امروزه به دلیل تشدید آلودگی هوا، نیاز به دستگاه‌های تصفیه هوا در منازل بیش از پیش احساس می‌شود. این تجهیزات تنها زمانی عملکرد مطلوب خود را ارائه می‌دهند که فیلتر خوب و مرغوبی داشته باشند. بنابراین خرید فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوای مرغوب بسیار مهم است.

اگر واقعا می‌خواهید تصفیه‌کننده شما کارایی عالی داشته باشد، باید در هنگام انتخاب فیلتر مناسب یک سری نکات و فاکتورها را مدنظر قرار دهید. همچنین بهتر است که خرید فیلترهای ارزان قیمت را فراموش کنید. با توجه به تنوع فیلترهای مخصوص دستگاه‌های تصفیه هوا، در این مطلب از مجله اینترنتی لیست بیست قصد داریم که ویژگی‌های بهترین فیلترها را به شما یادآور شویم.

آشنایی با فیلتر دستگاه تصفیه هوا و کاربردهای آن

فیلتر یا صافی قطعه‌ای از دستگاه تصفیه کننده هوا است که در قسمت ورودی هوای آن قرار می‌گیرد. این قطعه به واسطه متریال مورد استفاده در ساخت خود به راحتی توانایی جذب آلودگی‌های موجود در هوا را دارد. این آلودگی‌ها شامل گرد و غبار، دوده، باکتری‌ها و ویروس‌های بیماری‌زا هستند. بنابراین شما باید فیلتر تجهیزات تصفیه‌کننده خود را بر اساس نیاز انتخاب کنید. برای مثال گاهی هدف از خرید این وسایل حذف آلودگی‌های هوا است. در صورتی که در مکان‌های شلوغ از این دستگاه‌ها برای فیلتر کردن باکتری‌ها و ویروس‌های موجود در محیط نیز استفاده می‌شود.

خرید فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا بر اساس شناخت انواع آن

به طور کلی ۷ مدل از فیلترهای دستگاه‌های پاکسازی هوا در بازار موجود است که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد. شما باید بسته به نیاز و هدف خود یکی از انواع فیلتر را برای تصفیه‌کننده هوا برگزینید. زیرا هر کدام از این محصولات مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای مثال بعضی از افراد حساس به فیلترهایی مبتنی بر سیستم HVAC نیاز دارند. این نوع فیلترها هرگونه مواد آلرژی‌زا و آلاینده را از محیط پاکسازی می‌کنند.

همچنین این محصولات از جنس‌های مختلفی از پارچه گرفته تا فایبرگلاس تولید می‌شوند. انواع مختلف فیلتر توانایی به دام انداختن آلاینده‌هایی با اندازه‌های متفاوت را دارند. برخی از فیلترهای موجود در بازار ذرات آلوده‌ای به کوچکی ۰.۳ میکرون و بزرگی ۱۰ میکرون را پاکسازی می‌کنند. علاوه بر این موارد، در هنگام خرید فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا باید به قیمت فیلتر نیز دقت داشته باشید.

توصیه وب‌سایت لیست بیست به شما این است که پیش از خرید فیلتر هوا با یک متخصص HVAC در این رابطه مشورت کنید. این فرد به شما در شناخت انواع فیلتر و ویژگی‌های آن‌ها و همچنین مقایسه مزایا و معایب هر یک یاری می‌رساند.

فیلتر HEPA

فیلترهای هپا که مورد تایید وزارت بهداشت ایالات متحده آمریکا هستند، میزان بهره‌وری بالایی دارند. این نوع محصولات حداقل ۹۹.۹۷ درصد مواد آلرژی‌زا، هاگ‌های کپک، گرد و غبار به اندازه ۰.۳ میکرون و کلیه آلاینده‌های موجود در هوا را از بین می‌برند.

 • فیلترهای HEPA با داشتن امتیاز ۱۶ بیشترین میزان محافظت را از منزل شما کرده و کوچکترین ذرات معلق در هوا مانند تنباکو و باکتری‌ها را حذف می‌کند؛
 • بنابراین تصفیه هوا به طور موثر از جمله مهمترین مزیت‌های فیلترهای هپا محسوب می‌شود؛
 • این نوع محصولات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای جذب آلاینده‌های بزرگتر مانند شوره حیوانات خانگی نیز مناسب هستند؛
 • قیمت این فیلترهای هوا نسبتا مقرون‌به‌صرفه است و همچنین هر چند سال یکبار نیاز به تعویض دارند؛
 • با وجود اینکه فیلترهای HEPA اکثر آلاینده‌ها را به خود جذب می‌کنند، اما باز هم برخی از ذرات آلوده توانایی عبور از این فیلترها را دارند. برای مثال دود و گازهایی مانند فرمالدئیدها برای این نوع فیلترها بسیار کوچک هستند. همچنین آلاینده‌هایی همچون اسپورهای کپک روی خود فیلتر نشسته و کارایی آن را کاهش می‌دهند. در این صورت نیاز به تعویض زودتر فیلتر هپا است.

فیلتر نور UV

فیلترهای UV از پرتوهای ماوراء بنفش برای به دام انداختن باکتری‌ها و ویروس‌ها استفاده می‌کنند. زمانی‌که هوا از بخش HVAC عبور نماید، لامپ‌های UV آن را با اشعه میکروب کش ضدعفونی می‌سازند.

 • اشعه ماوراء بنفش مورد استفاده در این فیلترها آلاینده‌های سختی مانند کپک و میکروب‌ها را از بین می‌برد. در نتیجه این محصولات با افزایش کیفیت هوای داخل منزل از بروز بیماری‌های تنفسی جلوگیری می‌کنند؛
 • خرید فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوای UV برای حذف میکروارگانیسم‌های مضر سلامتی انسان مفید هستند؛
 • یکی از معایب فیلترهای UV آن است که اکسیژن را به ازون تبدیل می‌کند که این امر برای سلامتی انسان خطرناک است. میزان کم ازون باعث سرفه و درد قفسه سینه می‌شود. در حالی که استنشاق مقدار بیشتری از این ماده منجر به تشدید بیماری‌های تنفسی مانند آسم خواهد شد؛
 • این نوع فیلترهای خاص با وجود اینکه در از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌ها عملکرد خوبی دارند، اما در برابر آلاینده‌هایی مانند گرد و غبار کارآمد نیستند. به همین دلیل فیلترهای UV اغلب به عنوان بخشی از یک سیستم فیلتراسیون بزرگتر مورد استفاده قرار می‌گیرند؛
 • شما باید بسته به نوع و مدل سیستم تهویه مطبوع خود سالی یکبار نسبت به تعویض فیلتر UV آن اقدام کنید.

فیلتر الکترواستاتیک

استاتیک به وجود آمده توسط الیاف‌های پنبه‌ای و کاغذی موجود در فیلترهای الکترواستاتیک مانند آهنربایی برای به دام انداختن گرد و غبار و سایر ذرات معلق در هوا عمل می‌کند. خاصیت مغناطیسی حاصل به قدری قوی است که از انتشار این ذرات به منزل جلوگیری به عمل می‌آورد.

 • فیلترهای الکترواستاتیک محصولاتی یکبار مصرف نیستند. بنابراین با فرارسیدن زمان تعویض فیلترها، امکان شستن آن‌ها یا تهیه یک فیلتر جدید وجود دارد. به همین دلیل این نوع فیلترها یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه‌های موجود در بازار به شمار می‌آیند؛
 • این فیلترهای هوا عملکرد خوبی در کنترل آلاینده‌های کوچکتر دارند، اما در فیلتر کردن ذرات بزرگتر مانند گرد و غبار یا هاگ‌های کپک با مشکل مواجه هستند. به همین دلیل فیلترهای الکترواستاتیک برای افرادی با مشکلات تنفسی انتخابی مناسب نیستند.

فیلتر قابل شستشو

برخی از فیلترهای هوای موجود در بازار به دلیل قابل استفاده مجدد بودن با محیط زیست سازگاری کامل دارند. این نوع فیلترها مزایا و معایب خاص خود را دارند:

 • امکان شستشوی این نوع فیلترها باعث می‌شود که شما فقط یکبار برای خرید آن‌ها هزینه‌ای پرداخت کرده و چندین سال از آن استفاده کنید. لذا این محصولات گزینه‌هایی مناسب برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شما هستند؛
 • قیمت اولیه خرید فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا قابل شستشو بالا است. قابلیت شستشو و امکان استفاده طولانی مدت این محصولات، آن‌ها را به فیلترهایی بسیار مقرون‌به‌صرفه تبدیل کرده است؛
 • برای اطمینان از عملکرد فیلترهای قابل شستشو در طول مدت استفاده از آن‌ها نیاز به مراقبت‌های خاصی است. برای مثال باید این محصولات را به طور مرتب شسته و در جای خود قرار داد. همچنین بهتر است که قبل از قرار دادن فیلتر در دستگاه تصفیه هوا آن را به طور کامل خشک کنید. اگر ذره‌ای رطوبت روی فیلتر باقی بماند، باعث ایجاد کپک روی فیلتر شده و کارایی آن کاهش می‌یابد؛
 • این نوع فیلترها رتبه MERV پایینی دارند. اما با این وجود، محصولات مذکور برای افرادی که به فیلترهای تخصصی نیازی ندارند، گزینه‌های مناسبی هستند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بخور سرد

فیلتر رسانه‌ای یا مدیا

اگر قصد خرید فیلتر هوا را برای تجهیزات تهویه هوای خود دارید، باید درباره فیلترهای رسانه‌ای نیز به طور کامل بدانید. این نوع فیلترها مزایای بیشتری نسبت به فیلترهای استاندارد با رتبه MERV بالا دارند. در واقع فیلترهای مدیا عملکردی مشابه سیستم‌های فیلتراسیون با سطح MERV بالا ارائه می‌دهند. این در حالی است که این نوع محصولات عواقب منفی جریان هوا یا فشار ساکن را به همراه ندارند.

 • فیلترهای مدیا با در اختیار داشتن سطح بیشتر با موفقیت از فشار استاتیک زیاد جلوگیری می‌کنند. این محصولات در عین حال قابلیت فیلتر کردن بهتری را ارائه می‌دهند.
 • نگهداری از فیلترهای رسانه‌ای بسیار آسان است؛
 • این نوع فیلترها برای از بین بردن باکتری‌ها و سایر ذرات آلوده کوچک موجود در هوا عالی هستند؛
 • آلودگی‌های جذب شده به فیلتر درون آن حبس شده و از ورود آن‌ها به فضای منزل جلوگیری می‌شود؛
 • فیلترهای رسانه‌ای با وجود قیمت مقرون‌به‌صرفه خود ساختاری محکم دارند و دیر خراب می‌شوند. به همین دلیل این محصولات را باید هر یک یا دو بار در سال تعویض کرد؛
 • برای نصب فیلترهای مدیا باید از افراد حرفه‌ای کمک گرفت؛
 • همچنین لازم به ذکر است که این نوع فیلتر هوا برای حذف بوهای مختلف بی‌اثر هستند.

فیلتر شیشه‌ای اسپین

فیلترهای شیشه‌ای اسپین از رشته‌های فایبرگلاس به هم تنیده تشکیل شده‌اند. این محصولات در بیشتر مدل‌های دستگاه‌های تصفیه هوا قابل استفاده هستند. برخی از ویژگی‌های این نوع فیلترها عبارتند از:

 • خرید فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوای شیشه ای اسپین با قیمت مناسب مهمترین عامل محبوب آن‌ها است؛
 • این نوع فیلترها در فیلتر کردن ذرات آلوده‌ای مانند پرز و گرد و غبار عملکرد خوبی دارند؛
 • اما از آنجایی که فیلترهای شیشه اسپین سطح کمتری دارند، در به دام انداختن آلاینده‌های بسیار کوچک بی‌تاثیر هستند. بنابراین این محصولات برای افرادی با مشکلات آسم و بیماری‌های تنفسی دیگر مناسب نیستند؛
 • در این نمونه از فیلترها خطر گرفتگی و تاثیر منفی بر جریان هوا وجود دارد. این مشکلات به ویژه اگر فیلتر را به طور منظم تعویض نکنید، حادتر خواهند شد.

فیلتر پلیسه‌دار

در فیلترهای پلیسه‌ای یا چین‌دار از پارچه‌های پلی استر و پنبه‌ای استفاده می‌شود. امتیاز ۵ تا ۱۳ این نوع فیلترها نشان‌دهنده عملکرد خوب آن‌ها در فیلتر کردن گرد و غبار و سایر آلاینده‌های موجود در هوا است.

 • فیلترهای چین‌دار در مقایسه با سایر مدل‌ها کیفیت هوای منزل را با قدرت بیشتری بهبود می‌بخشند. بنابراین این محصولات برای افرادی که به کیفیت هوای داخل منزل خود اهمیت می‌دهند، گزینه‌ای با قیمت مناسب به شمار می‌رود؛
 • چین‌های موجود در این نوع فیلترها یکی از مزایای آن‌ها نسبت به گزینه‌های غیر پلیسه‌دار به حساب می‌آید. زیرا فیلترهای چین‌دار سطح بیشتری را برای فیلتر کردن آلودگی‌های مختلف در اختیار دارند. در نتیجه هر چقدر مقدار پلیسه این محصولات بیشتر باشد، کارایی آن‌ها در تصفیه هوا بهتر است؛
 • فیلترهای پلیسه‌دار با چین بیشتر آلرژن‌ها و آلاینده‌های سخت مانند پوست و شوره حیوانات خانگی و هاگ‌های کپک را نیز به دام می‌اندازند؛
 • در صورتی که از این نوع فیلترها برای تجهیزات تصفیه هوای مطبوع استفاده کنید، سیستم HVAC برای وارد کردن هوا به دستگاه کمی سخت‌تر کار می‌کند. این امر احتمال خراب شدن سیستم HVAC را افزایش می‌دهد.

نکات قابل توجه برای خرید فیلتر تجهیزات تصفیه کننده هوا

حال که با انواع فیلترهای مخصوص دستگاه‌های فیلتر کردن هوا آشنا شدید، در این بخش به معرفی برخی دیگر از ویژگی‌های مهم این محصولات می‌پردازیم. شما باید در هنگام خرید فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا به این مشخصات توجه کنید.

توجه به اندازه فیلتر

اندازه فیلتر تجهیزات تصفیه ساز هوای خانگی به ارتفاع و طول سیستم HVAC بستگی دارد. شما باید پیش از اقدام به خرید انواع فیلتر اندازه آن را تعیین کنید. مقایسه سایز فیلتر فعلی با فیلتر جدید یا کمک گرفتن از دفترچه راهنمای سیستم HVAC از جمله راه‌های یافتن اندازه مناسب این محصولات است.

 • ضخامت مناسب فیلتر مورد استفاده برای یک سیستم معمولی یک اینچ و برای سیستم‌های HVAC بزرگتر ۵ اینچ است؛
 • برخی از رایج‌ترین اندازه‌های فیلتر شامل موارد زیر هستند:
  • ۱۴ اینچ در ۲۵ اینچ؛
  • ۱۶ اینچ در ۲۰ اینچ؛
  • ۱۶ اینچ در ۲۵ اینچ؛
  • ۲۰ اینچ در ۲۵ اینچ؛
  • ۲۵ اینچ در ۲۵ اینچ.
 • تنها زمانی فیلترها بهترین عملکرد را دارند که بیشترین تناسب اندازه را با دستگاه شما داشته باشند؛
 • در صورتی که پس از نصب فیلتر شکاف‌هایی در اطراف قاب آن دیده شود، یعنی اندازه فیلتر را درست انتخاب نکرده‌اید.

اهمیت رتبه بندی MERV

MERV یا میزان حداقل کارایی فیلتر امتیازی است که عملکرد فیلترها را بدون در نظر گرفتن عواملی همچون نوع ساختار مورد استفاده در آن‌ها نشان می‌دهد. البته برخی دیگر از این محصولات دارای رتبه‌بندی نرخ تحویل هوای پاک( CARD) هستند.

 • هر چقدر سطح MERV یک فیلتر بالاتر باشد، فیلتر محافظت بیشتری برای منزل فراهم می‌کند؛
 • فیلترهایی با رتبه بالاتر در این زمینه قیمت بالاتری نسبت به نمونه‌هایی با رتبه پایین‌تر دارند.
 • پس از بررسی فیلترهای موجود در بازار بر حسب فاکتورهای دیگر و محدود کردن حوزه انتخاب خود، برای تصمیم‌گیری نهایی و دقیق رتبه بندی فیلترها را بررسی کنید.
 • اگر آلرژی دارید، فیلتری با رتبه ۸ مرو یا بالاتر برای شما انتخاب مناسبی است؛
 • در زمان خرید فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا درباره سازگاری آن با سیستم مورد نظر خود اطمینان یابید. زیرا در غیر این صورت سیستم بیش از حد کار کرده و به آن فشار وارد می‌شود.

توجه به مدت زمان تعویض فیلتر هوا

مدل‌های مختلفی از فیلتر هوا در بازار موجود است. اما بهتر است که فیلترهای یکبار مصرف را کنار گذاشته و به جای آن‌ها از فیلترهای قابل شستشو استفاده کنید.

 • بر طبق توصیه کارشناسان بهتر است که برای بهره‌وری از حداکثر کارایی سیستم فیلترهای آن را هر سه ماه یکبار تعویض کنید؛
 • در صورتی که در خانه فردی مبتلا به آلرژی است، فیلترهای هوایی با قابلیت جمع‌آوری ذرات بیشتر را برگزینید. این فیلترها کیفیت هوا را بهبود بخشیده و به تنفس راحت‌تر اشخاص یاری می‌رسانند.

توجه به نیازهای کیفیت هوا

هر خانه‌ای نسبت به خانه دیگر نیازهای کیفیت هوای متفاوتی دارد. برای مثال افرادی با مشکلات تنفسی و سایر آلرژی‌ها نیازمند فیلتری با کیفیت بالاتر و عملکرد بهینه‌تر پاکسازی هوا هستند. این در حالی است که برخی از افراد می‌خواهند با کمک تجهیزات تصفیه هوای خود بوی نامطبوع غذا و دود سیگار را نیز از بین ببرند. بنابراین پیش از هر اقدامی اهداف و نیازهای خود از خرید فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا را تعیین کنید.

در ادامه این مطلب از راهنمای خرید فیلتر دستگاه تصفیه هوا توجه شما را به ۲۵ مدل برتر از این نوع محصولات جلب می‌نماییم. ناگفته نماند تمام این فیلترها از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب‌ترین قیمت نیز می‌باشند. شما می‌توانید با کلیک روی هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی‌تان دست پیدا کنید.


1فیلتر تصفیه کننده هوا شیائومی مدل ۴ Compact

فیلتر تصفیه کننده هوا شیائومی مدل 4 Compact

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۷۱x170x0 میلی‌متر
 • وزن
  ۴۰۰ گرم
 • نوع فیلتر
  کربن پودری (Carbon Active)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
  گرد و خاکذرات ریزموهای حیوان خانگیو …
 • عمر مفید فیلتر
  ۱۲ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  ۹۹.۹۷% ذرات ۰.۳μm و PM2.5، گرده ها و سایر آلرژن ها
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۳
 • مواد اضافه‌شونده به هوا
  خروجی هوای تمیز پس از لایه‌های تصفیه فیلتر اولیه، فیلتر با کارایی بالا شیائومی و فیلتر کربن فعال با کیفیت بالا برای تصفیه هوا و تمیز نگه داشتن آن

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

2فیلتر تصفیه کننده هوا آلماپرایم مدل FA-AP361

فیلتر تصفیه کننده هوا آلماپرایم مدل FA-AP361

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۸۰x10x360 میلی‌متر
 • وزن
  ۰.۰۵۸ گرم
 • نوع فیلتر
  آنتی باکتریال (Anti Bacterial)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
  باکتری، ذرات آلرژی زا، مایت خانگی
 • عمر مفید فیلتر
  ۶ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  ۹۹/۹۹%
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۱
 • مواد اضافه‌شونده به هوا
  این فیلتر جهت حذف ذرات آلرژی زا و باکتری مورد استفاده قرار می‌گیرد و موادی به جریان هوا اضافه نمی‌کند.
 • سایر توضیحات
  همراه با فیلتر هپا این فیلتر را تعویض کنید:برای تعویض فیلتر کافیست درب فیلترها که در جلوی دستگاه قرار دارد را باز کنید ابتدا زبانه های پیش فیلتر توری را آزاد کنید و از دستگاه جدا کنید و سپس زبانه پارچه ای سفید رنگ فیلتر (عدد ۱ روی آن چاپ شده) را که در قسمت بالای آن قرار دارد گرفته و به سمت خود کشیده، فیلتر از دستگاه جدا می‌شود، دقت کنید برای عدم دفرمه شدن فریم فیلتر حتما از زبانه فیلتر برای تعویض آن استفاده کنید. برای جانمایی فیلتر دقت کنید حالت صحیح برای جانمایی فیلتر، زبانه پارچه ای به سمت بیرون و در بالای فیلتر قرار داشته باشد، جهت مشاهده آموزش تصویری تعویض فیلتر به بخش عکس و ویدیو مراجعه کنید.

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

3فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی مدل ۴LITE M17-FLP-GL

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی مدل 4LITE M17-FLP-GL

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۰۰x200x310 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • نوع فیلتر
  کربن پودری (Carbon Active)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
  فیلتر ازبین برنده بو و گاز سمی فیلتر اولیه فیلتر ضد آلرژی فیلتر هپا کربن فعال
 • عمر مفید فیلتر
  ۱۲ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  فیلتر با راندمان بالا شیائومی برای فیلتر ۹۹.۹۷٪ ذرات با اندازه ۰.۳μm
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۳
 • مواد اضافه‌شونده به هوا
  _

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

4فیلتر دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل Smart 4

فیلتر دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل Smart 4

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۲x20x20 میلی‌متر
 • وزن
  ۵۰۰ گرم
 • نوع فیلتر
  کربن پودری (Carbon Active)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
  لایه اول: این لایه یک صافی اولیه است که ذرات بزرگ مانند مو، گرد و خاک، پشم حیوانات و غیره را جدا می‌ کند. این لایه باعث می ‌شود که فشار بر روی لایه ‌های بعدی کمتر شود و عمر آن‌ ها طولانی ‌تر بماند. این لایه قابل شستشو است و می ‌توانید آن را با آب گرم و صابون تمیز کنید.لایه دوم: این لایه یک فیلتر HEPA است که ذرات ریز مانند PM2.5، PM10، گرده، باکتری، ویروس و غیره را حذف می ‌کند. این لایه با استفاده از الیاف پلی ‌پروپیلن با راندمان بالا، قادر است تا ۹۹.۹۷ درصد ذرات با اندازه کمتر از ۰.۳ میکرومتر را فیلتر کند. این لایه بهبود کارآیی دستگاه تصفیه هوا را به شدت افزایش می‌ دهد و سلامت ریوی شما را حفظ می کند.لایه سوم: این لایه یک فیلتر فعال کربن است که بوهای نامطبوع، فرمالدئید، بنزن، تولوئن و غیره را از هوا جذب می ‌کند. این لایه با استفاده از ذرات کربن فعال با قطر ۰.۹ میلی‌ متر، قادر است تا گازهای مضر و بدبو را به طور کامل از هوا پاک کند. این لایه باعث می‌ شود که هوای خانه شما تازه و خوشبو بماند.
 • عمر مفید فیلتر
  ۶ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  ۱
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۱
 • مواد اضافه‌شونده به هوا
  ندارد
 • سایر توضیحات
  فیلتر تصفیه هوا شیائومی Air Purifier 4 Filter دارای طول عمر تقریبی ۶ تا ۱۲ ماه است و بستگی به شرایط محیطی و استفاده دارد. شما می‌ توانید از اپلیکیشن Mi Home برای مشاهده وضعیت فیلتر و زمان تعویض آن استفاده کنید. این فیلتر با قطر ۲۰ سانتی‌ متر و ارتفاع ۲۹ سانتی‌ متر، به راحتی در دستگاه تصفیه هوای شما قرار می‌ گیرد و نصب آن بسیار آسان است.

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

5فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل YS-384ACX

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل YS-384ACX

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۷۳×۲۵۵×۴۰ میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • نوع فیلتر
  کربن پودری (Carbon Active)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
  ذرات معلق در هوا و بو نامطبوع و گازهای سمی
 • عمر مفید فیلتر
  ۲۴ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  ۹۸%
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۲
 • مواد اضافه‌شونده به هوا
 • سایر توضیحات
  ویژه و مخصوص نصب روی دستگاه تصفیه هوا سی کی پیور مدل YS-384ACX

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

6فیلتر دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل ۴ Pro

فیلتر دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل 4 Pro

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۵x20x20 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر ضد آلرژی
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
  افزایش تعداد عنصرفیلتر میتواند جذب ذرات مضر را افزایش دهد و همینطور نسل جدید فیلتر شیاmومی علاوه بر راندمان بالاتر عمر طولانی تر نیز دارد و بگفته شرکت سازنده ۶ تا ۱۲ ماه عمر فیلتر میباشد
 • عمر مفید فیلتر
  ۱۲ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  ۳۸۰
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۳
 • مواد اضافه‌شونده به هوا
  هوای سبک تر و حذف ذرات معلق و بو نامطبوع

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

7فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا هانیول مدل Air Touch V2 (HC000055/AP/SPR/V2)

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا هانیول مدل Air Touch V2 (HC000055/AP/SPR/V2)

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۶x34x39.5 میلی‌متر
 • وزن
  ۴۲۰ گرم
 • نوع فیلتر
  کربن پودری (Carbon Active)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
  طراحی انحصاری برای دستگاه تصفیه هوا Air Touch V2یک واحد فیلتر ترکیبی با فیلتر HEPA H13 در یک طرف و فیلتر کربن فعال در طرف دیگر. فیلتر اولیه (Pre Filter) ذرات بزرگ مانند گرد و غبار، پنبه، الیاف، مو و موی حیوان خانگی را در مرحله اول جذب کرده و عمر فیلتر HEPA H13 را افزایش می‌دهد.فیلتر HEPA H13 قدرتمند این محصول ۹۹.۹۷ درصد آلرژن‌ها و آلودگی‌های ریز بالای ۰.۳ میکرون از جمله PM2.5 و گرده‌ها را از بین می‌برد.فیلتر کربن فعال درجه بالای این محصول به صورت فیزیکی فرمالدئید، بوهای نامطبوع، گازهای سمی، دود، بوی سوختن، بوی غذا و بوی حیوان خانگی را جذب کرده و همچنین مواد فرار آلی (VOCs) را فیلتر می‌کند. این محصول قابل شستشو نیست و باید هنگامی که نشانگر فیلتر روی صفحه لمسی چشمک زد، تعویض شود.عمر فیلتر تا ۳۰۰۰ ساعت یا ۱ سالx بسته به استفاده و سطح آلودگی‌ها خواهد بود.
 • عمر مفید فیلتر
  ۱۲ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  ۹۹.۹۷ درصد
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۳
 • مواد اضافه‌شونده به هوا
  هیچ ماده اضافی به هوا اضافه نمی شود.

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

8فیلتر دستگاه تصفیه هوا مدل OZ-602 / OZ-608 OZON مجموعه ۴ عددی

فیلتر دستگاه تصفیه هوا مدل OZ-602 / OZ-608 OZON مجموعه 4 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۸۵x365x45 میلی‌متر
 • وزن
  ۸۰۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر ضد آلرژی
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
  ذرات گرد و غبار . ویروسها و باکتریهای معلق در هوا . گازهای VOC . ذرات آلرژی زا زیر ۲.۵ میکرون
 • عمر مفید فیلتر
  ۲۴ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  ۹۹%
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۴
 • مواد اضافه‌شونده به هوا

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

9فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ8200 مجموعه ۲ عددی

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ8200 مجموعه 2 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۴۰۰x290x60 میلی‌متر
 • وزن
  ۹۴۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر هپا (HEPA)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • عمر مفید فیلتر
  ۶ ماه
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۲

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

10فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی مدل M16R-FLP-GL

 فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی مدل M16R-FLP-GL

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۹۳x210x210 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۵۰۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر ضد آلرژی
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
  فیلتر ازبین برنده بو و گاز سمیفیلتر اولیهفیلتر ضد آلرژیفیلتر هپاکربن فعال
 • عمر مفید فیلتر
  ۶ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  فیلتر با راندمان بالا شیائومی برای فیلتر ۹۹.۹۷٪ ذرات با اندازه ۰.۳μm
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۳
 • مواد اضافه‌شونده به هوا
  هیچ موادی به هوا اضافه نمی شود
 • سایر توضیحات
  – تصفیه با راندمان سه لایه برای محافظت از سلامتی شما- مجهز به یک فیلتر اصلی، فیلتر با راندمان بالا شیائومی و یک فیلتر کربن فعال با کیفیت بالا- از بین بردن بو- تصفیه موی حیوان خانگی- فیلتراسیون گرده- پشتیبانی از اپلیکیشن MI/Xiaomi- فیلتر اصلی ۳۶۰ درجه برای مسدود کردن ذرات بزرگ- فیلتر با راندمان بالا شیائومی برای فیلتر ۹۹.۹۷٪ ذرات با اندازه ۰.۳μm- فیلتر کربن فعال شده با کیفیت بالا با قابلیت جذب قدرتمند بو

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

11فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل Ap 800

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل Ap 800

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۳۰x220x20 میلی‌متر
 • نوع فیلتر
  فیلتر هپا (HEPA)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • عمر مفید فیلتر
  ۱۲ ماه
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۵

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

12فیلتر دستگاه تصفیه هوا مدل OZON OZ-901 مجموعه ۳ عددی

فیلتر دستگاه تصفیه هوا مدل OZON OZ-901 مجموعه 3 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰۰X395X60 میلی‌متر
 • وزن
  ۹۵۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر ضد آلرژی
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
  ذرات گرد و غبار . ویروسها و باکتریها . ذرات آلرژی زا . گازهای VOC . ذرات زیر ۲.۵ میکرون
 • عمر مفید فیلتر
  ۲۴ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  ۹۹%
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۴
 • مواد اضافه‌شونده به هوا

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

13فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ4800

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ4800

مشخصات

 • ابعاد
  ۴۸۰x340x50 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۲۵۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر هپا (HEPA)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • عمر مفید فیلتر
  ۶ ماه
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۲

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

14فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ3400

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ3400

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۵۰x240x40 میلی‌متر
 • وزن
  ۵۱۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر اولیه (پیش فیلتر)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • عمر مفید فیلتر
  ۶ ماه
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۳

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

15فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا تری‌ام مدل FAP03

 فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا تری‌ام مدل FAP03

مشخصات

 • ابعاد
  ۴۰۰x200x02 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر اولیه (پیش فیلتر)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • عمر مفید فیلتر
  ۶ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  ۹۹/۹
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۳
 • سایر توضیحات
  مخصوص دستگاه تصفیه کننده هوا تری‌ام مدل FAP03بسته ۱ عددی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

16فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ3000C

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ3000C

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۹۰x140x10 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۲۵ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر هگا (HEGA) (فیلتر کننده گازها)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • عمر مفید فیلتر
  ۵ ماه
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

17فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ3800

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ3800

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۳۰x280x30 میلی‌متر
 • وزن
  ۵۹۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر هپا (HEPA)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • عمر مفید فیلتر
  ۶ ماه
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۲

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

18فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا تری‌ام مدل FAP00

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا تری‌ام مدل FAP00

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۰۰x100x20 میلی‌متر
 • وزن
  ۵۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر اولیه (پیش فیلتر)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • عمر مفید فیلتر
  ۶ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  ۹۹/۹
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۳
 • سایر توضیحات
  مخصوص دستگاه تصفیه کننده هوا ۳M مدل FAP00بسته ۱ عددی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

19فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل INTERTEK TPP201M

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل INTERTEK TPP201M

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۵۰/۱۲۰/۴۰ میلی متر میلی‌متر
 • وزن
  ۵۰۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر هپا (HEPA)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
  ذرات معلق در هوا
 • عمر مفید فیلتر
  ۱۲ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  ۹۸%
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۱
 • مواد اضافه‌شونده به هوا

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

20فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل A بسته ۲ عددی

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل A بسته 2 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۲۰-۳۰۰-۴۰ میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر هپا (HEPA)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
 • عمر مفید فیلتر
  ۲۴ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۴
 • مواد اضافه‌شونده به هوا
 • سایر توضیحات
  توجه : امکان نصب این فیلتر ، روی دستگاهی بغیر از دستگاه تصفیه هوا امریک ایر وجود ندارد.

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

21فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ3800

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ3800

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۳۰x275x10 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۶۵ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر هگا (HEGA) (فیلتر کننده گازها)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • عمر مفید فیلتر
  ۵ ماه
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۱

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

22فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل YS-384ACC مجموعه ۲ عددی

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل YS-384ACC مجموعه 2 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۷۵×۲۵۵×۲۰ میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • نوع فیلتر
  کربن پودری (Carbon Active)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
  ذرات معلق در هوا و بو نامطبوع و گازهای سمی
 • عمر مفید فیلتر
  ۲۴ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  ۹۸%
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۲
 • مواد اضافه‌شونده به هوا
 • سایر توضیحات
  ویژه و مخصوص نصب روی دستگاه تصفیه هوا سی کی پیور مدل YS-384ACC

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

23فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ3800

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ3800

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۳۰x280x30 میلی‌متر
 • وزن
  ۵۹۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر هپا (HEPA)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • عمر مفید فیلتر
  ۶ ماه
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۲

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

24فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل A بسته ۲ عددی

فیلتر دستگاه تصفیه کننده هوا مدل A بسته 2 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۲۰-۳۰۰-۴۰ میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر هپا (HEPA)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
 • عمر مفید فیلتر
  ۲۴ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۴
 • مواد اضافه‌شونده به هوا
 • سایر توضیحات
  توجه : امکان نصب این فیلتر ، روی دستگاهی بغیر از دستگاه تصفیه هوا امریک ایر وجود ندارد.

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

25فیلتر تصفیه کننده هوا مدل HEPA

فیلتر تصفیه کننده هوا مدل HEPA

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۲۵x125x110 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • نوع فیلتر
  فیلتر هپا (HEPA)
 • مورد استفاده در
  دستگاه تصفیه کننده هوا
 • مواد فیلتر شونده
  ریزگردهای هوا گازهای آلاینده
 • عمر مفید فیلتر
  ۶ ماه
 • میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها
  ۹۹.۹%
 • تعداد مراحل فیلتراسیون
  ۲
 • مواد اضافه‌شونده به هوا
  هیچ
 • سایر توضیحات
  لایه اسفنجی در بالا و پایین قاب فیلتر ، برای فیت شدن در محل نصب وجود دارد.روکش محافظ پلیمری فیلتر ، باید قبل از مصرف کنده شود.

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

ضمن تشکر و امیدواری از مفید بودن این مطلب برای انتخاب و خرید شما، خواندن مطلب راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب را نیز به شما توصیه می‌کنیم. شما کاربران عزیز می‌توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با تیم پشتیبانی لیست بیست در میان بگذارید.

مطلب قبلی۲۵ مدل کت زنانه جذاب و شیک با خرید اینترنتی
مطلب بعدی۲۵ مدل پتو خانگی گرم و باکیفیت با خرید اینترنتی

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here