نگاه کردن به کارهای هنری همیشه لذت بخش است. حال تجسم کنید اثر هنری که آن را می بینید از کاغذ ساخته شده باشد، کاغذی که همه ما هر روز از آن استفاده می کنیم. هنرمندان اریگامی همیشه ما را شگفت زده می کنند. جالب است بدانید که هنر تا کردن کاغذ یا همان اریگامی چندین قرن است که در ژاپن اجرا می شود، اما کمتر از ۵۰ سال است که همه جهان با این هنر جالب آشنا شده است. با پیشرفت علم و تولید کاغذهای مرغوب تر هنر اریگامی هم توسعه پیدا کرده است، حال می توان اثرهای هنری را مشاهده نمود که به شدت پیچیده هستند و تنها توسط کاغذ ایجاد شده اند. در این مطلب ۲۰ اریگامی فوق العاده زیبا و هنری را برای شما آماده کرده ایم تا بیشتر با ظرافت های این هنر دوست داشتنی آشنا شوید.

اوریگامی جنگ ستارگان اوریگامی مرد اوریگامی شیر اوریگامی کوسه اوریگامی عقاب اوریگامی اژدها اوریگامی قو اوریگامی میمون اوریگامی موش اوریگامی فرشته اوریگامی هیولا اوریگامی آخوندک اوریگامی درخت اوریگامی کوسه اوریگامی لاک پشت اوریگامی دایناسور اوریگامی بز کوهی اوریگامی اژدها اوریگامی موجود تخیلی

هدف این هنر ساخت طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تا کردن آن است. معنای این لغت در زبان ژاپنی «تا کردن کاغذ» است و تمام مدل‌های کاغذ و تا را دربردارد، حتی آنهایی که ژاپنی نیستند. اریگامی فقط از تعداد کمی از تاهای گوناگون استفاده می‌کند، ولی همین تاها می‌توانند به روش‌های گوناگونی ترکیب شوند تا طرحهای متفاوتی ایجاد کنند.

به‌طور کلی، این طرحها با یک برگ کاغذ مربع شکل آغاز می‌شود، که هر روی آن ممکن است به رنگ متفاوتی باشد و بدون بریدن کاغذ ادامه می‌یابد.

اریگامی روش ارائهٔ اشکال است، که عمدتاً با خم کردن مادهٔ مورد استفاده کاغذ حاصل می‌شود.

برای ساختن شکل‌های کاغذی تنها وسیله مورداحتیاج کاغذ است. در بعضی موارد از قیچی هم استفاده می‌شود. اطلاعات بیشتر در ویکی‌پدیا.

پیشنهاد می کنم که مطلب ۲۰ تصویر واقعی که باور نمی کنید فتوشاپ نباشند را هم مشاهده کنید.

مطلب قبلی۲۰ تصویر حیرت انگیز از سیاره مشتری
مطلب بعدی۲۰ قدرت فوق‌العاده که آرزومند داشتن آن‌ها هستیم

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here