از زمان های گذشته تا به امروز ، علم قدرتمندترین وسیله انسان برای پاسخ دادن به مسائل مربوط به جهان هستی و محیط پیرامون وی بوده است . با این حال ، پدیده های فراوانی در جهان وجود دارد که دانش امروزی بشر قادر به پاسخ گویی و توجیه علمی آن ها نیست . در این مطلب قرار نیست پدیده ها را توجیه کنیم ، فقط لیستی از ۲۰ پدیده عجیبی که در دهه گذشته اتفاق افتاده اند و هنوز پاسخی برای آن ها ارائه نشده است را بررسی می کنیم . شما می توانید پاسخی قانع کننده و علمی به علت بروز این پدیده ها بدهید ؟ آن را در بخش دیدگاه های این مطلب با ما به اشتراک بگذارید .


 

[dropcap size=big]۲۰[/dropcap]مردی که با برخورد ضربه به سرش ، تبدیل به نابغه ریاضی شد .

مرد نابغه ریاضی

بر خلاف دانش پزشکی که می گوید برخورد جسم خارجی با سر می تواند باعث سوختن سلول ها و کندی ذهن به صورت موقت یا دائم شود ، یک اتفاق جالب برای جیسون پدگت رخ داده است . وقتی که یک فرد در خیابان به وی حمله کرد و ضربه ای با مشت به سر او زد ، این مرد ۳۱ ساله یک شبه تبدیل به یک ریاضی دان نخبه شد . جیسون دانشگاه را ترک کرده بود و محاسبات ساده ریاضی هم در زندگی روزمره او جایی نداشت ، با این وجود ، ضربه ای به سر او باعث افزایش چشم گیر مهارت وی در حل مسائل سنگین ریاضی شده است .

جیسون جز یکی از ۴۰ فرد شناخته شده تاریخ است که به سندروم ساوانت شده اند . این سندروم که از دیدگاه پزشکی به دلایل نامعلومی رخ می دهد و معمولا با برخورد ضربه به سر اتفاق می افتد ، در بعضی افراد باعث افزایش خارق العاده مهارت های او در زمینه های هنر ، موسیقی و ریاضیات می شود .


[dropcap size=big]۱۹[/dropcap]مرگ هزاران لاک پشت در فلوریدا .

مرگ دسته جمعی لاک پشت ها

انجمن حمایت از حیات وحش فلوریدا موفق نشد دلیلی قانع کننده ، برای مرگ هزارن لاک پشت در سال ۲۰۱۲ ارائه دهد . مرد محلی در حین عبور از یکی از جاده های این منطقه متوجه مرگ هزاران لاک پشت در این منطقه شدند ، تحقیقات بیشتر در این زمینه همچنان ادامه دارد ولی تا کنون پاسخی برای این پدیده مرموز ارائه نشده است .


[dropcap size=big]۱۸[/dropcap]مشاهده موجودی شبیه انسان در شیلی با توانایی پرواز .

مشاهده موجودی شبیه انسان در شیلی با توانایی پرواز .

یک گزارش عجیب در سال ۲۰۱۳ منتشر شد که در آن مشاهده موجودی شبیه انسان با قابلیت پرواز گزارش شده بود . فرد جوانی که شاهد این موجود بوده است ادعا کرد که این موجود چیزی بین بَتمن و دراکولا بوده دارای بال هایی شبیه به خفاش ، دندان هایی تیز ، پنجه های بزرگ و قدرتمند و دمی بلند بوده است . آیا این موجود ساخته ذهن این فرد جوان بوده یا در واقع نشانه ای از وجود موجودات باستانی است ، کسی نمی داند !


[dropcap size=big]۱۷[/dropcap]پسری سه ساله که اطلاعات وحشت انگیزی از فردی که او را در زندگی قبلی کشته است ، ارائه داد .

پسر سه ساله که یک بار مرده است

سال گذشته ، پسری سه ساله ، در نزدیکی مرز سوریه و اسرائیل ، ادعا کرد که به یاد می آورد که در زندگی قبلی به قتل رسیده است  . این پسر کوچک می گفت که با یک تبر کشته شده است ، با بیان این اطلاعات ، پلیس و سایر افراد با راهنمایی این کودک ، به محلی که جنازه در آن جا دفن شده بود رفتند . عجیب ترین قسمت این داستان اینجاست ، در محلی که کودک نشان داده بود ، یک اسکلت انسان به همراه تبری در کنار آن پیدا شد . هیچ پاسخ رسمی برای بروز این پدیده عجیب ارائه نشده است ، شاید پیدا کردن توجیهی مناسب برای این اتفاق چندین سال و یا شاید چندین دهه به طول بینجامد .


[dropcap size=big]۱۶[/dropcap]جسمی شبیه به استخوان در تصاویر ارسالی از سطح مریخ .

جسمی شبیه به استخوان در تصاویر ارسالی از سطح مریخ

در سال ۲۰۱۴ ، مریخ نورد کنجکاوی تصاویر مربوط به سطح مریخ را به زمین مخابره کرد . با انتشار این تصاویر در اینترنت ، برخی از کاربران تیز چشم متوجه وجود قطعه ای شبیه به استخوان در سطح مریخ شدند . نمونه های مشابهی قبلا توسط کاربران گزارش شده بود که ناسا آن ها را با دلایل نسبتا قانع کنده توجیه می کرد ، اما برای این تصویر هنوز توضیحی منطقی از سمت ناسا ارائه نشده است .


[dropcap size=big]۱۵[/dropcap]پسری که چندین سال است در دژاوو خود گیر کرده است .

پسری که چندین سال است در دژاوو خود گیر کرده است .

دانشجویی ۲۳ ساله که نام او مشخص نشده ، قربانی یکی از سنگین ترین دژاووهای ثبت شده تاریخ شده است . بر اساس گفته های خود او ، حسی بسیار قوی قبل از انجام هر کاری در وی به وجود می آید که فکر می کند این کار را قبلا انجام داده است . این حس به حدی قوی در وی است که مانع درست انجام دادن کار های او می شود و به همین دلیل دانشگاه را ترک کرده است . پزشکان هنوز دلیل روشنی برای انی وضعیت اعلام نکرده اند .


[dropcap size=big]۱۴[/dropcap]حلقه یخی غول آسا در قطب جنوب .

حلقه های یخی غول آسا در قطب جنوب .

حدود دو ماه پیش یک دهانه بزرگ یخی به قطر دو کیلومتر در قطب جنوب کشف شد . این دهانه یخی توسط کریستین مولر ، متخصص ژئوفیزیک در طول یک پرواز بازرسی معمولی پیدا شده است . مطالعه در مورد این دهانه رازآلود سبب شد که مولر و تیمش پی ببرند که در سال ۲۰۰۴ یک شهاب سنگ به اندازه یک خانه وارد زمین شده بود و محققان احتمال داده بودند که این شهاب در جایی در قطب جنوب برخورد کرده است . محققان احتمال داده اند که این دهانه ، محل برخورد شهاب سنگی است که ۱۱ سال پیش با این منطقه برخورد کرده است .


[dropcap size=big]۱۳[/dropcap]مرد جوانی که هنگام بیدار شدن از خواب آتش گرفت .

مرد جوانی که هنگام بیدار شدن از خواب آتش گرفت .تابستان گذشته ، پلیس کانادا با یکی از عجیب ترین پرونده های خود برخورد کرد ، پسری ۲۰ ساله هنگامی که از خواب بیدار شد متوجه شد که بدنش آتش گرفته و در حال سوختن است . شاهدان عینی گفته اند که شعله های آتش خود به خود روی پوست بدن او ایجاد شده است . این پسر جوان با سوختگی درجه ۲ در یکی از بیمارستان های محلی بستری شد ، کلیه پزشکان معالج ادعا کردند که هرگز چنین موردی را ندیده اند و نمی توانند آن را توجیه کنند .


[dropcap size=big]۱۲[/dropcap]سایه انسان ، روی سطح مریخ !

سایه انسان ، روی سطح مریخ این مورد یکی از مواردی است که اخیرا در فضای اینترنت درباره ماموریت ناسا در مریخ به وجود آمده و گفتگوهای اینترنتی را به خود اختصاص داد . همانطور که در تصویر بالا که توسط کاوشکر کنجکاوی ارسال شده است می بینید ، سایه یک انسان در کنار این کاوشگر به وضوح دیده می شود . با انتشار این تصویر در فضای مجازی ، بسیاری از نظریه های مختلف نیز منتشر شد ، برخی افراد می گویند که در حال حاضر امکان ارسال انسان به مریخ و زندگی در آن برای بشر امکان پذیر است ولی ناسا آن را پنهان می کند ، برخی دیگر نیز می گویند که این ماموریت از اساس یک فریب است و هرگز کاوشگری روی سطح مریخ فرود نیامده است ، تمام این تصاویر هم در همان استودیویی که سفر به ماه در آن فیلم برداری شده ، تهیه شده اند . نظر شما چیست ؟


[dropcap size=big]۱۱[/dropcap]کوه های یخی صدای مخصوص به خود را دارند .

صدای کوه های یخیبسیاری از دانشمندان دانشگاه های آمریکا ، انگلیس و لهستان بر این باورند که هر یک از کوه های یخی در قطب ها دارای صدای مخصوص به خود هستند . با قرار دادن میکروفون زیر آبی ، نزدیک به این کوه ها ، محققان قادر به نظارت بر روند شکستن یخ به دور از جریان اصلی هستند . اگر چه این پدیده یک پدیده واقعی است ، اما هیچ کس تاکنون نتوانسته توضیحی دقیق در مورد آن ارائه دهد .


[dropcap size=big]۱۰[/dropcap]مشاهده جسم ناشناخته پرنده (UFO) در آسمان آمریکای جنوبی .

یوفو در آمریکای جنوبیاحتمالا با دیدن عنوان UFO در این گزینه ، یاد خیال پردازی های عده ای شده اید که داستان های خیالی در مورد آن ایجاد کرده و در فضای اینترنت منتشر می کنند ، اما تصویری که در این مورد می بینید ، حقه فتوشاپی نیست . این اتفاق که چند ماه پیش در آمریکای جنوبی رخ داد ، توسط تعداد زیادی شاهد در دو کشور برزیل و آرژانتین دیده شده است . اغلب ستاره شناسان این پدیده را با شک و تردید به یک ستاره دنباله دار نسبت داده اند . توضیح دقیقی در مورد این پدیده ارائه نشده است .


[dropcap size=big]۹[/dropcap]زنی که ۱۰۰۰ بار مرده و زنده (تجربه نزدیک به مرگ) شده است .

تجربه نزدیک به مرگبرخی افراد در طول تاریخ به قدری خوش شانس یا بدشانس (با توجه به نوع نگرش شما) بوده اند که توانسته اند ، حالتی نزدیک به مرگ را در زندگی خود تجربه کنند . اما برای Beverley Gilmour چهل و نه ساله ، این اتفاق بیش از ۱۰۰۰ بار رخ داده است . در سال ۲۰۱۳ ، پزشکان و دانشمندانی که روی این شخص مطالعه می کردند ، این اتفاق را تایید نموده و وی را تنها فردی در جهان می دانند که این اتفاق برای وی رخ می دهد . آن ها هنوز نتوانسته اند علت این حالت استثنایی را شرح دهند .


[dropcap size=big]۸[/dropcap]مشاهده گوزن منقرض شده در ویتنام .

مشاهده مجدد گوزن منقرض شدهگروهی از محققان که روی جمعیت گوزن ها در یکی از مناطق ویتنام ، تحقیق می کردند ، به صورت کاملا اتفاقی گونه ای از گوزن را که نزدیک ۸۵ پیش منقرض شده بود و نزدیک به ۱ قرن اثری از آن نبود را کشف کردند . تا کنون ، ان ها هیچ توضیح علمی برای این اتفاق ارائه نداده اند . این اتفاق به قدری عجیب است که برخی افراد ، روز رستاخیز را نزدیک دانسته و آن را نویدی بر نزدیک بودن این روز دانسته اند . واقعا عجیب است که یک حیوان برای مدت ۸۷ سال دیده نشود ، شما چه فکر می کنید ؟


[dropcap size=big]۷[/dropcap]پسری ۱۲ ساله که تشنگی و گرسنگی را احساس نمی کند .

پسری 12 ساله که تشنگی و گرسنگی را احساس نمی کند .راز پسر ۱۲ ساله ، لندُن جونز ، که توانایی احساس گرسنگی و تشنگی را ندارد ، هنوز برای پزشکان افشا نشده است . این پسر ۱۲ ساله وقتی که یک روز از خواب بیدار شد ، متوجه حالت گیجی و درد قفسه سینه شد ، با بردن وی به بیمارستان مشخص شد که ریه چپ او دارای عفونت باکتریایی است که با نظارت پزشکان کاملا درمان شد .

بعد از این اتفاق ، این پسر نوجوان ، هیچ اشتهایی نسبت به غذا و آب ندارد ، ولی می تواند مزه و بوی غذاها و نوشیدنی ها را به درستی احساس کند . با توجه به این حالت خاص ، وزن لندُن به شدت کاهش یافت ، پدر و مادر او باید وقت غذا و آب خوردنش را به وی یادآوری کنند .


[dropcap size=big]۶[/dropcap]استخراج سنگ عجیبی پر از الماس در روسیه .

استخراج سنگ عجیبی پر از الماس در روسیه . دو ماه پیش ، یک قطعه سنگ از معادن روسیه استخراج شد که حاوی بیش از ۳۰ هزار الماس است . این سنگ به قدری نادر و عجیب بود که برای پیشرفت علم و تحقیق بیشتر ، به دانشمندان اهدا شد ، شاید آن ها بتوانند توضیحی علمی درباره علت و نحوه ایجاد آن ارائه دهند .


[dropcap size=big]۵[/dropcap]هجوم میلیاردها موجود عجیب به سواحل آمریکا .

بادبانکتعداد زیادی از موجودات عجیب با عنوان بادبانک ، در سواحل غربی آمریکا طی چند ماه گذشته به گل نشسته اند . این موجودات دریایی آبی رنگ ، در تعداد میلیاردی در سواحل آمریکا دیده شده اند . هیچ کس توضیحی دقیق در مورد علت این پدیده پیدا نکرده است .


[dropcap size=big]۴[/dropcap]مشاهده درخشش مرموز قرمز رنگ ، زیر آب های اقیانوس آرام .

درخشش مرموز قرمز رنگ ، زیر آب های اقیانوس آرام دو خلبان روسیه ای ، اخیرا گزارش داده اند که زیر آب های اقیانوس آرام ، نوری قرمز رنگ و زیبا را دیده اند . این دو خلبان برای اولین بار وقتی متوجه این پدیده شدند که نورهایی سریع به آن منطقه تابیده و سپس رنگ های قرمز و نارجی زیر آب دیده شده اند . موضوع عجیب تر این است که هیچ طوفانی در آن زمان ، در منطقه رخ نمی داده و هیچ انسانی تا کنون چیزی شبیه به این موضوع ندیده است .


[dropcap size=big]۳[/dropcap]پر شدن ساحل از ماهی های مرده در شب سال نو و ناپدید شدن یکباره آن ها .

ماهی های مرده در ساحلدر سال ۲۰۱۲ ، هزاران ماهی مرده در سواحل شمالی نروژ دیده شده و به طرزی عجیب به یکباره ناپدید شده اند . طبق تخمین مردم محلی ، بیش از ۲۰ تن ماهی در ساحل وجود داشته است که قبل از تخمین رسمی کارشناسان ، ناپدید شده اند . این پدیده هنوز به صورت یک راز باقی مانده است .


[dropcap size=big]۲[/dropcap]بارش گوی های آبی رنگ از آسمان .

بارش گوی های آبی رنگ از آسمان پس از وقوع طوفان تگرگ در انگلستان ، گوی های ژله ای آبی رنگ ، با قطری حدود ۳ سانتی متر از آسمان شروع به باریدن کرد . پس از اتمام این بارش ، رنگ آسمان تغییر کرد و به رنگ زرد تیره در آمد . یکی از شاهد های محلی گفت که تعدادی از این گوی های را پیدا کرده و با باز کردن آن ها متوجه شده که بیرون ان ها از درونشان سخت تر بوده و داخل آن ها حالتی شبیه به ژله داشته است ، این گوی ها بویی نداشته ، چسب ناک نبوده و حتی ذوب هم نمی شده اند . این گوی های عجیب چه چیزی بودند ؟ احتمالا هرگز متوجه نخواهیم شد .


[dropcap size=big]۱[/dropcap]بارش پرنده های مرده از آسمان شهری در آمریکا .

بارش پرنده های مرده از آسمان در آرکانزاس مردم محلی شهری کوچک در آرکانزاس آمریکا ، شاهد این پدیده ترسناک بوده اند . این اتفاق در ساعات اولیه سال نو ۲۰۱۲ اتفاق افتاد و در آن نزدیک به ۵۰۰۰ پرنده مرده از آسمان سقوط کرد . چیزی که این اتفاق را عجیب تر می کند این است که دقیقا در ساعات اولیه سال ۲۰۱۱ نیز این پدیده رخ داده و پرندگان مرده از آسمان سقوط کرده اند .

مطلب قبلی۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس
مطلب بعدی۲۰ واقعیت باورنکردنی درباره تمدن مایا ها

یک دیدگاه

  1. آخری دلیلش کشف شده . به خاطر آتش بازی سال نو پرندگان وحشت زده در شب یعنی زمانی که بینایی ضعیفی دارند ناگهان پرواز کرده و به هم برخورد کردند.بعداز این واقعه آتش بازی داخل این شهر ممنوع اعلام شد.

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here