دائما با مدارهای الکتریکی سروکار دارید؟ برای محکم شدن اتصالات نیاز به کمک دارید؟ خرید روغن لحیم راه‌حل قطعی شما است. این روغن شما را در وصل قطعات الکترونیکی کمک شایانی می‌کند. در این مقاله به بررسی کاملترین راهنمای خرید روغن لحیم می‌پردازیم. علاوه بر آن شما را با انواع روغن لحیم نیز آشنا می‌کنیم. بنابراین اگر قصد تهیه روغن لحیم را دارید، بهتر است قبل از خرید این مقاله را مطالعه فرمایید.

روغن لحیم‌کاری چیست؟

اگر کار شما با مدارهای الکتریکی است قطعا روغن لحیم‌کاری را می‌شناسید. پس از کار با هویه ممکن است دو قطعه موردنظر به خوبی به هم متصل نشوند در این موارد روغن لحیم به کار می‌آید. این روغن باعث می‌شود قطعات موردنظر با استحکام بیش‌تری به هم وصل شوند. همه افراد چه کسانی که به تازگی وارد این کار شده‌اند چه افراد حرفه‌ای و متخصص می‌توانند از این ماده پرکاربرد استفاده نمایند. خرید روغن لحیم به کار شما سرعت می‌بخشد.

علاوه بر آن دقت کار شما نیز افزایش می‌یابد. ‌افردای که به طور تخصصی به کار با مدارهای الکتریکی مشغول هستند لازم است بهترین نوع روغن لحیم را خریداری نمایند. اگر می‌خواهید با انواع روغن لحیم‌کاری آشنا شوید تا پایان مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله به شرح انواع روغن لحیم، روش‌های لحیم‌کاری و همچنین راهنمای خرید می‌پردازیم.

انواع روغن لحیم

روغن لحیم در برندهای مختلفی تولید می‌شود. به دلیل پراستفاده بودن این ماده در کار با قطعات، شرکت‌های زیادی به تولید این ماده ارزشمند اقدام کرده‌اند. روغن لحیم نه تنها در کشور ایران بلکه در کشورهای پیشرفته‌ای چون آلمان نیز تولید می‌شود. کیفیت روغن‌ها متفاوت است. استفاده از روغن لحیم‌کاری بی کیفیت تاثیر منفی در نتیجه کار شما خواهد گذاشت. به خصوص برای افرادی که در این حوزه تخصص دارند و به عنوان پیشه لحیم‌کاری می‌کنند.

روغن نامناسب باعث می‌شود قطعات موردنظر در زمان کوتاهی از هم باز شوند. این معضل بزرگ شرکت یا برند شما را نامعتبر می‌کند؛ چراکه نتیجه کار شما بی‌کیفیت خواهد بود. گاهی نیز روغن لحیم تا حدی بی‌کیفیت است که هیچ تاثیری در اتصال قطعات نخواهد گذاشت. به عبارتی دیگر به دلیل کیفیت پایین، قطعات به هم وصل نمی‌شوند و کار ناتمام خواهد ماند. به همین علت بهتر است در هنگام خرید روغن لحیم توجه کافی داشته باشید. خرید مناسب نتیجه مناسبی نیز در پی خواهد داشت. به منظور تسهیل فرآیند خرید در این بخش نام معروف‌ترین برندهای روغن لحیم ذکر شده است:

 • روغن لحیم آلمانی برند لاتفت
 • روغن لحیم آلمانی فلدر
 • روغن لحیم ایرانی برند ممتاز
 • روغن لحیم L.D
 • روغن لحیم مبنا
 • روغن لحیم پروسکیت
 • روغن لحیم گوت

کاملترین راهنمای خرید روغن لحیم

در کار با قطعات و مدارهای الکترونیکی از سه نوع مختلف روغن لحیم استفاده می‌شود. مواد تشکیل‌دهنده این سه نوع روغن با هم تفاوت دارد. انتخاب هر یک از آن‌ها با توجه به هدف ما از لحیم‌کاری و همچنین ابزارهای ما انتخاب خواهد شد. روش لحیم‌کاری نیز تاثیر زیادی در انتخاب ما خواهد داشت. در هر روش لحیم‌کاری باید از نوع مخصوصی روغن لحیم استفاده کرد. در این بخش علاوه بر معرفی این سه نوع به شرح کاربرد آن‌ها نیز می‌پردازیم. با مطالعه دقیق این بخش می‌توانید انتخابی دقیق و مناسب را تجربه کنید. مهم‌ترین انواع روغن لحیم به شرح زیر است:

 • روغن لحیم یا همان فلاکس رزین
 • روغن لحیم حل شده در آب
 • روغن لحیم مجهز به تمیزکننده

این سه نوع لحیم مهم‌ترین انواع روغن‌های لحیم هستند. با توجه به کاربرد و عملکرد می‌توانید به خرید روغن لحیم مناسب اقدام نمایید. انوع نام برده شده در روش‌های مختلف لحیم‌کاری مورداستفاده قرار می‌گیرند. با مطالعه این روش‌ها می‌توانید انتخاب شایسته‌ای داشته باشید. در بخش بعدی روش‌های لحیم‌کاری با جزئیات شرح داده خواهد شد. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید سیم چین

روش لحیم‌کاری موجی

در این روش حلال‌ها کاربرد زیادی دارند. از روغن لحیم نیز برای تمیز کردن قطعات استفاده می‌شود. استفاده از روغن لحیم مناسب کمک زیادی به کاهش اکسیداسیون می‌کند. اگر می‌خواهید در این روش از روغن لحیم استفاده کنید حتما برد را قبل از روغن‌کاری تمیز فرمایید تا مشکلی در فرآیند لحیم‌کاری به وجود نیاید.

روش لحیم‌کاری قلع‌پوشانی

با توجه به نوع بورد می‌توان از روش استثنایی لحیم‌کاری قلع‌پوشانی بهره برد. در این روش باید از روغن‌های لحیم‌کاری مخصوصی استفاده کرد. اگر تمایل به استفاده از این روش لحیم‌کاری دارید از فلاکس‌های چسبنده استفاده کنید تا در حین کار با مشکل مواجه نشوید. خمیر قلعی که در این روش مورداستفاده قرار می‌گیرد از تعدادی گوی کوچک درست شده است. این نوع لحیم می‌تواند قطعات را محکم به هم وصل کند. بااستفاده از حرارت بالا قطعات به خوبی به هم جوش می‌خورند و از هم باز نمی‌شوند.

استفاده از این روغن لحیم مزایایی دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای آن تمیز شدن سطوح موردنظر است. علاوه بر آن این روغن لحیم مانع اکسیداسیون می‌شود. در حین لحیم‌کاری ممکن است در اثر تماس با هوا عمل اکسیداسیون انجام گیرد. به منظور پیشگیری از این مشکل می‌توان از روش قلع‌پوشانی با استفاده از روغن‌های نام‌برده در این بخش استفاده نمود. روغن‌های خمیری و چسبناک دارای مواد افزودنی هستند. این مواد کمک شایانی به فرآیند لحیم‌‌کاری می‌کند.

روش لحیم‌کاری انتخابی

اگر قصد انجام لحیم‌کاری انتخابی دارید در خرید روغن لحیم به نکات ذکر شده در این بخش دقت نمایید. در این روش لحیم‌کار از روند قطره جت استفاده می‌کند. این کار باعث می‌شود لحیم‌کاری بهتر و محکم‌تر انجام شود. در روش‌های لحیم‌کاری انتخابی می‌توان از عمل پاشش استفاده نمود. با پاشش فلاکس یا روغن لحیم موردنظر می‌توان لحیم‌کاری دقیق و بی‌نقصی را تجربه کرد. بنابراین دقت کنید که برای داشتن لحیمی کامل و مناسب روش لحیم‌کاری انتخابی را با دقت انتخاب فرمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انبر دست

در خرید روغن لحیم به چه نکاتی توجه کنیم؟

لحیم‌کاری تاثیر مثبتی در فرایند کار با قطعات الکترونیکی دارد. در خرید روغن لحیم سعی کنید با توجه به ابزارها، هدف از لحیم‌کاری و نوع آن به انتخاب مبادرت فرمایید. استفاده از روغن لحیم مناسب روند لحیم‌کاری را بهبود می‌بخشد. سرعت لحیم‌کاری با انتخاب مناسب روغن افزایش می‌یابد. به همین علت در انتخاب نوع روغن می‌توانید از راهنمای خرید این صفحه کمک بگیرید. سعی کنید از برندهای معروف و معتبری که در این صفحه عنوان شده‌اند استفاده نمایید تا نتیجه خوبی به دست آورید.

در ادامه این مطلب از راهنمای خرید روغن لحیم توجه شما را به ۲۵ مدل برتر از این نوع محصولات جلب می نماییم. ناگفته نماند تمام این روغن‌ها از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. شما عزیزان می توانید با مطالعه هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی تان دست پیدا کنید.


1روغن لحیم لاتفت مدل aria solder وزن ۵۰ گرم

روغن لحیم لاتفت مدل aria solder وزن 50 گرم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  -وزن خالص روغن لحیم : ۵۰ گرم-روغن لحیم بسیار شفاف-اثری روی کیت باقی نمی گذارد-تسریع در لحیم کاری

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

2روغن لحیم لاتفت

روغن لحیم لاتفت

مشخصات

 • سایر توضیحات
  وزن خالص روغن: ۵۰ گرم

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

3روغن لحیم لاتفت مدل AMASAN وزن ۲۰ گرم

روغن لحیم لاتفت مدل AMASAN وزن 20 گرم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  -وزن خالص روغن لحیم : ۲۰گرم-روغن لحیم بسیار شفاف-اثری روی کیت باقی نمی گذارد-تسریع در لحیم کاری

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

4روغن لحیم مبنا مدل ۰۱ وزن ۱۰ گرم

روغن لحیم مبنا مدل 01 وزن 10 گرم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  – روغن لحیم مبنا ۱۰ گرمی ساخت ایران

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

5سیم لحیم مدل SL-110 بسته سه عددی به همراه روغن لحیم

سیم لحیم مدل SL-110 بسته سه عددی به همراه روغن لحیم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  ۳ عدد سیم لحیم ۴.۴ گرمی ( جمعا یک متری)یک عدد روغن لحیمابعاد حلقه ی لحیم : ۱×۲×۲ سانتیمترابعاد بسته روغن : ۱.۵×۴×۴ سانتیمتر

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

6روغن لحیم کارا مدل K10 وزن ۱۰ گرم

روغن لحیم کارا مدل K10 وزن 10 گرم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  مقرون به صرفه

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

7روغن لحیم مدل مبنا  وزن ۴۰ گرم مجموعه ۴ عددی

روغن لحیم مدل مبنا  وزن 40 گرم مجموعه 4 عددی

مشخصات

 • سایر توضیحات
  -روغن لحیم ایرانی-روغن لحیم شفاف -هر قوطی شامل ۱۰ گرم روغن لحیم-مجموعه شامل ۴ قوطی روغن لحیم

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

8سیم لحیم آریا مدل SM-17 به همراه روغن لحیم

سیم لحیم آریا مدل SM-17 به همراه روغن لحیم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  به همراه روغن لحیم ۱۵ گرمیقطر ۱ میلیمتر۶۰% قلع و ۴۰% فلز سربهنگام لحیمکاری از برخورد مستقیم انگشتان دست به سیم لحیم که درصدی سرب داخل آن است جلوگیری میکند.

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

9روغن لحیم فلدر مدل لاتفت وزن ۵۰ گرم

روغن لحیم فلدر مدل لاتفت وزن 50 گرم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  ساخت آلمان

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

10روغن لحیم پیشگام مدل B/10 وزن ۱۰ گرم

روغن لحیم پیشگام مدل B/10 وزن 10 گرم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  -مناسب انواع لحیم کاری-دارای حداقل ناخالصی-روغن همگن و یک دست-دارای وزن ۱۰ گرم-طول ۴ سانتیمتر

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

11روغن لحیم یاکسون مدل yx-20 وزن ۱۵۰ گرم

روغن لحیم یاکسون مدل yx-20 وزن 150 گرم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  تمیز کاری ۹۹ % محل لحیم کاریسطح لحیم کاری صافبدون حالت سمیوزن :۱۵۰ گرمساخت:چینجذب سریعکیفیت بالاph=7

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

12روغن لحیم کد ۸S005 مقدار ۲۵ گرم

روغن لحیم کد 8S005 مقدار 25 گرم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  – وزن خالص: ۲۵ گرم- کیفیت ساخت مناسب

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

13روغن لحیم مدل ULTRA GENERAL وزن ۲۰ گرم

روغن لحیم مدل ULTRA GENERAL وزن 20 گرم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  روغن لحیم حنرال اولترا با وزن ۲۰ گرم خاصیت اکسید بری بالا و غیر اسیدیاستفاده عمومی در انواع لحیم کاری برد الکترونیک و تعمیر لوازم برقی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

14روغن لحیم تکنوشیمی مدل ۰۵۰ وزن ۲۵ گرم

روغن لحیم تکنوشیمی مدل 050 وزن 25 گرم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  مشخصات رفع اکسیدشدگی قطعات روان نمودن لحیم کاری دارای کمترین مواد اسیدی و مضر دارای دود و بوی کم وزن: ۲۵ گرم

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

15روغن لحیم لاتفت مدل FELDER

روغن لحیم لاتفت مدل FELDER

مشخصات

 • سایر توضیحات
  – کیفیت بسیار عالی و مرغوب نسبت به قوطی زرد و قوطی آبی- وزن خاص: ۵۰ گرم- حاوی کلرید روی (ZnCl2)- قابل استفاده برای لحیم کاری لوله های مسی و آلیاژهای مس ، برنج به دلیل کیفیت بالای محصول- ساخت کشور آلمان

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

16روغن لحیم مدل JBSFD/22 همراه با سیم لحیم

روغن لحیم مدل JBSFD/22 همراه با سیم لحیم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  – وزن روغن لحیم با جعبه: ۲۶ گرم (حدودا ۱۸ گرم وزن خالص روغن )- وزن خالص هر عدد سیم لحیم: ۳ گرم به طول ۱ متر (مجموعا ۶ گرم به طول ۲ متر)- ضخامت سیم لحیم: ۰.۸ میلی متر

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

17پایه هویه مدل P/50//333 همراه با روغن لحیم مبنا و سیم لحیم

پایه هویه مدل P/50//333 همراه با روغن لحیم مبنا و سیم لحیم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  مشخصات پایه هویه:- قطر دهانه ی نگهدارنده هویه: ۳ سانتی متر- طول نگهدارنده هویه: ۹.۵ سانتی متر- قطر پایه: ۱۰ سانتی متر- امکان قرار دادن تمیز کننده نوک هویه و روغن لحیم بر روی پایههمراه با روعن لحیم ۵۰ گرمی مبنا(ساخت ایران)به همراه سه عدد سیم لحیم ۳ گرمی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

18روغن لحیم آتا فلکس مدل S1 وزن ۳۰ گرم

روغن لحیم آتا فلکس مدل S1 وزن 30 گرم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  دود بسیار کمی دارد، بوی نامطبوع منتشر نمی‌کند، قلع به سرعت روی سطح منتقل شده و می‌چسبد، اضافه روغن لحیم براحتی با آب از روی سطح پاک می‌شود

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

19روغن لحیم AML کد ۰۱

روغن لحیم AML کد 01

مشخصات

 • سایر توضیحات
  روغن لحیم باعث پایین آمدن درجه ذوب قلع میشود و محل جوش را تمیز و روان میکند

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

20پایه هویه مدل P/50//333 همراه با روغن لحیم مبنا و سیم لحیم

پایه هویه مدل P/50//333 همراه با روغن لحیم مبنا و سیم لحیم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  مشخصات پایه هویه:- قطر دهانه ی نگهدارنده هویه: ۳ سانتی متر- طول نگهدارنده هویه: ۹.۵ سانتی متر- قطر پایه: ۱۰ سانتی متر- امکان قرار دادن تمیز کننده نوک هویه و روغن لحیم بر روی پایههمراه با روعن لحیم ۵۰ گرمی مبنا(ساخت ایران)به همراه سه عدد سیم لحیم ۳ گرمی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

21روغن لحیم لاتفت مدل R50

روغن لحیم لاتفت مدل R50

مشخصات

 • سایر توضیحات
  روغن لحیم فوق ساخت کشور آلمان می باشد و از کیفیت خوبی برخوردار است و مناسب تعمیرکاران لوازم برقی و الکترونیکی می باشد.

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

22روغن لحیم مدل PI2-30 وزن ۳۰ گرم بسته دو عددی

روغن لحیم مدل PI2-30 وزن 30 گرم بسته دو عددی

مشخصات

 • سایر توضیحات
  مناسب انواع لحیم کاریروغن همگن و یک دستدارای وزن ۳۰ گرم

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

23روغن لحیم لاتفت مدل FELDER وزن ۲۰ گرم

روغن لحیم لاتفت مدل FELDER وزن 20 گرم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  – کیفیت بسیار عالی و مرغوب نسبت به قوطی زرد و قوطی آبی- وزن خاص: ۲۰ گرم- حاوی کلرید روی (ZnCl2)- قابل استفاده برای لحیم کاری لوله های مسی و آلیاژهای مس ، برنج به دلیل کیفیت بالای محصول- ساخت کشور آلمان

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

24پایه هویه مدل P/10//3 همراه با روغن لحیم مبنا و سیم لحیم

پایه هویه مدل P/10//3 همراه با روغن لحیم مبنا و سیم لحیم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  مشخصات پایه هویه:- قطر دهانه ی نگهدارنده هویه: ۳ سانتی متر- طول نگهدارنده هویه: ۹.۵ سانتی متر- قطر پایه: ۱۰ سانتی متر- امکان قرار دادن تمیز کننده نوک هویه و روغن لحیم بر روی پایههمراه با روعن لحیم ۱۰ گرمی مبنا(ساخت ایران)به همراه یک عدد سیم لحیم ۳ گرمی

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

25سیم لحیم مدل SL-111 بسته سه عددی به همراه روغن لحیم

سیم لحیم مدل SL-111 بسته سه عددی به همراه روغن لحیم

مشخصات

 • سایر توضیحات
  یک عدد روغن لحیم۳ عدد سیم لحیم ۴.۴ گرمی (یک متری)ابعاد حلقه ی لحیم : ۱×۲×۲ سانتیمترابعاد بسته روغن : ۱.۸×۳×۳ سانتیمتر

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

ضمن تشکر و امیدواری از مفید بودن این مطلب در راستای انتخاب و خرید شما، خواندن مطلب هویه را نیز به شما توصیه می کنیم. شما مخاطبان عزیز می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با تیم پشتیبانی لیست بیست در میان بگذارید.

مطلب قبلی۲۵ مدل ماسک صورت باکیفیت و ارزان با خرید اینترنتی
مطلب بعدی۲۵ مدل کفش ایمنی باکیفیت و مقاوم با قیمت روز و خرید اینترنتی

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here