داریم از این ادما که تموم فکر و ذکرشون حرف مردمه.

  4. اونایی که میگن خب تهش بدونن برا این کارا بهشون پول میدن ☹😖خیلی زیاد اول که اسمت بره باید پول بدی ولی بعد به ثبت رسیدن …

دیدگاه خود را ارسال کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here