از زمان های گذشته تا به امروز ، علم قدرتمندترین وسیله انسان برای پاسخ دادن به مسائل مربوط به جهان هستی و محیط پیرامون وی بوده است . با این حال ، پدیده های فراوانی در جهان وجود دارد که دانش امروزی بشر قادر به پاسخ گویی و توجیه علمی آن ها نیست . در این مطلب قرار نیست پدیده ها را توجیه کنیم ، فقط لیستی از ۲۰ پدیده عجیبی که در دهه گذشته اتفاق افتاده اند و هنوز پاسخی برای آن ها ارائه نشده است را بررسی می کنیم . شما می توانید پاسخی قانع کننده و علمی به علت بروز این پدیده ها بدهید ؟ آن را در بخش دیدگاه های این مطلب با ما به اشتراک بگذارید .


 

[dropcap size=big]۲۰[/dropcap]مردی که با برخورد ضربه به سرش ، تبدیل به نابغه ریاضی شد .

مرد نابغه ریاضی

بر خلاف دانش پزشکی که می گوید برخورد جسم خارجی با سر می تواند باعث سوختن سلول ها و کندی ذهن به صورت موقت یا دائم شود ، یک اتفاق جالب برای جیسون پدگت رخ داده است . وقتی که یک فرد در خیابان به وی حمله کرد و ضربه ای با مشت به سر او زد ، این مرد ۳۱ ساله یک شبه تبدیل به یک ریاضی دان نخبه شد . جیسون دانشگاه را ترک کرده بود و محاسبات ساده ریاضی هم در زندگی روزمره او جایی نداشت ، با این وجود ، ضربه ای به سر او باعث افزایش چشم گیر مهارت وی در حل مسائل سنگین ریاضی شده است .

جیسون جز یکی از ۴۰ فرد شناخته شده تاریخ است که به سندروم ساوانت شده اند . این سندروم که از دیدگاه پزشکی به دلایل نامعلومی رخ می دهد و معمولا با برخورد ضربه به سر اتفاق می افتد ، در بعضی افراد باعث افزایش خارق العاده مهارت های او در زمینه های هنر ، موسیقی و ریاضیات می شود .


[dropcap size=big]۱۹[/dropcap]مرگ هزاران لاک پشت در فلوریدا .

مرگ دسته جمعی لاک پشت ها

انجمن حمایت از حیات وحش فلوریدا موفق نشد دلیلی قانع کننده ، برای مرگ هزارن لاک پشت در سال ۲۰۱۲ ارائه دهد . مرد محلی در حین عبور از یکی از جاده های این منطقه متوجه مرگ هزاران لاک پشت در این منطقه شدند ، تحقیقات بیشتر در این زمینه همچنان ادامه دارد ولی تا کنون پاسخی برای این پدیده مرموز ارائه نشده است .


[dropcap size=big]۱۸[/dropcap]مشاهده موجودی شبیه انسان در شیلی با توانایی پرواز .

مشاهده موجودی شبیه انسان در شیلی با توانایی پرواز .

یک گزارش عجیب در سال ۲۰۱۳ منتشر شد که در آن مشاهده موجودی شبیه انسان با قابلیت پرواز گزارش شده بود . فرد جوانی که شاهد این موجود بوده است ادعا کرد که این موجود چیزی بین بَتمن و دراکولا بوده دارای بال هایی شبیه به خفاش ، دندان هایی تیز ، پنجه های بزرگ و قدرتمند و دمی بلند بوده است . آیا این موجود ساخته ذهن این فرد جوان بوده یا در واقع نشانه ای از وجود موجودات باستانی است ، کسی نمی داند !


[dropcap size=big]۱۷[/dropcap]پسری سه ساله که اطلاعات وحشت انگیزی از فردی که او را در زندگی قبلی کشته است ، ارائه داد .

پسر سه ساله که یک بار مرده است

سال گذشته ، پسری سه ساله ، در نزدیکی مرز سوریه و اسرائیل ، ادعا کرد که به یاد می آورد که در زندگی قبلی به قتل رسیده است  . این پسر کوچک می گفت که با یک تبر کشته شده است ، با بیان این اطلاعات ، پلیس و سایر افراد با راهنمایی این کودک ، به محلی که جنازه در آن جا دفن شده بود رفتند . عجیب ترین قسمت این داستان اینجاست ، در محلی که کودک نشان داده بود ، یک اسکلت انسان به همراه تبری در کنار آن پیدا شد . هیچ پاسخ رسمی برای بروز این پدیده عجیب ارائه نشده است ، شاید پیدا کردن توجیهی مناسب برای این اتفاق چندین سال و یا شاید چندین دهه به طول بینجامد .


[dropcap size=big]۱۶[/dropcap]جسمی شبیه به استخوان در تصاویر ارسالی از سطح مریخ .

جسمی شبیه به استخوان در تصاویر ارسالی از سطح مریخ

در سال ۲۰۱۴ ، مریخ نورد کنجکاوی تصاویر مربوط به سطح مریخ را به زمین مخابره کرد . با انتشار این تصاویر در اینترنت ، برخی از کاربران تیز چشم متوجه وجود قطعه ای شبیه به استخوان در سطح مریخ شدند . نمونه های مشابهی قبلا توسط کاربران گزارش شده بود که ناسا آن ها را با دلایل نسبتا قانع کنده توجیه می کرد ، اما برای این تصویر هنوز توضیحی منطقی از سمت ناسا ارائه نشده است .


[dropcap size=big]۱۵[/dropcap]پسری که چندین سال است در دژاوو خود گیر کرده است .

پسری که چندین سال است در دژاوو خود گیر کرده است .

دانشجویی ۲۳ ساله که نام او مشخص نشده ، قربانی یکی از سنگین ترین دژاووهای ثبت شده تاریخ شده است . بر اساس گفته های خود او ، حسی بسیار قوی قبل از انجام هر کاری در وی به وجود می آید که فکر می کند این کار را قبلا انجام داده است . این حس به حدی قوی در وی است که مانع درست انجام دادن کار های او می شود و به همین دلیل دانشگاه را ترک کرده است . پزشکان هنوز دلیل روشنی برای انی وضعیت اعلام نکرده اند .


[dropcap size=big]۱۴[/dropcap]حلقه یخی غول آسا در قطب جنوب .

حلقه های یخی غول آسا در قطب جنوب .

حدود دو ماه پیش یک دهانه بزرگ یخی به قطر دو کیلومتر در قطب جنوب کشف شد . این دهانه یخی توسط کریستین مولر ، متخصص ژئوفیزیک در طول یک پرواز بازرسی معمولی پیدا شده است . مطالعه در مورد این دهانه رازآلود سبب شد که مولر و تیمش پی ببرند که در سال ۲۰۰۴ یک شهاب سنگ به اندازه یک خانه وارد زمین شده بود و محققان احتمال داده بودند که این شهاب در جایی در قطب جنوب برخورد کرده است . محققان احتمال داده اند که این دهانه ، محل برخورد شهاب سنگی است که ۱۱ سال پیش با این منطقه برخورد کرده است .


[dropcap size=big]۱۳[/dropcap]مرد جوانی که هنگام بیدار شدن از خواب آتش گرفت .

مرد جوانی که هنگام بیدار شدن از خواب آتش گرفت .تابستان گذشته ، پلیس کانادا با یکی از عجیب ترین پرونده های خود برخورد کرد ، پسری ۲۰ ساله هنگامی که از خواب بیدار شد متوجه شد که بدنش آتش گرفته و در حال سوختن است . شاهدان عینی گفته اند که شعله های آتش خود به خود روی پوست بدن او ایجاد شده است . این پسر جوان با سوختگی درجه ۲ در یکی از بیمارستان های محلی بستری شد ، کلیه پزشکان معالج ادعا کردند که هرگز چنین موردی را ندیده اند و نمی توانند آن را توجیه کنند .


[dropcap size=big]۱۲[/dropcap]سایه انسان ، روی سطح مریخ !

سایه انسان ، روی سطح مریخ این مورد یکی از مواردی است که اخیرا در فضای اینترنت درباره ماموریت ناسا در مریخ به وجود آمده و گفتگوهای اینترنتی را به خود اختصاص داد . همانطور که در تصویر بالا که توسط کاوشکر کنجکاوی ارسال شده است می بینید ، سایه یک انسان در کنار این کاوشگر به وضوح دیده می شود . با انتشار این تصویر در فضای مجازی ، بسیاری از نظریه های مختلف نیز منتشر شد ، برخی افراد می گویند که در حال حاضر امکان ارسال انسان به مریخ و زندگی در آن برای بشر امکان پذیر است ولی ناسا آن را پنهان می کند ، برخی دیگر نیز می گویند که این ماموریت از اساس یک فریب است و هرگز کاوشگری روی سطح مریخ فرود نیامده است ، تمام این تصاویر هم در همان استودیویی که سفر به ماه در آن فیلم برداری شده ، تهیه شده اند . نظر شما چیست ؟


[dropcap size=big]۱۱[/dropcap]کوه های یخی صدای مخصوص به خود را دارند .

صدای کوه های یخیبسیاری از دانشمندان دانشگاه های آمریکا ، انگلیس و لهستان بر این باورند که هر یک از کوه های یخی در قطب ها دارای صدای مخصوص به خود هستند . با قرار دادن میکروفون زیر آبی ، نزدیک به این کوه ها ، محققان قادر به نظارت بر روند شکستن یخ به دور از جریان اصلی هستند . اگر چه این پدیده یک پدیده واقعی است ، اما هیچ کس تاکنون نتوانسته توضیحی دقیق در مورد آن ارائه دهد .


[dropcap size=big]۱۰[/dropcap]مشاهده جسم ناشناخته پرنده (UFO) در آسمان آمریکای جنوبی .

یوفو در آمریکای جنوبیاحتمالا با دیدن عنوان UFO در این گزینه ، یاد خیال پردازی های عده ای شده اید که داستان های خیالی در مورد آن ایجاد کرده و در فضای اینترنت منتشر می کنند ، اما تصویری که در این مورد می بینید ، حقه فتوشاپی نیست . این اتفاق که چند ماه پیش در آمریکای جنوبی رخ داد ، توسط تعداد زیادی شاهد در دو کشور برزیل و آرژانتین دیده شده است . اغلب ستاره شناسان این پدیده را با شک و تردید به یک ستاره دنباله دار نسبت داده اند . توضیح دقیقی در مورد این پدیده ارائه نشده است .


[dropcap size=big]۹[/dropcap]زنی که ۱۰۰۰ بار مرده و زنده (تجربه نزدیک به مرگ) شده است .

تجربه نزدیک به مرگبرخی افراد در طول تاریخ به قدری خوش شانس یا بدشانس (با توجه به نوع نگرش شما) بوده اند که توانسته اند ، حالتی نزدیک به مرگ را در زندگی خود تجربه کنند . اما برای Beverley Gilmour چهل و نه ساله ، این اتفاق بیش از ۱۰۰۰ بار رخ داده است . در سال ۲۰۱۳ ، پزشکان و دانشمندانی که روی این شخص مطالعه می کردند ، این اتفاق را تایید نموده و وی را تنها فردی در جهان می دانند که این اتفاق برای وی رخ می دهد . آن ها هنوز نتوانسته اند علت این حالت استثنایی را شرح دهند .


[dropcap size=big]۸[/dropcap]مشاهده گوزن منقرض شده در ویتنام .

مشاهده مجدد گوزن منقرض شدهگروهی از محققان که روی جمعیت گوزن ها در یکی از مناطق ویتنام ، تحقیق می کردند ، به صورت کاملا اتفاقی گونه ای از گوزن را که نزدیک ۸۵ پیش منقرض شده بود و نزدیک به ۱ قرن اثری از آن نبود را کشف کردند . تا کنون ، ان ها هیچ توضیح علمی برای این اتفاق ارائه نداده اند . این اتفاق به قدری عجیب است که برخی افراد ، روز رستاخیز را نزدیک دانسته و آن را نویدی بر نزدیک بودن این روز دانسته اند . واقعا عجیب است که یک حیوان برای مدت ۸۷ سال دیده نشود ، شما چه فکر می کنید ؟


[dropcap size=big]۷[/dropcap]پسری ۱۲ ساله که تشنگی و گرسنگی را احساس نمی کند .

پسری 12 ساله که تشنگی و گرسنگی را احساس نمی کند .راز پسر ۱۲ ساله ، لندُن جونز ، که توانایی احساس گرسنگی و تشنگی را ندارد ، هنوز برای پزشکان افشا نشده است . این پسر ۱۲ ساله وقتی که یک روز از خواب بیدار شد ، متوجه حالت گیجی و درد قفسه سینه شد ، با بردن وی به بیمارستان مشخص شد که ریه چپ او دارای عفونت باکتریایی است که با نظارت پزشکان کاملا درمان شد .

بعد از این اتفاق ، این پسر نوجوان ، هیچ اشتهایی نسبت به غذا و آب ندارد ، ولی می تواند مزه و بوی غذاها و نوشیدنی ها را به درستی احساس کند . با توجه به این حالت خاص ، وزن لندُن به شدت کاهش یافت ، پدر و مادر او باید وقت غذا و آب خوردنش را به وی یادآوری کنند .


[dropcap size=big]۶[/dropcap]استخراج سنگ عجیبی پر از الماس در روسیه .

استخراج سنگ عجیبی پر از الماس در روسیه . دو ماه پیش ، یک قطعه سنگ از معادن روسیه استخراج شد که حاوی بیش از ۳۰ هزار الماس است . این سنگ به قدری نادر و عجیب بود که برای پیشرفت علم و تحقیق بیشتر ، به دانشمندان اهدا شد ، شاید آن ها بتوانند توضیحی علمی درباره علت و نحوه ایجاد آن ارائه دهند .


[dropcap size=big]۵[/dropcap]هجوم میلیاردها موجود عجیب به سواحل آمریکا .

بادبانکتعداد زیادی از موجودات عجیب با عنوان بادبانک ، در سواحل غربی آمریکا طی چند ماه گذشته به گل نشسته اند . این موجودات دریایی آبی رنگ ، در تعداد میلیاردی در سواحل آمریکا دیده شده اند . هیچ کس توضیحی دقیق در مورد علت این پدیده پیدا نکرده است .


[dropcap size=big]۴[/dropcap]مشاهده درخشش مرموز قرمز رنگ ، زیر آب های اقیانوس آرام .

درخشش مرموز قرمز رنگ ، زیر آب های اقیانوس آرام دو خلبان روسیه ای ، اخیرا گزارش داده اند که زیر آب های اقیانوس آرام ، نوری قرمز رنگ و زیبا را دیده اند . این دو خلبان برای اولین بار وقتی متوجه این پدیده شدند که نورهایی سریع به آن منطقه تابیده و سپس رنگ های قرمز و نارجی زیر آب دیده شده اند . موضوع عجیب تر این است که هیچ طوفانی در آن زمان ، در منطقه رخ نمی داده و هیچ انسانی تا کنون چیزی شبیه به این موضوع ندیده است .


[dropcap size=big]۳[/dropcap]پر شدن ساحل از ماهی های مرده در شب سال نو و ناپدید شدن یکباره آن ها .

ماهی های مرده در ساحلدر سال ۲۰۱۲ ، هزاران ماهی مرده در سواحل شمالی نروژ دیده شده و به طرزی عجیب به یکباره ناپدید شده اند . طبق تخمین مردم محلی ، بیش از ۲۰ تن ماهی در ساحل وجود داشته است که قبل از تخمین رسمی کارشناسان ، ناپدید شده اند . این پدیده هنوز به صورت یک راز باقی مانده است .


[dropcap size=big]۲[/dropcap]بارش گوی های آبی رنگ از آسمان .

بارش گوی های آبی رنگ از آسمان پس از وقوع طوفان تگرگ در انگلستان ، گوی های ژله ای آبی رنگ ، با قطری حدود ۳ سانتی متر از آسمان شروع به باریدن کرد . پس از اتمام این بارش ، رنگ آسمان تغییر کرد و به رنگ زرد تیره در آمد . یکی از شاهد های محلی گفت که تعدادی از این گوی های را پیدا کرده و با باز کردن آن ها متوجه شده که بیرون ان ها از درونشان سخت تر بوده و داخل آن ها حالتی شبیه به ژله داشته است ، این گوی ها بویی نداشته ، چسب ناک نبوده و حتی ذوب هم نمی شده اند . این گوی های عجیب چه چیزی بودند ؟ احتمالا هرگز متوجه نخواهیم شد .


[dropcap size=big]۱[/dropcap]بارش پرنده های مرده از آسمان شهری در آمریکا .

بارش پرنده های مرده از آسمان در آرکانزاس مردم محلی شهری کوچک در آرکانزاس آمریکا ، شاهد این پدیده ترسناک بوده اند . این اتفاق در ساعات اولیه سال نو ۲۰۱۲ اتفاق افتاد و در آن نزدیک به ۵۰۰۰ پرنده مرده از آسمان سقوط کرد . چیزی که این اتفاق را عجیب تر می کند این است که دقیقا در ساعات اولیه سال ۲۰۱۱ نیز این پدیده رخ داده و پرندگان مرده از آسمان سقوط کرده اند .

مطلب قبلی۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس
مطلب بعدی۲۰ واقعیت باورنکردنی درباره تمدن مایا ها

2 دیدگاه

  1. آخری دلیلش کشف شده . به خاطر آتش بازی سال نو پرندگان وحشت زده در شب یعنی زمانی که بینایی ضعیفی دارند ناگهان پرواز کرده و به هم برخورد کردند.بعداز این واقعه آتش بازی داخل این شهر ممنوع اعلام شد.

  2. مورد ۱۷ چندین بار اتفاق افتاده که آخریشم یه پسر ۶ساله اهل ویتنام بود که گفته بود من سرباز بودم وتیرخوردم وبه در خونه قبلیشون رفت وچیزایی واسه پدرمادر قبلیش تعریف کرد که فقط اونا میدونستن

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here