شروع فصل تابستان نوید مسافرت‌های مختلف، پیکنیک، کمپینگ و … را می‌دهد، ولی از طرفی گرمای طاقت فرسا و آفتاب سوزان فعالیت‌های مردم را محدود می‌کند. حتی زمانی که سوار خودرو باشید باز هم با این گرما و آفتاب مواجه می‌شوید. آفتاب بر شیشه های خودرو می تابد و گرمای درون خودرو را تشدید می‌کند. علاوه بر این تابش نور خورشید حاوی امواج فرابنفش است. امواجی که خطر ابتلا به سرطان پوست را تشدید می‌کند. تنها راه کاری که تمامی سرنشین‌های خودرو را از این آفتاب طاق فرسا و البته مضر در امان نگه می‌دارد، استفاده از برچسب دودی شیشه خودرو است.

این برچسب‌ها از ورود اشعه خورشید به داخل خودرو جلوگیری می‌کنند. همین مزایا موجب محبوبیت بالای برچسب دودی شده است. برچسب های دودی همانند سایر محصولات در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. هر یک از این برچسب‌ها ویژگی منحصر به فردی دارند. از این رو لازم است که قبل از خرید برچسب دودی شیشه خودرو نسبت به انواع و خصوصیت هر یک از آن‌ها اطلاعاتی کسب نمایید. در این محتوا از مجله لیست بیست قصد داریم به معرفی نکات خرید این محصول بپردازیم. از شما دعوت می‌کنیم که ما را تا پایان این متن همراهی نمایید.

برچسب دودی شیشه خودرو چیست؟

برچسب‌های شیشه خودرو پوششی نازک هستند که عموما از پلی اتیلن ساخته می‌شوند. این کاور را می‌توانید از داخل یا خارج روی شیشه خودرو نصب کنید. پلی اتیلن پلیمری مقاوم است که انعطاف بسیار بالایی دارد. این پلیمر به راحتی روی سطوح مختلف نصب می‌شود. تمامی این ویژگی‌ها موجب تولید برچسب شیشه از پلی اتیلن شده است. اما کاربردهای این محصول چیست؟ در بخش بعدی به طور کامل به معرفی کاربردهای برچسب دودی شیشه خودرو خواهیم پرداخت.

کاربردهای برچسب دودی شیشه خودرو چیست؟

برچسب‌های دودی شیشه خودرو کاربردهای فراوانی دارند. به همین خاطر در بازار با استقبال عمومی مشتریان و صاحبان خودرو مواجه شده‌اند. بهتر است که قبل از خرید برچسب دودی شیشه خودرو نسبت به کاربردهای آن نیز اطلاعاتی را کسب نمایید. از این رو در این متن به معرفی کاربردهای مختلف این محصول پرداخته‌ایم.

افزایش استحکام شیشه

زمانی که شیشه خودرو خود را دودی می‌کنید، در واقع لایه‌ای روی آن می‌کشید. این لایه موجب افزایش استحکام شیشه خودرو می‌شود. چرا که ضخامت شیشه افزایش پیدا می‌کند و شیشه به نوعی در برابر ضربه مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهد. برخی از کاورها خاصیت ضد خش دارند. این دسته از کاورها از شیشه شما در برابر خط و خش نیز محافظت می‌کنند.

عایق حرارتی برچسب دودی شیشه خودرو

با خرید برچسب دودی شیشه خودرو به نوعی عایق حرارتی تهیه کرده‌اید. در واقع مهمترین ویژگی و کاربرد این محصول عایق بودن آن در برابر حرارت است. زمانی که کاور را روی شیشه خودرو نصب می‌کنید، از ورود حرارت و امواج مضر آفتاب به درون خودرو جلوگیری خواهید کرد. از این رو فضای درون خودرو بسیار گرم نمی‌شود. از طرفی پوست تمامی سرنشین‌های خودرو از امواج مضر در امان است.

شخصی کردن خودرو

با خرید و نصب برچسب دودی شیشه خودرو فضای داخلی آن را شخصی می‌کنید. این نکته برای کسانی مفید است که به مسافرت علاقه زیادی دارند. با نصب این برچسب‌ها در داخل خودرو راحت‌تر هستند. از طرفی از نگاه سایرین خودرو در امان خواهند بود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید چادر خودرو

نکاتی که حین خرید برچسب دودی شیشه خودرو باید رعایت کنید

حال که با کاربردهای برچسب دودی شیشه خودرو آشنا شدید، وقت آن رسیده که به معرفی نکاتی بپردازیم که حین خرید باید رعایت کنید. همان طور که در متن فوق توضیح دادیم این برچسب‌ها در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. به طبع هر یک از این مدل‌ها ویژگی و مشخصاتی دارد. زمانی با خرید این برچسب‌ها می‌توانید نیازهایتان را رفع کنید که نکات زیر را حین خرید رعایت نمایید. این نکات به شرح زیر هستند:

خاصیت ضد خش بودن

برخی از برچسب‌های دودی در برابر خط و خش مقاومت بسیار خوبی دارند. به همین خاطر پس از مدت زمانی روی آن‌ها خط نمی‌افتد. این دسته از برچسب‌ها از شیشه خودرو شما در برابر خط و خش محافظت می‌کنند.

خاصیت ضد UV بودن

برچسب دودی شیشه خودرو بر حسب عدم وجود یا وجود خاصیت ضد UV بودن نیز تقسیم‌بندی می‌شوند. برخی از برچسب‌های دودی در برابر اشعه UV مقاوم هستند و اجازه ورود این اشعه را به داخل خودرو نمی‌دهند. با استفاده از چنین برچسب‌هایی به حفظ سلامتی خود نیز کمک می‌کنید. چرا که اشعه UV بسیار خطرناک و مضر است.

انواع برچسب دودی شیشه خودرو

یکی از نکاتی که حین خرید برچسب دودی شیشه خودرو باید رعایت نمایید، انواع آن است. این برچسب‌ها در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. در واقع برچسب‌ها بر اساس مواد تشکیل‌دهنده، زیر ساخت‌ها یا معیار کارایی فنی‌شان دسته‌بندی می‌شوند. به طبع تمامی برچسب‌ها را نمی‌توان روی هر نوع شیشه‌ای نصب کرد. ضخامت، اندازه، جنس، میزان جذب و ساختار هر یک از برچسب‌های شیشه با یکدیگر فرق دارد. در ادامه به بررسی هر یک از برچسب‌های دودی خواهیم پرداخت.

برچسب دودی رنگی شیشه ماشین

این نوع از برچسب‌ها حرارت آفتاب را جذب می‌کنند. علاوه بر آن اجازه نفوذ اشعه‌های آفتاب را به درون کالین خودرو نمی‌دهند. این برچسب‌ها مقاومت بسیار کمی در برابر اشعه‌های خورشید دارند. در واقع این برچسب‌ها ظاهر خوبی داشته و به این خاطر مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت این دست از برچسب‌ها پایین‌تر از مدل های دیگر است.

برچسب دودی فلزی شیشه ماشین

خرید برچسب دودی فلزی شیشه ماشین گزینه دیگری است که می‌توانید آن را انتخاب نمایید. این برچسب‌ها تا حد زیادی از نفوذ اشعه مضر خورشید و گرما جلوگیری می‌کند. در این برچسب ذرات ریز فلز به کار برده شده است. این ذرات با چشم غیر مسلح مشخص نیستند و کاملاً در بافت برچسب به کار برده شده‌اند. برچسب‌های دودی فلزی شیشه علاوه بر این که از نفوذ نور خورشید جلوگیری می‌کند، ضخامت شیشه را افزایش می‌دهد. از دیگر مزایای این محصول کاهش ورود اشعه‌های مضر خورشید به داخل خودرو است.

برچسب دودی ترکیبی شیشه ماشین

برچسب‌های دودی ترکیبی از لایه برچسب فلزی و لایه برچسب رنگی هستند. این برچسب از لحاظ اقتصادی بسیار با صرفه است. از طرفی برچسب‌های دودی ترکیبی شیشه ماشین از ورود و نفوذ اشعه مضر خورشید نیز جلوگیری می‌کند. این برچسب کمی تیره است.

برچسب دودی کربنی شیشه ماشین

برچسب‌های دودی کربنی شیشه ماشین نسبت به مدل‌های دیگر تیره تر است. این کاور در حدود چهل درصد حرارت خورشید را به خود جذب می‌کند. در مواد سازنده این برچسب هیچ گونه فلزی مشاهده نمی‌شود. از این رو در خصوص تداخل رادیویی یا الکترونیکی نگران نباشید. شاید قیمت این برچسب‌ها کمی بالاتر از انواع دیگر باشد، ولی کیفیت و ماندگاری آن‌ها بسیار بالا است.

برچسب دودی شفاف شیشه ماشین

این نوع از برچسب‌ها به هیچ وجه شیشه را تاریک نمی‌کنند، ولی از ورود و نفوذ اشعه ماوراء بنفش و حرارت جلوگیری می‌کند. در واقع در ظاهر کمتر کسی متوجه وجود این برچسب روی شیشه می‌شود. ضخامت این برچسب‌ها در حدود دویست لایه است، اما در نهایت ضخامت آن کمتر از کاغذ معمولی خواهند بود. به همین خاطر نور به راحتی از آن عبور می‌کند، ولی حرارت و ماوراء بنفش نه!

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید قفل زاپاس

برچسب دودی سرامیکی شیشه ماشین

خرید برچسب دودی شیشه خودرو که از جنس سرامیک است را به کسانی توصیه می‌کنیم که به شیشه‌های فلزی علاقه دارند، ولی از رسانا بودن آن راضی نیستند. در واقع برچسب‌های سرامیکی خاصیتی مشابه به برچسب‌های فلزی دارند، ولی غیررسانا هستند، چرا که درون این برچسب‌ها ذرات سرامیکی به کار رفته است.

از این رو این دست از برچسب‌های دودی با تجهیزات الکترونیکی هیچ تداخلی نخواهند داشت. کاورهای سرامیک حرارت خورشید را تا ۵۰ درصد جذب می‌کنند. این در حالی است که دید ساکنین اصلاً محدود و کم نمی‌شود. لازم به ذکر است که قیمت برچسب‌های دودی سرامیکی بیشتر از سایر برچسب‌ها است. این برچست‌ها ماوراء بنفش را جذب می‌کنند. همچنین احتمال برش چنین برچسب‌هایی بسیار کم است.

قیمت برچسب دودی شیشه خودرو

قیمت آخرین فاکتوری است که حین خرید برچسب دودی شیشه خودرو باید در نظر داشته باشید. قیمت برچسب‌های شیشه‌ای خودرو همانند سایر محصولات متاثر عوامل مختلفی هستند. نوع برچسب و مدل ماشین از جمله مهمترین این نکته به شمار می‌آیند. این نکته را به خاطر داشته که هر چه انحنای شیشه‌های ماشین بیشتر باشد، قیمت آن افزایش پیدا می‌کند.

جنس، مدل و کیفیت برچسب نیز بر قیمت نهایی این محصول تاثیر می‌گذارند. به عنوان مثال همان طور که در متن بالا توضیح دادیم برچسب‌ دودی شیشه‌ سرامیکی خودرو قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل‌ها دارند. خاصیت‌های دیگر این محصول از قبیل خاصیت ضد خش یا ضد UV بودن بر قیمت این محصول تاثیر می‌گذارد. به هر حال قیمت این محصول از چند صد هزار تومان تا چند میلیون است.

در ادامه این مطلب از راهنمای خرید برچسب دودی شیشه خودرو توجه شما را به ۲۵ مدل برتر از این نوع محصولات جلب می‌نماییم. ناگفته نماند تمام این برچسب‌های دودی از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب‌ترین قیمت نیز می‌باشند. شما می‌توانید با کلیک روی هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی‌تان دست پیدا کنید.


1برچسب دودی شیشه خودرو اکانو مدل ۰۱ رول سه متری

برچسب دودی شیشه خودرو اکانو مدل 01 رول سه متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

2برچسب دودی شیشه خودرو مدل QUALITY USA مناسب برای خودروی سمند

برچسب دودی شیشه خودرو مدل QUALITY USA مناسب برای خودروی سمند

مشخصات

 • سایر توضیحات
  برچسب دودی سه بعدی مطابق قالب شیشه اتومبیلنصب آساندقت بالای برشفیلم برچسب تکنولوژی کشور آمریکابرند برچسب QUALITY400UVعبور تنها ۳۲% از نور (روشن)مطابق قوانین راهنمایی و رانندگی کشورتم رنگ دودیسایر توضیحات :”راهنمای نصب و کارتک مخصوص” درون جعبه کیفیت بالای فیلم برچسب دودیپک کامل شامل تمامی شیشه های جانبی خودرومناسب برای سمند معمولی- سورن- دنا

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

3برچسب دودی شیشه خودرو مدل QUALITY USA مناسب برای خودروی پراید

برچسب دودی شیشه خودرو مدل QUALITY USA مناسب برای خودروی پراید

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پراید
 • سایر توضیحات
  برچسب دودی سه بعدی مطابق قالب شیشه اتومبیل نصب آساندقت بالای برشفیلم برچسب تکنولوژی کشور امریکابرند برچسب QUALITY400UVعبور تنها ۳۲% از نور (روشن)مطابق قوانین راهنمایی و رانندگی کشورتم رنگ دودیسایر توضیحات :”راهنمای نصب و کارتک مخصوص” درون جعبه کیفیت بالای فیلم برچسب دودیپک کامل شامل تمامی شیشه های جانبی خودرو

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

4برچسب دودی شیشه خودرو کد ۱۳۵B01 رول ۴ متری

برچسب دودی شیشه خودرو کد 135B01 رول 4 متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱
 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

5برچسب دودی شیشه خودرو سولارم مدل SOL035 رول ۳۰ متری

برچسب دودی شیشه خودرو سولارم مدل SOL035 رول 30 متری

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  ضد خش ضد حرارت

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

6برچسب دودی شیشه خودرو اکانو مدل ۱۵ درصد رول ۴ متری

برچسب دودی شیشه خودرو اکانو مدل 15 درصد رول 4 متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

7برچسب دودی شیشه خودرو مدل JC33 مناسب برای پژو ۲۰۶ مجموعه ۴ عددی

برچسب دودی شیشه خودرو مدل JC33 مناسب برای پژو 206 مجموعه 4 عددی

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پژو ۲۰۶
 • سایر توضیحات
  برچسب دودی سه بعدی مطابق قالب شیشه اتومبیلنصب بدون نیاز به سشوار حرارتی نصب آساندقت بالای برشدولایه۴۰۰UVعبور تنها ۳۳% از نور (روشن)مطابق قوانین راهنمایی و رانندگی کشورتم رنگ دودیراهنمای نصب و کاردک مخصوص درون جعبهپک کامل شامل تمامی شیشه های جانبی خودرو

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

8برچسب دودی شیشه خودرو مدل ۰۱ رول سه متری

برچسب دودی شیشه خودرو مدل 01 رول سه متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

9برچسب دودی شیشه خودرو اکانو مدل ۳۵ درصد رول ۴ متری

برچسب دودی شیشه خودرو اکانو مدل 35 درصد رول 4 متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

10برچسب دودی شیشه خودرو کد ۱۳۵M04 رول ۴ متری

برچسب دودی شیشه خودرو کد 135M04 رول 4 متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

11برچسب دودی شیشه خودرو کد ۱۳۵M003 رول ۴متری

برچسب دودی شیشه خودرو کد 135M003 رول 4متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱
 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

12برچسب دودی شیشه خودرو اکانو مدل ۰۱ رول سه متری

برچسب دودی شیشه خودرو اکانو مدل 01 رول سه متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱
 • مناسب برای خودرو
  پژو ۲۰۰۸
 • اقلام همراه
  ندارد

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

13برچسب دودی شیشه خودرو اکانو مدل ۲۵ درصد رول ۴ متری

برچسب دودی شیشه خودرو اکانو مدل 25 درصد رول 4 متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

14برچسب دودی شیشه خودرو مدل ۰۱ رول سه متری

برچسب دودی شیشه خودرو مدل 01 رول سه متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

15برچسب دودی آفتابگیر شیشه جلو خودرو لیزارد مدل سایه روشن جیوه ای کد LZD-853

برچسب دودی آفتابگیر شیشه جلو خودرو لیزارد مدل سایه روشن جیوه ای کد LZD-853

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱
 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  ابعاد ۱۵۰X20CM مدل سایه روشن جیوه ای

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

16برچسب دودی شیشه خودرو کد ۱۳۵M02 رول ۴ متری

برچسب دودی شیشه خودرو کد 135M02 رول 4 متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱
 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

17برچسب دودی شیشه خودرو اکانو کد ۰۵ رول ۳۰ متری

برچسب دودی شیشه خودرو اکانو کد 05 رول 30 متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱
 • مناسب برای خودرو
  پژو ۲۰۰۸

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

18برچسب دودی شیشه خودرو اکانو مدل  ۵ درصد رول ۴ متری

برچسب دودی شیشه خودرو اکانو مدل  5 درصد رول 4 متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

19برچسب شیشه دودی خودرو اکانو مدل ۳۵ رول ۳۰ متری

برچسب شیشه دودی خودرو اکانو مدل 35 رول 30 متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

20برچسب شیشه دودی خودرو اکانو کد ۲۰ رول ۳۰ متری

برچسب شیشه دودی خودرو اکانو کد 20 رول 30 متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱
 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

21برچسب شیشه دودی خودرو اکانو مدل ۱۵ رول ۳۰ متری

برچسب شیشه دودی خودرو اکانو مدل 15 رول 30 متری

مشخصات

 • تعداد کالا در بسته
  ۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

22برچسب دودی شیشه مدل SSO20

برچسب دودی شیشه مدل SSO20

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  رول دودی ۴ متری مدل سولار شفافیت ۲۰%۴۰۰UV 4 متر ۲ عدد شیشه جلو و۲ عددشیشه عقب و لچکی عقب را پوشش می دهد

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

ضمن تشکر و امیدواری از مفید بودن این مطلب برای انتخاب و خرید شما، خواندن مطلب راهنمای خرید سنسور اکسیژن را نیز به شما توصیه می‌کنیم. شما کاربران عزیز می‌توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با تیم پشتیبانی لیست بیست در میان بگذارید.

مطلب قبلی۲۵ مدل اسکیت کفشی ارزان و باکیفیت با قیمت روز و خرید اینترنتی
مطلب بعدی۲۵ مدل سرویس خواب باکیفیت و ارزان با قیمت روز و خرید اینترنتی

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here